рецепта за царевични питки - моля помогнете

  • 15 665
  • 5
  •   1
Отговори
Ами не знам дали ще ми пишете защото съм мъж и май мястото ми не е в този форум, ама с жената искаме да си направим царевични питки а не знаем как. Ползвали сме много рецепти от тука, но сеге не намераме нищо, така че ако може моля помогнете  chef

# 1
  • Мнения: 4 390
Не съм правила такова нещо досега, но ето какво намерих в нет.
Дано ви помогне.

Ако ти трябват за такос - тази мисля е подходяща:
Царевично брашно се смесва с малко вода и сол и се замесват питки. Не се слага мазнина. Пекат се в тиган, за да станат по-мекички и се задушават в съд с капак или влажна кърпа.

Ето още една рецепта

Царевични питки по рецепта на Мери Хублър:
В голям съд смесете половин чаша бяло брашно с чаша и половина царевично брашно, една лъжичка сол, една кафена лъжичка захар и три кафени лъжички бакпулвер. Прибавете три яйца, чаша прясно мляко, половин чашка сметана, половин чаша разтопено масло. Омесете тесто. Изсипете тестото в намазана с масло тавичка и печете четвърт час на силна фурна. Разрежете на квадрати, завийте питките в кърпа и ги сервирайте горещи.

# 2
Благодаря Diviana за експесния отговор, тя жената вика защо каза че си мъж, никой няма да ти отговори в този форум....
Ама ако някой е пробвал рецепта за питките да каже че и двамата не сме майстори и ако не станат няма да знаем къде да търсим проблема - в нас или в рецептата!

# 3
  • Мнения: 4 390
Жена ти не е съвсем права, отговаря се и на мъжете Grinning

Такос ли искате да си правите или вместо пшенични питки искате царевични такива?

Дано някой правил такива се обади.
Първата рецепта, която ти дадох е взета от друг форум. Изпробвана е.
Ето ти линк.

А погледна ли в Готварска книга на бг-мамма дали няма такава рецепта?

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако ти трябват за такос - тази мисля е подходяща:
Царевично брашно се смесва с малко вода и сол и се замесват питки. Не се слага мазнина. Пекат се в тиган, за да станат по-мекички и се задушават в съд с капак или влажна кърпа.

Аз правя такива питки и стават много хубави. Мажа тигана(тефлонов) със зехтин и ги изпичам в него. Задължително ги покривам с кърпа, защото иначе стават жилави и твърди.
Количеството на брашното зависи от това колко питки искаш да станат. Трябва да се получи тесто, което да залепва по ръцете. Питките се оформят с диаметъра на тигана и дебелина около 0,5см.

# 5
Да ви споделя и аз моя опит! Правя от години царевични питки. Рецептата е същата - царевично брашно (попарено с вряла вода ) и вода като за по - рядка каша (малко по - гъсто от боза). Малко сол за вкус и - в тефлоновото тиганче. Изливам като за палачинки и обръщам, за да се запече от двете страни.Много са вкусни!

Общи условия

Активация на акаунт