Чувствам се дискриминирана.

  • 2 689
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 363
sorry

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 00:49 от miravmbd

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нищо ново под слънцето....

   Мисли позитивно и си казвай: Всяко зло за добро! Може би нещо по-добро ще излезе скоро.

  И един съвет: не казвай истината на интервю за някои работи. По-добре лъжа /на тях това им трябва/. Та като те питат кой ще се грижи за детето- давай вариант.

  Как мислисш, че тук има хиляди бежанци с разрешение за престой- една прекрасна история, която звучи убедително и истински. Много важно, че не е вярна. За съжаление, така стоят нещата в днешното общество.

# 2
  • Мнения: 3 562
spoko  spoko  spoko
Не се ядосвай миличка. ВСЯКО ЗЛО - ЗА ДОБРО.
П.П. Знам как се чустваш - аз загубих работата си (където се бях доказала) само защото реших да стана майка.

# 3
  • Мнения: 1 072
Мира, Мира, даи си воля на 4ерните помисли за мьст и кво друго ти доиде, така Ще ти мине по_бьрзо. Не се от4аиваи, дискриминация има навсякьде Close Сигурно и там както в БГ., мястото сигурно е било потенциално  заето, а са обявили конкурса и интервЮто еи, така , за прах в о4ите на хората .
Кураж и успех за другият пьт.

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: miravmbd
Даа,но то лъжата идва с практика.АЗ не съм от най-изпраксаните.Виж,някоя друга невинна лъжа може да мине през устата ми,но не съм убедителна.Все си мисля,че ако ще ме харесат искам да е заради самата мен.ДА видят потенцияла ми,
И както казва една моя приятелка,след като те не са те харесали и не смятат,че ти ще паснеш в гледката,значи не ти е там мястото и е за твое добро,защото неби  искала да работиш с хора,които не харесваш и имаш несъвместимост на характер и пр.И е права.Знам че е за добро и мъжо ми го повтаряше,че не ми трябва да работя за тях и беше малко притеснен ако ми дадат мястото колко ще съм била нещастна там,ама аз упорито магаре.Знам ги всички неща на теория,но ми е гадно и обидно,че могат да ме сравняват с тази рускиня. ЕГОТО ми е засегнато Grinning   Grinning

да,понякога една лъжа върши работа.а как ще те оценят като не ти знаят възможностите? Confused като мине време ,ще те поопознаят и така няма да искат да се лишат от теб.а дискриминацията все я има,много лошо когато причината е дете .аз така не получих една работа,поради същата причина Cry .горе главата,хич да не ти дреме Laughing  Laughing

ех,тия рускини Wink

# 5
  • Мнения: 3 394
Мира, сестрице, какво ли очакваме ние тук-като дойдох тук един месец не можех да си намеря работа /дори да подреждам рафтовете в магазин/ и то защото в паспорта ми пише че съм българка , А ИМАМ ПРАВО НА РАБОТА. Тука по-скоро индуса ще седне на баровския стол, отколкото бял,млад и кадърен източноевропеец. Не искам никого да засягам има и свестни хора,но аз бях почнала да мисля че нещо не съм у ред,докато не попаднах на свестен интервюиращ

# 6
  • Мнения: 4 358
А представяш ли си тази жена да ти е шеф, да те юрка по цял ден, а ти да знаеш, че си няколко пъти по-добра от нея...
От все сърце ти желая да си намериш хубава работа и да попаднеш на чудесен шеф! Grinning

# 7
  • Мнения: 530
Горе главата Мира, хич да не ти пука. Права е наистина твойта приятелка, сигурно щеше да ти е много по-зле да работиш за някой който гледа на това, че си майка с дете, като на някакъв недъг! Кретени!! Лошото е че има много такива.

Не знам за каква компания става въпрос, но нещата свързани с майчинството и болнични за гледане на дете в тази държава са повече от неуредени. И това им оставя вратички на работодателите. Лошото е че и за много от тях, особено за по-малките компании наистина е трудно да наемат майки, просто защото държавата не ги компенсира достатъчно за разходите свързани с майчинство, нужда от наемане на временен персонал и т.н..

Една приятелка в неделя ми казваше че е чела някакво проучване направено на хора работещи в областта на персонала (чов. ресурси) и съвсем открито в това проучване са си признали че ако имат избор биха наели мъж, а не жена във възраст между 25 и 40 години, защото е по-вероятно жената или да има малки деца, или да планува да има деца!!!! То неофициално всеки го знае този факт, но е гадно като ти се случи на теб. Аз например се считам за късметлийка донякъде защото компанията ми разрешава да работя на гъвкаво време, но например с въпроса за болничните е доста мътно. Неясно е колко можеш да вземеш за детето си и т.н. По принцип шефката ми си затваря очите, защото и тя има малки деца, и общо взето дори и официално не декларирам болнични понякога. Слава богу Анна не се е разболявала от доста време да чукам на дърво. Но миналата година имаше един момент в който за цели 5 дни излъгах, че аз съм болна, а не Анна. Иначе просто не знам какво щеше да стане. Добре че тогава наистина имаше грипна епидемия в офиса и прозвуча правдоподобно....

Но наистина, не я мисли повече тази работа, зареди се с положителна енергия и знай, че тази която ще намериш в крайна сметка ще е много по-добра.

# 8
  • Мнения: 768
Здравей Мира.
Честно казано никой не обича особено в собтвената си дьржава да наема чужденци и е много взискателен. Но честно казано в Бьлгария са много по-гадни сьбеседванията за работа и и се почва даже -"ами ти си жена ще родиш едно дете и после".
А ако имаш дете да не говорим.
А рускинята са я взели защото по принцип и да има деца сигурно са вече много големи. Те рускините адски рано се женят и не е вьпрос кой от вас двете е по-умен, а кой им е по-изгоден на собствениците. Никьде никой (дори да не ти го казва) не е особено щастлив като наема жена с малко дете. Това автоматично означава че тя често ще отсьства от работа.
А и по-добре да не работиш на едно място заедно с мьжа ти все пак. Някак не е добре и за него. Ама това си е мое мнение.
Ще намериш 100% по добро място за работа, така че действай
Ако някьде не ти допада нещо шеф-а или особено ако ще имаш шефка не се хващай.  
По-скоро се дрьж като че ти избираш кьде да работиш, а не че много искаш на всяка цена работата за която кандидатстваш.
Давай го малко по високомерно и сьс самочувствие.
Ние бьлгарите сме много добре образовани и  умни, ама понякога май ни липсва самочувствие в нужния момент -типично за хората от малки и бедни дьржави.

# 9
  • Мнения: 177
Мира,защо не поискаш фиидбек от интервюто и там би трябвало да ти дадат причина за отказа.има доста интернет саитове с правата ти като работеща жена-маика,кое е и кое не е сексизам и дискриминация.това естествено ако искаш да се оплачеш офицялно.иначе другото е късане на нерви от което само ти страдаш.все пак ти пожелавам късмет при следващи интервюта

# 10
  • Мнения: 4 390
О, я спокойно, Мира!
Като не е тази, ще е друга работа!
И не забравяй, когато Господ затваря врати - отваря порти!
Не съжалявай и не страдай.

# 11
Цитат на: miravmbd
....Хонда ми послуша тази сутрин глупостите,за което сум и много благодарна-целувки.
Та така,Вече се чувствам по -добре.МЕрси момичета

Я стига - глупости били. Нали за това са приятелите spoko
Ти да не би да не слушаш моите "глупости" Wink
Радвам се, че настроението ти се е поповдигнало

# 12
  • Мнения: 2 452
Diviana много точно ти го е казала: Господ като затваря врати отваря порти.
Лаура  Hands Thumbsup

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Радвам се, че вече ти се е пооправило настроението. Няма zащо да съжаляваш, че не са те вzели, при това положение това явно е бил по-добрия вариант zа теб. Пожелавам ти да си намериш хубава работа в скоро време. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 975
Да ти кажа и тука е така / по-лесно ще си намериш работа ако имаш две деца , отколкото да имаш само едно на няколко годинки ......... Защото тогава работодателя очаква че може би ти ще си имаш още едно дете в скорото бъдеще ... и те нали тогава майчинство трябва да ти плащат около година........ Абе ... какво да ти разправям..... Не си само ти ! Чувала съм мноооооого такива историй.... Те като са си сметнали че няма да те назначът - и на 10 интервюта да отидеш - пак тая..........
Ама не се притеснявай! РАно или късно всичко ще се оправи. И работа ще си намериш и всичко.........

А това дето са те питали какво ще правиш ако детето се разбоелее - е защото те ТРЯБВА да ти плащат заплата даже и когато детето ти е болничко.........

Общи условия

Активация на акаунт