Супер-бърз, лесен и много вкусен ЧИЙЗ КЕЙК

  • 9 792
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, ето и от мен една много приятна рецепта за Чийзкейк:

Продукти

1 пакет Обикновени бисквити
200 гр. извара
3-4 с.л. маргарин
4 с.л. пудра захар
2 банана или някакво любимо ваше сладко/мармалад (стига да не е много воднисто)
по желание кокосови стърготини за отгоре

Приготвяне

Бисквитите се натрошават/смилат и се смесват с маргарина, бърка се докато стане еднородна маса. Маргаринът служи за спойка между трохите от бисквити - така полученото тесто се разстила във форма за торта (за предпочитане разделяща се) с диаметър около 20-22 см. Хубаво е да се понатисне с лъжица, за да се получи равна повърхност.

Изварата и пудрата захар се объркват (аз добавям захар на вкус, в зависимост от това какво ще слагам най-отгоре) и се разстилат върху бисквитеното тесто пак до равна повърхност.

Бананите се намачкват с вилица докато станат на каша и се разстилат върху изварата. Ако го правите със сладко/мармалад - директно се разстила върху изварата.

Кокосовите стърготини са за общ добър външен вид.
Хубаво е да преседи известно време, за да се смесят вкусовете.
Това е един лек и вкусен сладкиш, а не е много калоричен и са необходими 15 мин. за приготвяне.

Добър Апетит!  Laughing

# 1
  • Мнения: 1 413
А каква извара точно ползваш - никога не съм купувала, а една приятелка ме черпи със страшно вкусна салата от извара, сега и чийзкейка...ще опитам. Но каква да купя...

# 2
  • София
  • Мнения: 488
и аз съм на Вие с изварата, та ако може нещо ориентировачно.........

# 3
  • Мнения: 77
Най- обикновена млечна извара. Прилича на много ситно намачкано сирене, но е съвсем безвкусна. Направо в магазина казваш, че искаш извара и няма с какво да я сбъркаш. Най-често е вакумирана в прозрачни пакети. Rolling Eyes
Продава се и т.н. кашкавалена извара, но аз не съм я ползвала (казват, че е същата, но не съм рискувала Simple Smile
Относно рецептата - за по-шик може да бъде добавено и пакетче сирене Крема към изварата. Малко се променя вкуса и зависи от личните предпочитания, дали ще се хареса. Все пак е чийз кейк, т.е. носи на малко по-солен вкус.

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Много обичам чийз кейк, досега все съм си купувала готов, но ще пробвам да си направя.  bouquet

# 5
  • Мнения: 581
И аз ще го пробвам  Wink

# 6
  • Мнения: 1 413
Да докладвам резултата - направих го в петък, но следващия път ще взема бисквити "Закуска", защото се трошат по-лесно от обикновените. Май не съм схванала и разбъркването с маргарина, но го затоплих леееко и стана де.
Купих извара на Маджаров, приятелката ми със салатата каза, че такава взима, но имаше леко солен вкус.Беше много твърда, така че сложих 1-2 лъжици кисело мляко и понеже обичаме много сладкото - повече захар, отколкото по рецепта.
Отгоре сложих сладко от ягоди.
Като цяло е много вкусен и съвсем истински, а рецептата е много лесна и бърза.

# 7
  • Мнения: 229
Преди няколко дни правих чийзкейк по тази рецепта, но добавих смлени орехи в бисквитени блат и малка заквасена сметана към изварата, разбъркана със сладко от вишни. Стана супер Peace!

# 8
  • Мнения: 1 413
Мам3кидс, кажи поне ти, каква точно извара купуваш?

# 9
  • ново
  • Мнения: 5 947
Аз използвам извара Жоси - опакована е като салам в бяла опаковка, пише извара от суроватка  chef доволна съм, разбива се добре.
За чийзкейка я смесвам със заквасена сметана.
Кашкавалената извара е по-остра, в смисъл, че по-трудно се разбива на гладък крем.
Дано съм била полезна Simple Smile

# 10
  • Мнения: 229
Мам3кидс, кажи поне ти, каква точно извара купуваш?
Последния път използвах извара на "Мироне", пакетирана като салам, по 250 грама и заквасена сметана на Данон. Чийзкейкът стана много добре.

# 11
  • Мнения: 5 622
За чиизкейка, вместо извара, аз ползвам кремасирене. НО трябва да е безсолно, иначе има леко солен вкус

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
За чиизкейка, вместо извара, аз ползвам кремасирене. НО трябва да е безсолно, иначе има леко солен вкус
newsm10

# 13
  • Мнения: 1 413
Кажете какво сирене, откъде...усъвършенствайте ни...

# 14
  • Мнения: 77
Относно добавянето на неща към изварата - оригиналната рецепта е доста по-сложна, в смисъл, че има много още съставки, особено към изварата. Аз я направих няколко пъти както пишеше, но постепенно редуцирах съставките до тези, които съм написала. Така става за ядене, а и е по-достъпно и по-некалорично  Laughing.
Така че - дерзайте. Има много възможности за импровизации и творчество   chef

Общи условия

Активация на акаунт