да споделя как се отървах от гъбички на ноктите

  • 142 191
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
 Grinning

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 18:01 от mama kenga

# 1
  • Мнения: 8 585
Принципът на лекуване на онихомикозата е перорално анти-гъбичково лечение така или иначе. Много добър е подхода с Ламизил.
Привет на Мама Кенга!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
А, мъжът ми си ги излекува с хомеопатия!Само че по- бавно- за около 3 месеца! Peace

# 3
  • Мнения: 9 092
Майка ми има такъв проблем, но с ноктите на ръцете...
Мама Кенга, може ли да попитам...тъй като вероятно няма да може да си позволи таблетките в момента, може ли да се ползва крема ? Или е необходимо и двете да се ползват паралелно ?

# 4
  • Мнения: 7 640
Майка ми има такъв проблем, но с ноктите на ръцете...
Мама Кенга, може ли да попитам...тъй като вероятно няма да може да си позволи таблетките в момента, може ли да се ползва крема ? Или е необходимо и двете да се ползват паралелно ?

няма да има ефект, трябва и вътрешно да приемаш антимикотик. Има подобна схема и с Орунгал- цената е все какава- висока  Confused

# 5
  • Мнения: 9 092
 Sad Sad Sad
Благодаря ти , Поларче...май ще се събират пари Confused

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не трябва да се бъркат безобидни гъбички по кожата или запарване със сериозни гъбички по ноктите. В този случай помага само Ламисил или Споранокс, не знам дали ги има в бг, може би по generic names някоя мама фармацефт може да даде подробности. Terbinafine (Lamisil) и Itraconazole (Sporanox) единствено лекуват тези гъбички, доказано е че ламисила го право малко по-бързо. При напреднали случаи - жълти, непрозрачни, ронещи се нокти, е необходимо лечение 3 месеца по 250 мг. ламисил. В Канада 90 табл. са $450-500. По интернет се намират доста по-евтино Grinning. Трябва да се внимава при проблеми с черния дроб или сърцето.
Следва изхвърляне на старите обувки ... Честито на мама кенга, добре че си го хванала навреме  Peace...

# 7
  • Мнения: 7 640
Не трябва да се бъркат безобидни гъбички по кожата или запарване със сериозни гъбички по ноктите. В този случай помага само Ламисил или Споранокс, не знам дали ги има в бг, може би по generic names някоя мама фармацефт може да даде подробности. Terbinafine (Lamisil) и Itraconazole (Sporanox) единствено лекуват тези гъбички, доказано е че ламисила го право малко по-бързо. При напреднали случаи - жълти, непрозрачни, ронещи се нокти, е необходимо лечение 3 месеца по 250 мг. ламисил. В Канада 90 табл. са $450-500. По интернет се намират доста по-евтино Grinning. Трябва да се внимава при проблеми с черния дроб или сърцето.
Следва изхвърляне на старите обувки ... Честито на мама кенга, добре че си го хванала навреме  Peace...
и Orungal е Intraconazole, на друга фирма. Спораноксът май още не е регистриран в БГ, иначе си съвсем права, за майките в чужбина- може и да ви се поеме от застраховката лечението.

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Да, поема се от застраховката. Мамо кенга, говоря за по-тежки случаи от твоя, нелекувани с години, там си трябва три месеца всеки ден по 250 мг Wink.
PolarF, a колко струва този Orungal  Party?

# 9
  • Мнения: 7 640
уфф, ели, забравила съм. Приблизително същата цена е както казва МК. Не мага да съм точна за съжаление, курсът беше грубо 70лв, трябват 3 последователни, т.е. към 200лв е лечението. Обаче е хубаво да те следи дерматолог с опит с гъбите, има много тънкости. В МА в Кожна к-ка има цял отдел по въпроса. Ако си решила да даваш пари, е хубаво да те наблюдава който трябва.
ако имаш нерви, търси тук, производство е на Janssen Cilag

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 23:00 от PolarFox

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
10Х, аз вече излекувах майка ми с Ламисил в Канада, исках само да направя сравнение. Любопитство, майна Laughing ...

# 11
  • Мнения: 1 366
Почвиха ми се на единия крак - отначало на 1 пръст , после стигнаха до 4 пръста. Това се случи по време на бременността и нищо не предприех. Когато родих обаче вече имах на 2 пръста и ходих на лекар - батрафен, разни пудри . Въпреки всички лечения ( и бабешки и каквото се сетите) ноктите ми бяха в ужасно състояние, на моменти направо липсваха. Тук някъде лятото отидох на лекар и той ми изписа Ламизил таблетки 250 мг по една на ден. Взимах ги 30 дни - лекарството се натрупвало по някакъв начин и още 9 месеца след това действало. Да чукна на дърво израстнаха ми ноктите и напълно се оправиха само от това лекарство. Докторът ме предупреди, че ако ме заболи черния дроб трябва веднага да ги спра. Преди това ми пусна кръвни изследвания и ми се обади да каже, че са добри и мога да пич лекарството. Пожелавам успех на страдащите - бая се измъчих и аз. Но едно знайте с мазилца и лакчета не минават. Сигурно 7-8 лака бартафен измазах и нищо.


ЛАМИЗИЛ крем 1% 15 гр - 10,74лв.
ЛАМИЗИЛ табл. 250 мг х 14 - 68,63лв.
Това са цени на едро, в аптеките са с 30% по-високи.


Благородно ти завиждам, защото моя дроб реагира зле по 3 параметъра и се наложи да спра. Виждам, че продължава подобрението, но..... След две седмици ще се видя с лекарката, за да ми предложи алтернатива. Ще се похваля тук, ако някого го итересува. И при мен за жалост нещата (от занемаряване от моя страна) стигнаха до грозни картинки. Миналото лято дори се лиших от сандали  Cry

Общи условия

Активация на акаунт