Имаме си 2 зъбчета:-)и въпроси???

  • 807
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Привет!Двете зъбчета са израстнали до средата,но се виждат LaughingКупихме си паста за зъби с накрайн НенедентВъпроса ми е :Знае ли някой как се използва? newsm78 EmbarassedКолко се слага,колко време се разтърква,дали се промива по някакъв начин?И за тази цел трябва ли да ги изчакам напълно да изникнат зъбчетата?Извинявам се предварително за въпросите,но никъде няма обяснение за това на кутийката!БЛАГОДАРЯ ВИ!!! Hug

# 1
  • Мнения: 1 410
Честити зъбчета!
Аз мисля, че е рано още за миенето на зъбките.

# 2
  • Мнения: 8 505
Честито!
Ползвам съвсем нормална четка и паста за дребната,така че инструкции не мога да ти дам.Само ще кажа,че не е необходимо да чакаш зъбите да излязат напълно,за да ги почистваш.

# 3
  • Мнения: 1 150
Честити да са ви,ама не е ли рано за миене

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Доколкото знам на тази възраст, ако много държиш да миеш зъбчетата, трябва да го правиш без паста за зъби.

# 5
  • Мнения: 40
Честити зъбчета. И аз мисля че е рано за миене. И моят син има два долни, но не съм се замисляла за миене. Нека станат повече и да изникнат добре.  Thinking

# 6
  • Мнения: 5 790
Раничко е малко за миене с паста. Четох някъде, че ако искаш, сега можеш само с вода да ги изплакваш, но не и с паста, защото детето не може да изплюе.

# 7
  • Ruse
  • Мнения: 390
моята беба ще има скоро зъб4ета-по4ти са избили,но немисля да и ги мия защото е още малка за тази процедура.Смятам 4е и на вас ви е рано.Честити първи зъбки

# 8
  • София
  • Мнения: 39 711
На Дияна почнах да мия зъбчетата на 7-8месечна възраст, в началото с обикновена четка и детска паста за зъби. Разбира се уливахме се и двете порядъчно.
Да, децата не могат да плуят, но нали детските пасти са съобразени с това.
Сега Дияна ползва ел. четка, с кръгъл накрайник. Пастата я слагам на средата на накрайника, не много. При вас количеството трябва да е съвсем малко.

# 9
  • Мнения: 106
Честити да са ви зъбките  newsm10. Ние също си имаме 2 зъбчета отдолу до половината, но не съм мислила за миене. Мисля, че още е рано.

# 10
  • Мнения: 1 181
Аз ползвам Ненедент със силиконовия накрайник. Слагам по съмсем малко, отварям му устичката и търкам. Не му е много приятно, но аз действам бързо, пък и пастата е с приятен вкус. Не се притеснявай, че гълта пастата, тя е детска (да не кажа бебешка) и е за гълтане, то е ясно че бебето няма как да я изплюе. Не виждам нищо лошо в това да започнеш да му миеш зъбките отсега. Естествено рано е да се говори за създаване на навик, но поне ще му чешеш венчетата, а това ще му е приятно.

# 11
  • София
  • Мнения: 626
Доколкото знам на тази възраст, ако много държиш да миеш зъбчетата, трябва да го правиш без паста за зъби.

И аз така знам.

# 12
  • Мнения: 275
Ние имаме вече 9 зъбчета, но изобщо не мисля за миене ...... Тя моята щерка пие страшно много вода и "си ги мие".
Аз мисля чак когато започне сама да държи четката, т.е. да е в състояние да си мие зъбите сама. Не че не взема моята четка и не бърка в устата си  Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честити зъбчета!
И аз мисля, че е рано още за миенето на зъбките.

# 14
  • Мнения: 462
Зъбките започват да се мият едва когато поникнат и кучешките зъбки Simple Smile
Т.е. ако никнат както е указано по дебелите книги в устата на бебо трябва да има 8 бр. резци - 2 горе и 2 долу, 4 кучешки зъбчета и 4 предкътника Simple Smile
Т.е. остават ви само 4 бр. кътника да ви пораснат, а от порасналите зъбчета до момента нямате никакво празно място, т.е. няма опасност да нараните венеца.

Общи условия

Активация на акаунт