Фризопеп може ли да се подслажда?

  • 3 692
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Според доцентката при която бяхме Дарина е с АБКМ. Shocked Тази диагноза я постави така на око без никакви тестове или изследвания! Crossing Arms
От форума разбрах че алергията протича предимно с разстройство,коремни болки и кръв в изпражненията,но Дари никога не е имала такива симптоми! Naughty
Изписа ни Фризопеп.Бебка до сега беше на Аптамил и естествено категорично отказа Фризопепа.Има ли някакъв начин да го подсладя(знам че не е редно)защото млякото наистина е отвратително на вкус или да не го мъча детето и да си караме  по старому?

# 1
  • Мнения: 27 524
Странно за тази диагноза ей така  Thinking Защо не се консултирате с още един доктор? Това си е сериозна диагноза,за да се поставя така,странно ми е.
Иначе,да,може да го подслаждаш,поне докато посвикне.Най-добре ако намериш кафява,нерафинирана захар.У нас май я има само на бучки,но и тя ще свърши работа.И все пак,извинявам за неискания съвет,но консултирайте се и другаде.

# 2
  • Мнения: 135
няма смисъл да го подслаждаш наистина е гадно и мирише отвратително,но бебетата го харесват.Ние бяхме на шестмесечна диета с Фризопеп със същата диагноза.

# 3
  • Мнения: 1 187
elena ама ти май не четеш!  Shocked Писах,че категорично го отказва!Тече и от устата,плюе биберона и прави физиономий,по образно не мога да ти го опиша! Crossing Arms

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами при алергията не е задължително разстройство- само при по- тежките случаи го има, иначе може да обривче или зачервено дупенце само. Не помня вече, но май ако се прави с по- хладка вода и става много по- горчив. Пробвай със хладка и с гореша и с топла, че не помня как беше най- малко горчив. Не видях колко е голямо бебето, но може да пробваш да слагаш на Нестле една от кашите - Синлак, не подслажда, но подобрява вкуса. Сега видях, че бебето е мъничко. Захарта май не променяше вкуса. Всички хипоалергенни млека са такива. Друг вариант е кърма от Банка за майчина кърма. При нас Банката спаси положението за известно време.
Но мисля, че ако имаш съмнения в диагнозата, задължително трябва да се видиш с друг алерголог.

# 5
  • София
  • Мнения: 212
Трябва да се прави с хладка вода!Като хванеш шишето да не ти е неприятно като топлина и да бързаш да го оставиш обратно!!!Някъде около 40-градуса не повече-иначе става горчиво!
Успех!

# 6
  • Мнения: 27 524
Ето какво е писала Теди в питането за соево или Фризопеп:
"Касата изписва и Алфаре (освен Фризопеп). Не знам кое е по-добро, взимали сме само Фризопеп. И двете млека са горчиви за бебето, т.е. трябва време, за да свикнат с вкуса. Акото се променя - става зелено (това е заради напълно разградената балтъчна молекула). Миризмата също става много специфична.
В началото давах Фризопеп с малко захар във водата. После постепенно намалях захарта и накрая остана "чисто" мляко."

# 7
  • Мнения: 548
Аз разтварях Фризопепа във вода, смесена със сок. Примерно за 180 мл течност слагах 150 мл вода+30 мл сок. Само така го пиеше. Питала съм педито - не ме е критикувала.
Диагнозата АБКМ напоследък  е много популярна сред педиатрите, особено когато не могат да си обяснят някой обрив или зачервяване. Имам чувството, че им е по-лесно да ти дадат направление за безплатно мляко от касата, отколкото да търсят причините за неразположението. Така че имай едно на ум. А и както казваш, че е определена "на око"....
Най-добре потърси още едно експертно мнение.

# 8
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви за съветите мамчета. Hug Наистина няма да оставя нещата така и ще потърся още едно мнение на специалист.Все пак идеята за кафявата захар като че ли за сега ми е единствената алтернатива,защото сок не давам още.Сутринта дадох 60мл.подсладени и ги изпи. Wink Така поне разбрах че не го пиеше не заради миризмата  Sick
Ако мога така да го давам възниква въпроса по колко захар,че за 5-6 хранения ще и се събере доста. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 548
Ако мога така да го давам възниква въпроса по колко захар,че за 5-6 хранения ще и се събере доста. Rolling Eyes[/color]
Можеш да намаляваш постепенно захарта, докато свикне да го пие неподсладено.

# 10
  • Мнения: 1 187
Най-накрая успях да се свържа с тая доцентка и каза да подслаждам с глюкоза.  Rolling Eyes На 100гр една равна ч.л.Потпитах я и за кафявата захар,каза че не било желателно.Та ще пробвам така пък да видим.. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт