Женско име с Д производно на Димитър

  • 8 418
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Здравейте мами и бъдещи мами,
Помагайте моля ви. Ще имаме момиченце, много ми се иска да носи името на баща ми, но не мога да измисля хубаво женско име, което да е производно на Димитър. По принцип не ми се иска да взимам само първата буква. Ще съм ви благодарна за всякакви идеи.

# 1
  • Мнения: 1 416
Здравейте мами и бъдещи мами,
Помагайте моля ви. Ще имаме момиченце, много ми се иска да носи името на баща ми, но не мога да измисля хубаво женско име, което да е производно на Димитър. По принцип не ми се иска да взимам само първата буква. Ще съм ви благодарна за всякакви идеи.
Ами, най-близкото до Димитър е Димитрия, разбира се...  Laughing А за Димана мислила ли си?

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най много ми прилича Деметра,но е гръцко...иначе  Дея, Диана, Дара, Димана, Далия, Дана...

# 3
  • Мнения: 223
Димана и според мен е хубаво, даже и да не е съвсем производно на Димитър.

# 4
  • Мнения: 3 069
Най много ми прилича Деметра,но е гръцко...иначе  Дея, Диана, Дара, Димана, Далия, Дана...


Изпреварила ме е PeaceДеметра е най-близо Hug

# 5
  • Мнения: 3 360
Честито!Най-близкото е Димитрина/Димитринка/,но има и други с Д.....

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Дима

# 7
  • Мнения: 5 790
Димитра как ти се струва? Димана също е много хубаво.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
не е най близко до Димитър, но пък Деница на мен ми харесва, Дина малко руско ми звучи обаче

# 9
  • Мнения: 7 640
Дима и Деметра ме кефят

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Димана ми се струва най - близко и най - много ми харесва!  Peace

# 11
  • Мнения: 442
аз на името на свекито димка, мислех голямата дъщеря да я кръстя димана. обаче мъжът ми не го хареса това име, и аз не настоявах много. но въпреки това, димана все още си ми харесва.
а свекървата пак бе уважена. след 9м зълвата роди момиченце и го кръсти димана.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 671
Димитра е прякото производно.

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Деметра/ Диметра, Димана Hug

# 14
  • Мнения: 416
Моят син се казва Димитър,но мислех ако е момиче да се казва Донна.Прочетох някъде че е италианско и е символ на женственост,а пък Дона (с едно н ) буквално означавало жена.

Общи условия

Активация на акаунт