Проблем със забременяване

  • 4 053
  • 42
  •   1
Отговори
Мили момичета, от четири месеца правим опити за бебе, но все не става. Препоръчайте ми лекар, който да ме направи необходимата диагностика! Чувам и добри и лоши неща за д-р Иво Тодоров. Бих искала да чуя и вашите мнения. Благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 517
4 месеца според мен са нищо, но ако искаш направи изследвания. Успех  Naughty

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 871
4 месеца опити не означава, че имаш "проблем със забременяването" ! За проблем се говори след година неуспехи. Така че се успокой, не мисли много-много, ако искаш купи си тестове за овулация и най-важното - ПРАВЕТЕ ЛЮБОВ  Laughing

# 3
Много ви благодаря! След всичко, което съм прочела тук, четири месеца едва ли са "проблем със забременяването".

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
изчакайте поне 1 година, преди да мислите за проблем.
и при Иво Тодоров по-добре не стъпвайте!

# 5
  • Мнения: 2 120
Прави любов, като се съобразяваш с фертилните си дни и дай Боже да стане и да не мислиш за проблеми. До този момент не виждам причина да търсиш лекарска помощ, освен за фоликулометрия.
Всяка информация, която ти трябва я има в темата `Прочети преди да попиташ`. Ако нещо не е ясно питай момичетата тук. Успех.

# 6
  • гр. София
  • Мнения: 4 733
Прави любов, като се съобразяваш с фертилните си дни и дай Боже да стане и да не мислиш за проблеми.

То уж и ние така правим, ама вече и при нас забавянето е от 3-4 месеца. Обаче не мисля още за проблеми.  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 174
Не съм чувала за този доктор.
Искам да се възползвам от темата на dorageorg  да задам подобен въпрос:
От 6 години се познавам със съпруга ми и само през първите няколко месеца използвахме презервативи. След това се престрашихме и малко безетговорно започнахме да правим секс без да се пазим.
Преди еякулация прекратявахме ...Знам, че това не е гаранция против забременяване защото по време на секса също има изхвърляне на семенна течност, но в малки количества. Затова съм и притеснена.....възможно ли е толкова години да не се е случило.
Докторката ми каза - ми вие тогава не сте искали, а сега го правите преднамерено - не се притеснявай.......но на мен ми е странно....каза ни да изчакаме една година и чак тогава да мислим за проблеми, но аз от сега се шашкам

# 8
  • Мнения: 7 914
Отиди се консултирай с гинеколог въпреки че 4 месеца не са  индикатор за проблемно забременяване Hug

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не съм чувала за този доктор.
Искам да се възползвам от темата на dorageorg  да задам подобен въпрос:
От 6 години се познавам със съпруга ми и само през първите няколко месеца използвахме презервативи. След това се престрашихме и малко безетговорно започнахме да правим секс без да се пазим.
Преди еякулация прекратявахме ...Знам, че това не е гаранция против забременяване защото по време на секса също има изхвърляне на семенна течност, но в малки количества. Затова съм и притеснена.....възможно ли е толкова години да не се е случило.
Докторката ми каза - ми вие тогава не сте искали, а сега го правите преднамерено - не се притеснявай.......но на мен ми е странно....каза ни да изчакаме една година и чак тогава да мислим за проблеми, но аз от сега се шашкам

   Ние с мъжът ми се пазихме именно по този начин 7 години. След като спряхме, няколко месеца по-късно забременях!

# 10
  • Мнения: 2 825
....Искам да се възползвам от темата на dorageorg  да задам подобен въпрос....

6i6i, ние така се пазихме 8 години и не биах забременявала. и на мене ми се въртяха подобни на твоите мисли из главата. Спряхме да се пазим и наистина мина доста време (година и половина), но успях да забременея. Така че не се шашкай предварително, бъдете упорити, правете любов и наистина го искайте и двамата и ще стане  Simple Smile

dorageorg, 4 месеца са нищо време при бебеправенето  Wink не се натоварвай психически с изследвания и доктори... наслаждавай се на бебеправенето и съм сигурна, че рано или късно ще стане. Тука докторите казват да се бебеправи поне 2 години безуспешно преди да се почнат изследвания (това за жени под 35 години).
Сетих се нещо интересно, което доктора каза на мъжа ми като поискахме да започнем изследвания, след 1 година неуспешни опити. Погледна го съвсем сериозно и му каза 'Жена ти не е автомат, в който да пуснеш монета и да излезе бебе. Зареди се с много търпение, упоритост и най важното - любов и ще стане '   Wink

# 11
  • Мнения: 2 825
Да кажа само, че шегата на доктора е предназначена към бебеправещите от 3-4 месеца, които вече се психясват и си мислят, че имат проблем.  Да не ме нападне някой  Wink
Ясно е, че при хора с проблеми и най-голямата упоритост, търпение и любов няма да помогнат.

# 12
  • Мнения: 174
Благодаря clara, благодаря golden rose
урааааааааааааа, значи не се отчайвам, продължавам да дерзая!

# 13
здравейте,до сега само четях и попивах, но сега реших да се включа. аз също искам бебе. с приятеля ми живеем заедно 6 години и досега не сме искали бебче. не сме ползвали презерватив и не са ставали фалове но сега правиме опити от 3-4 мес и нещо не се получава бях се психясала но моя приятелка скоро роди и когато разбрах че с мъжа й са правили опити почти 4 год. малко се успокоих но чак пък 4 години. мисля да си купя ову тест и да се почвам

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Започни с един преглед при лекар, пусни микробиология и цитонамазка. Всичко като е наред вземи си ову-тестове и действайте! Упехът няма да закъснее! Хайде късмет и скоро да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт