температура при родилка на 6 дена

  • 3 415
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 086
Момичета,искам да ви попитам дали е нормално да вдигам температура 37,6?Родих преди 6 дена и ни изписаха преди два.В болницата не съм имала температура,а от както съм в къщи вдигам вечер.Някой може ли да ми помогне с нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 3 042
Не не е нормално. Консултирай се с лекар.
 Може да е нещо свързано с раждането, а може да е и настинка.
Когато родих дъщеря ми на 10 ден вдигнах Т и се оказа вирусна инфекция от рода на гриповете.

# 2
  • Мнения: 1 489
аз също след като се прибрах в къщи вдигнах температура и се оказа,че съм настинала,защото след раждането ни държаха в един коридор на течение.Да не би да е от гърдите,пробвай да се изтискваш.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Изцеждаш ли кърмата до край,защото причината за повишената Т може да е и това.След като накърмиш рожбата си-трябва да се изцеждаш,но се консултирай и с лекар,за да ти каже как евентуално да я понижиш Peace

# 4
  • Мнения: 513
Изцеждаш ли кърмата до край,защото причината за повишената Т може да е и това.След като накърмиш рожбата си-трябва да се изцеждаш,но се консултирай и с лекар,за да ти каже как евентуално да я понижиш Peace

Напълно е възможно да е от това аз на два пъти имах Т 39,5 на ръба бях да направя мастит , но Т ми беше съпроводена и с напрежение и болки в гърдите.

# 5
  • Мнения: 3 447
Възможно е да е и от гърдите, аз на 4, 5 и 6 ден след раждането, докато ми тръгне кърмата вдигах от порядъка на 38,5. Но все пак бях в болница и ме гледаха де. Добре е да се консултираш с лекар.

# 6
  • Мнения: 5 391
Първо-ЧЕСТИТА РАДОСТ!  bouquet
Понеже откакто взеха да се появяват мартенските бебчета редовно ви чета темичката Embarassed, та ако не се лъжа попаднах на това, че допълнително са те приспивали, за да ти махнат останалата част от плацентата.Да не би да има някаква връзка?Да е останало нещичко все пак newsm78Пожелавам ти бързо възстановяване и едно спокойно бебче Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 086
Благодаря за бързите отговори,момичета!Сигурно е от гърдите,щяха да ми се пръснат.Влязох в банята под душа и докато не изкарах всичко ,не излязох.Олекна ми доста,след малко ще измеря пак да видя какво е положението. Heart Eyes

# 8
  • Петрич
  • Мнения: 321
Най-добре е да отидеш на лекар.Аз също имах температура и се оказа възпаление в резултат на лекарска немарливост.
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ! smile3525

# 9
  • Мнения: 3 537
Първо честито бебенце!  bouquetДа ти е живо и здраво!

Непременно на лекар,не е нормална тази температура,някъде в тялото и ма някаква инфекция все още....

# 10
  • Мнения: 357
Много е вероятно да е от гърдите, изцеждай ги хубаво и внимавай да не направиш мастит, че... ooooh!
Но все пак не е лошо да отидеш на лекар, защото може да се окаже нещо друго, а организма ти все още е много слаб.
  bouquet за теб и за мъничкото човече!

# 11
  • Мнения: 3 760
Вероятно е от гърдите. Ако беше останало още от плацентата, вероятно щеше да си непрекъснато с температура и то по-висока.
Обаче НЕ ИЗЦЕЖДАЙ докрай, а само колкото да облекчиш напрежението. Иначе ще си докараш хиперлактация.

# 12
  • Мнения: 411
И аз вдигах температура почти 15 дни.Казаха ми :"Родилна треска" Rolling Eyesи това е .Сама премина след това.

# 13
  • Мнения: 106
Изцеждаш ли кърмата до край,защото причината за повишената Т може да е и това.След като накърмиш рожбата си-трябва да се изцеждаш,но се консултирай и с лекар,за да ти каже как евентуално да я понижиш Peace

Аз вдигнах температура 38 градуса на 5-тия ден и то защото не бях се изцедила достатъчно добре.

# 14
  • Мнения: 1 181
напълно вероятно е да е от гърдите, но не се успокоявай с това и ако темепературата продължи върви на гинеколог. Казвам ти го защото ми се случи и не беше от гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт