Sumetrolim - преди или след кърмене

  • 509
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,
вчера вечерта чурката на сина ми се възпали, а от тази сутрин започна да отделя гноен секрет. При прегледа установиха възпаление на главичката на пениса и въможност за пикочна инфекция. Лекарката предписа Sumetrolim  сироп 2 пъти по 5 ml и Нурофен, тъй като от болка не иска да уринира.

На листовката на сиропа пише да се взема през 12 часа - сутрин и вечер, след нахранване с обилнио количество течности.
Но сутрин и вечер Вихрен е само на кърма, да не говорим че други течности не иска да приена. Дали да го давам на гладно и след това да кърмя или първо да кърмя, а после да давам сиропа.

Извинявам се, че поста ми е толкова дълъг и обяснителен и не е свързан конкретно с кърменето, но се надявам да се включи и някой имал сходен проблем.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като е за след хранене и да се приема с обилно количество течности, звучи най-логично да го дадеш след кърмене, като пропуснеш течностите - така детето е хем нахранено, хем е поело достатъчно течност Wink
Бързо оправяне ви пожелавам Hug

# 2
  • Мнения: 1 383
Аз съм го давала след кърмене.

# 3
  • Мнения: 507
Аз го давах сутрин- след кърменето. А вечер- някъде по средата на кърменето. Ядеше малко после му набутвах набързо спринцовката с лекарството и след това си продължавахме с кърменето. Просто заспива след последното ядене и няма как да го дам след това.

# 4
  • Мнения: 790
Аз съм го давала, когато бебето ми беше на 3-4 м. Кърмех към 0730 вечерта, след това го къпя, давам антибиотика към 8 и нещо и пак кърмя. Правех така, защото като дам антибиотик на пълен стомах - веднага го повръщаше. А и кърменето след насилието със спринцовката го успокояваше.
Стискам  палци бързо да се оправи детенцето  ти.

# 5
  • Мнения: 191
Аз съм го давала, когато бебето ми беше на 3-4 м. Кърмех към 0730 вечерта, след това го къпя, давам антибиотика към 8 и нещо и пак кърмя.


И аз така ще направя Simple Smile
БЛАГОДАРЯ ВИ момичета ( за n-ти път ми помагате)

Общи условия

Активация на акаунт