Кожата след гликолов пилинг

  • 5 356
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 440
Как реагира кожата ви на първата процедура? Стегна ли се кожата, в смисъл дърпаше ли ? Става ли по-зле след последващите процедури?  А изпъпчихте ли се ? Embarassed
А вечерта след първия пилинг бяхте ли подути ?  Thinking

# 1
Доколкото знам зависи от % концентрация на гликоловата киселина, която може да е до 70%.
Аз съм си правила веднъж серия от 5 пилинга но с много нисък % - 10. Вероятно и затова нито ми е дърпала кожата, нито съм имала отоци.Не се и изпъпчих. За да се прилага обаче химически пилинг, кожата трябва да е чиста, без възпалени пъпки. След време си купих едно кремче с 12% гликолова киселина и понякога го намазвам вечер. Ефекта е общо освежаване на тена - поне при мен е така.

# 2
  • Мнения: 18 542
Аз си правя пилинг с тоника на Биотрейд, който е с 8% гликолова киселина. В началото кожата ми се поопъна и леко дърпаше, ако не се намажа с крем. След това тази кожа се обели. В момента след мазане се опъва, но по-скоро се изглажда и не дърпа.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
На мен ми люти и ми се зачервява. излизат ми и пъпки, имам чувството, че ги торя някак си с този тоник, след намазване с него - на сл. ден задължително са ми се образували поне две пъпки /под кожата/, болезнени. Самото ползване на тоника ми е неприятно, защото го свързвам с паренето, което при мен е доста силно. Особено ако обтрия лицето достатъчно усърдно. Гледам да не търкам много поради тази причина.
Иначе, като общ ефект - много добър, но по време на ползването...казах newsm78

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
аз също преди време опитах пилинг в домашни условия с ампули с ниско съдържание на гликолова киселина (5 ли беше, 10 % ли беше, не си спомням точно) на Cosmence, но по време на намазването кожата ме "дърпаше" и после беше зачервена.
Пъпки не са ми излизали, но и ефект особен не забелязах, затова и не си ги купих повторно

# 5
  • Мнения: 3 835
На всички въпроси след първия - "не". Може би са ползвали по-висок процент от подходящия за теб! Изчакай да ти се успокои кожата и тогава продължи.
Имам опит с 10% разтвор.

Общи условия

Активация на акаунт