Инатлива!!! Дайте съвет!

  • 484
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Привет и от мен!
Дъщеря ми Калина е на 1 и 8 месеца и е страшно инатлива, налага се за всичко, иска всичко сама да прави и ако не е на нейната се тръшка по земята, крещи, особено когато сме навън. Не са я гледали баби, не мисля, че е глезена. Аз самата се старая нито да й забранявам прекалено, нито да й угаждам прекалено - както е по книгите.
Мили майки, сблъсквали се с подобни сцени, дайте съвет - по-строга ли да бъда или обратно - да й дам повече свобода?!
Мечтая си да се движим спокойно по улицата, хванати за ръка, а не постоянно да се теглим, увещаваме, заплашваме и т.н....

# 1
  • Мнения: 1 363
Всички деца минават през тази фаза -ужасните 2 (бебешкия пуберитет или както му викат по вашите земи).
Като тръгне да се тръшка я остави докато сама спре. След това като се успокои я гушни и и кажи защо неможе.  В началото може да легне на земята и да пищи по - дългичко, но скоро ще разбере, че нищо няма да постигне с рев и като види, че не и обръщаш внимание бързо ще спре. Минава им в третата година (доверчивата възраст я наричат тук)
 Grinning
Може би ще ти е по - спокойно ако вместо да се водите за ръчичка се бутате в количка Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 237
И ние сме така,и аз се чудя какво да правя.Знам,че сигурно е период и ще отмине,но изобщо не е приятно да правим сеири на хората ,както и на комшиите,защото от известно време в къщи постоянно пищи,реве и се тръшка. smile3511

# 3
и ние сме така!опитвам се да му направя някоя смешка и да му отвлека вниманието с друго-понякога се правя на клоун,но има резултат. Joy

# 4
  • Мнения: 154
Е за съжаление и ние сме така, но какво да се прави  Tired. Надявам се да премине по-бързо. Иначе и аз отскоро започнах да я оставям да си се натръшка без да и обръщам внимание и мисля че има някакъв ефект. Ще си покаже занапред, но много ми се иска скоро да се скроти  Praynig

# 5
  • Мнения: 463
Отвличане на вниманието му е майката! Друг вариант просто няма.

# 6
  • Мнения: 93
Като чета, все едно че си писала за дъщеря ми София. Мога да добавя, че като се прибираме от ясла не иска да ми даде ръка, а върви сама. Като я хвана за да присечем улицата - започва да се тръшка и да реве. А в повечето случаи иска да я гушкам (мързи я да ходи) и като не и се угоди - реве през целия път. Дори примера на батко и, който чинно ме е хванал за ръка и върви да мен - не помага. Струва ми се, че сега е моментът в които се е осъзнала, че може да се налага - и съвсем естествено се пробва. Като не мине номерът - е трябва да си излее еноциите навън (да пореве, да се потръшка и т.н.), но по-добре това, отколкото да се научи от малка, че всичко и се угажда. Така, че не се притеснявай - и това ще мине, друго ще дойде. А, и между другото Калините са си с характер Laughing (аз се казвам така Joy) Не се отчайвай, но и не отстъпвай, а и да не ти пука от хората, които виждат как детето ти реве и сигурно ти казват "ама защо не я гушнеш". Ти най-добре си знаеш. Ако искаш да обменим още малко опит по "укротяване на опърничавата", пиши ми на лични. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт