От кога мога да давам изворна вода?

  • 1 145
  • 18
  •   1
Отговори
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Бебчето ми е на 3 месеца.Мога ли да и давам вече розовия Девин или друга подобна вода и каква да е тя?А трябва ли да я преварявам като чешмяната?Аз живея в Павликени и водата ни е страшно варовита.Като я преваря остават едни бели неща да плуват отгоре и изглежда като нефтено находище.

# 1
  • Мнения: 1 599
Аз все още изварявам тази на Девин, но по-малко като време. Иначе педиатърката ми каза, че вече мога да му я давам директно.
Според мен си я изварявай още. а пък чешмяна недей вобще да даваш

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз след като псрях да кърмя давах директно изворна.Лично аз не съм я изварявала изобщо,а чешмяна не давай по-добре.

# 3
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Започнах да давам изворна мин.вода когато бебка навърши 1м.При нас водата също е много варовита и не ми е искаше да я пие.Не съм я преварявала,само леко я затоплях.

# 4
  • Мнения: 198
От самото раждане давам изворна вода, не я изварявам, във Варна водата е страшно варовита и има дъх на  Sick 

# 5
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
давам от 3-4 месечна възраст,не съм я преварявала никога.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз знам, че не е хубаво да се преварява, а нямаш ли кана брите, тя филтрира водата

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 22:25 от doniboni

# 7
  • Мнения: 1 032
Не е хубаво да преваряваш девина, защото е минерализирана вода и така минералите се концентрират. Купи кана Брита ако държиш да даваш преварена вода и първо минавай от там чешмяната, а после преварявай. Иначе аз давам розов девин от около петия месец. Никога не съм я преварявала.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Розовият Девин е с много ниска обща минерализация. Може да се преварява, стига обаче да не се заплеснеш и да я свалиш от котлона след като е останала наполовина. Мен са ме учили, че чешмяната вода трябва да се преварява минимум 10 минути. И на Девин-а толкова трябва да са му пре-достатъчни. За толкова време при неговата минерализация концентрацията на минералите няма да бъде голяма.

# 9
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Благодаря ви за съветите.Купихме днес Девин розов етикет и започнах да и давам без да я преварям.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
давам от 3-4 месечна възраст,не съм я преварявала никога.
Peace

# 11
  • Мнения: 983
и аз изворната на Девин я давам директно, без да я преварявам още от първия месец Peace

# 12
  • Мнения: 2 040
Аз розовата Девин я давам директно от 9-10 месечна възраст, а преди това преварявах чешмяна ...   Simple Smile

# 13
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Питах вчера педито за водата.Имам наблюдения,че откакто започнахме да я пием,Мария започна да ака постоянно.Всички памперси за цапани.Тя каза,че е добре да я преварям и нея.Исках да споделя с вас.

# 14
  • Мнения: 140
Аз давах  изворната Девин още като се появи на паэара,но задължително я изварявах.
Сега давам бутилирана трапезна Предела.От две седмици вече я давам непреварена Peace

Общи условия

Активация на акаунт