Western Union- Пазарджик, България!

  • 4 420
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Вчера пратих на баба ми, пенсионерка останала без пари защото кажи речи цялата й пенсия отива в плащане на тока, 100 евро по Western Union.
Обадих й се и й дадох номера. Днес сутринта е отишла да изтегли парите... а госпожата от бюрото й казала, че не може да й ги даде защото, прочетете внимателно сега, парите са пратени ОТ БГ ДО ФИНЛАНДИЯ. А е инак... от Фин за БГ са.
От това бюро тя отишла в друго... в което й казали, че вече били усведомени по случая  Shocked и нямало да й дадът парите.
Тя милата ми звъни на мене, какво да прави, да отида да ги питам каква грешка и къде е станала.
Обаждам се аз на тукашните, казват ми всичко е на ред. Е как ще е на ред, като в БеГе-то я разкарват на пред на зад и й кзват НЯМА.
Свързаха ме с главния им офис (в Швеция май), от там същата история- всичко било на ред. Взеха ми телефонния номер, след малко ми се обадиха да ми кажат, че се обадили в офиса на Western Union в Пазарджик, но никой нямало там, било затворено и щото се намирало в пощата нямало как да стане нещо до понеделник, днес били затворени. ВРЯХ И КИПЯХ!
От нета се опитах да намеря номер за WU в Пазарджик, или изобщо някакъв номер, но за мой късмет: This site is under construction...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

След обмисляне се обадих отново в главния офис на WU  където попаднах на някакъв мъж. Пуснах в сила чара си, омагьосах го и веднага ми изкопа някакъв пазарджишки номер за Bul- нещо си.
Обадих се (не ми се мисли за тел. сметката) и се сблъсках с българската версия на "Как се обслужват клиенти" от която меко казано останах потресена. Идеше ми да му дръпна на господина по телефона една бърза лекция за как да сме учтиви и как като вдигнем телефона вместо да излаеме АЛО да първо кажем мястото на което се обаждат, а след това да добавим и името си, а пък и ако едно ДОБЪР ДЕН кажем и направо ще е първокласно обслужването. Ама си рекох, нали аз се обаждам и плащам за международен разговор, какво да се хабя. То не се ли е научило от самото начало, няма и да се научи по- късно.
Историята завърши с HAPPY END, господина ме прехвърли на друг господин който заяви, че проблеми нямало и да съм пратела баба си на "Пловдивска" 21, срещу кебапчетата дето са известни на цял Пазарджик (по- късно се смях доста на това, в дадения момент се чешех по главата де  newsm78 newsm78 newsm78). Та я запратих жената... а тя пък на връщане не пропуснала да се отбие в бюрото от което не искали да й дадът парите и твърдяли, че имало грешка... Та служителката направила проверка и О НЕБЕСА, всичко било както трябвало да бъде... То при мен на бележка си ми пише, че всичко е било така както е трябвало да е още снощи когато й пратих парите... Та баба ми са я разкарвали на ляво и дясно, безсрамни същества, дето не могат да си вършат работата както трябва.

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire за такива!

Кипна ми кръвчицата, за това и ви пиша.

# 1
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Е МОФ_4Е,споко ве4е нали бабати си в взела парите поне.Това е най_важното.А "госпожицата" и вси4ки ,които са твьрдяли ,4е има грешка в изпраЩенето просто ги отвьрхли от списька на нормални ,морални и културни служители и се радвай ,4е все пак слу4ая е приклУ4ил с happy end Wink

# 2
  • Мнения: 818
Ей на това се вика Българска Работа!Вжното че парите са при баба!:)

# 3
  • Мнения: 1 854
Сорри, МОФ.Другия пьт намери друг начин да пращаш пари на баба, за да сте спокойни и сигурни.
Аз сьм ходила няколко пьти до WU, но в София и хората, които са получавали пари с тях не са имали никога проблеми.Жалко, че на вас се е случило Twisted Evil
Като каза обслужване, се сетих за случка от тази сутрин.Ходих до пощата, имаше някакьв нервен клиент, който доста си беше отворил устата, а в замяна на това получаваше от служителките любезни усмивки и мил тон - наистина клиента е цар, жалко, че в Бьлгария не навсякьде е така.Но и персонала няма мотивация, заплатите са мизерни и хората прекалено изнервени.
Лек ден и релакс Hug

пс:Я кажи с колко килца си отслабнала, я каква си чаровница на снимката, ама и малката е голям сладур Grinning.И ако ще слабееш още да не е за сметка на нервите ей Naughty(както случая с баба).
Поздрави

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами сигурно рядко работят работят с Уестърн юниън и им треперят гащите да не объркат нещо.  Confused
Докато карах стажа си в банка, колегите доста коментираха клонове, които нямат голяма дейност и силно се объркват при по-различни операции.
Много съжалявам за баба ти, че така са я разкарвали.

# 5
  • Мнения: 3 880
Еййй, това раzкарването на клиентите в БГ zа ниЩо го нямат Close Как не ги е срам, вместо те да си раzмърдат мърzеливите zадници да zвъннат тук и там, Щом като не им е ясно и да питат (а би трябвало да си раzбират от работата, Щом са им дали такава длъжност, ама това е друга тема) те да раzкарват бабата по 100 пъти насам на там. Боя им е малко на такива Twisted Evil.
МоФ, ако имаШ време и нерви няма да е zле да драснеШ едно писъмце на централата им при вас, не е хубаво да се раzсъждава така "важното е,че всичко е свърШило добре, zабрави го" zаЩото в БГ на това се надяват, да ги zабравиШ, а те да си продължават така преz просото до беzкрайност. Все пак ти си си платила zа таzи услуга (предполагам не малко) и е нормално да очакваШ поне нормално обслужване, а не иди си ела си. (Понеже и майка ми редовно си я раzкарват zа раzни глупости там, zатова сега съвсем ми прикипя Close)

# 6
  • Мнения: 3 634
Миналото лято правих бойкот на някой магазини. Влизах, оглеждах продавачките, ако ми се видеха намусени, врът и айде на вън.
А някой продавачки ми идеше да ги нагушя. Усмихнати, любезни... Повече такива да има, да му е драго на човек да се раздели с парите си.
Инак да, платила съм си такса за превеждане на тез пари. Не много, но все пак достатъчно голяма за моя джоб. Бих мислила, че тази такса би покрила разноските при евентуални проблеми, а то какво стана, сама трябваше да се оправям и въртя телефони до България.

пс:Я кажи с колко килца си отслабнала, я каква си чаровница на снимката, ама и малката е голям сладур Grinning.И ако ще слабееш още да не е за сметка на нервите ей Naughty(както случая с баба).
Поздрави

с 10, но за съжаление 3 се върнаха обратно покрай рождения ден на малката и сега се видя в зор как да ги махам. Мерси за комплимента... да сваля още 10 кг и цена няма да имам.

# 7
  • Мнения: 398
Следващия път ползвай Money Gramm.
7 год вече пращаме пари и до сега нямаме оплакване.Преди ги получаваха в банка Биохим,сега вече и в ДСК,сигурно има и на други места,но аз незнам.

# 8
Освен ,че Money Gramm са по-точни, са и по-евтини. До $500 таксата е само $9.99
В България имат офиси навсякъде и се прехвърлят доларите в евро.
Аз съм много доволна от тях.

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
лошо си си изпатила Hug
честно, пращала съм много пъти на наще в Пазарджик и не е имало проблеми. те всичките бюра на WU са в чейнч бюрата и на тях много не им пука.
на мен в ПЗ най-голям кошмар ми е в банките. нарочно отивам в банката за да изтегля наведнъж повече за да не ме таксуват, те им треперат ръцете като че ли тегля милиони и все нещо не е наред. направо си ме пращат на автомат. последния път една възрастна женица си теглеше пари, които не бяха малко. онази от банката като се развикала- сумата я чуха сигурно отвънка #Cussing out имаше и цигани вътре... сигурно бабата е умряла от страх докато се прибере. гадняри!

# 10
  • Мнения: 6 206
Късно виждам темата, занимавам се с две бюра, които оперират с Уестърн Юниън, не се ядосвай, прати ми на ЛС номера и ще говоря с централата, ще разбера какъв е проблема и ще оправим нещата....
Без да се хваля, за пет години не съм върнала човек, без да разбера какъв е проблема и да му помогна да си вземе парите ако има объркване, което в УЮ е абсолютно изключение. Организацията им е желязна и са си професионалисти, което не мога да кажа за конкуренцията им.

# 11
  • Мнения: 6 206
Ами сигурно рядко работят работят с Уестърн юниън и им треперят гащите да не объркат нещо.  Confused
Докато карах стажа си в банка, колегите доста коментираха клонове, които нямат голяма дейност и силно се объркват при по-различни операции.
Много съжалявам за баба ти, че така са я разкарвали.
Банките са толкова въз в УЮ, че нямам думи...
На едното място, където оперирахме, около нас имаше три банки с УЮ, при нас опашки, при тях никой
Защото караха хората сами да си попълват бланките, навикваха ги като сгрешат
Държат се като примадони и нормално всички отказват да ходят при тях
Дори бяха стигнали до там, че снимаха личните карти на хората
По-умело гонене на клиенти, честно, не съм виждала
А такава е системата и толкова е опростено, че трябва да си идиот да объркаш

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
МОФИ, наистина напииши едно "благодарствено" писмо, да им се види роzов деня....радвам се, че баба е получила в крайна сметка паричките.....а ти ииzглеждаш страхотно, zа двете слънчица думи нямам... Hug Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 634

Късно виждам темата, занимавам се с две бюра, които оперират с Уестърн Юниън, не се ядосвай, прати ми на ЛС номера и ще говоря с централата, ще разбера какъв е проблема и ще оправим нещата....
Без да се хваля, за пет години не съм върнала човек, без да разбера какъв е проблема и да му помогна да си вземе парите ако има объркване, което в УЮ е абсолютно изключение. Организацията им е желязна и са си професионалисти, което не мога да кажа за конкуренцията им.

Kаспър, обещавам следващия път ако стане гаф или проблем нейде си и първо за теб ще се сетя и ще ти пиша.
Този път оправихме несъществуващия проблем който от самото начало не си е бил проблем ами е било недоглеждане или неразбиране или и аз не знам какво. Интересното обаче е, че след като от едното бюро са отказали да й дадът парите под предлог, че са запратени от България до Финландия (от къф зор тя ще ходи да ги тегли в този случай?) и тя е отишла във второ УЮ бюро където вече знаели за случая? Що за нещо е това?
А на края там от където й дадоха парите (тези с които се свързах по телефона) в това бюро пък нищо не знаели и при тях всичко било на ред.
Както и в тукашното бюро и в главния им офис.
Жалко, че си в Пловдив. Бих пратила баба ми при тебе, но... далечко си й.

После майка ми ми се обади, вика ми аз 5 години през УЮ пращам и до сега никакви проблеми, ти веднъж да идеш да пратиш и веднага нещо става. Викам й, какво толкова се чудиш, още едно доказателство за това, че съм си кърък имаш.
Какъв късмет, какво чудо.

# 14
  • Мнения: 7 914
Много жалко за разкарването, ама нали жената си е вземала парите това е най-важното!!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт