Детето ми яде много малко мляко по75мл.-Как да кача милилитрите?

  • 6 139
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте мили мами!Искам да ви помоля да ме посъветвате как да кача храната на бебчето си.От 13-януари,от исписването ядеше по-65мл, до сега сме качили само с 10мл.Незнам защо не иска да яде повече.Изяжда си по75мл. и това явно и стига.Но намен не ми се вижда много добре,дете вече в четвъртия месец да не яде повече милилитри.А иначе си качва около 1кг.на месец.посъветвайте  ме моля ви, какво да направя и ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем,ако може да ми пише.Благодаря ви предварително! Misc Baby Bottle newsm53

# 1
  • Мнения: 2 543
Ами, щом така добре наддава, значи няма проблеми с храненето. И не ми се струва, че за нейната възраст това е малко количество. По колко пъти на ден я храниш? Всеки случй, моят Йоан също много дълго време пиеше под 100 мл., което уж беше дозата, "предписана" от лекарите, но също си наддаваше добре. После изведнъж взе да пие по повече. Не се тревожи, малката си знае работата! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 414
щом наддава добре и е спокойно бебето, не мисля, че трябва да се тревожиш. тя все пак е родена мъничка и стомахчето също е мъничко. колко тежи сега?
аз нямам опит с АМ, но смятам, че не можеш да нахраниш бебе, което не е гладно...както и не можеш да го натъпчеш с повече, отколкото му се яде...то ще повърне...така че храни я когато е гладна и колкото иска.
успех!

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами щом качва по килограм на месец, значи е добре, какво казва педиатърът на детето? Аз също нямам много опит с АМ, на Яни му давах само за дохранване в този период...

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние до 3 месец си хапвахме по 80 милилитра, към 4 минахме на 90-100 и сега в 8 ядем по 150 Simple Smile

Щом си наддава добре бебчо, не мисля че има от какво да се притесняваш  Hug

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може би яде по-често - Дани папкаше по 6-7 пъти като малко бебе и затова ядеше много малко
наистина щом наддава е добре детето -1кг е супер!
аз обаче като тебе първите месеци умирах от страх да не би да не го дохранвам и пак да трябва да сме на системи и кувьоз - голям стрес голямо нещо, затова записвах на всяко ядене колко яде и сумарно за деня колко - ефекта беше, че видях, че си яде добре - просто по-често от другите и по по-малко, но за деня - нужното количество.
Ако искаш пробвай така

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Много е важно с какво и как храниш бебето и по колко пъти на ден и през колко часа, дай някаква схема на хранене, за да мога да ти помогна

# 7
  • Враца
  • Мнения: 871
Не се притеснявай!Ние и до ден днешен нямаме режим на хранене.Яде когато и колкото си иска!Малката красавица ще си каже как!Поздравления.Виждам нямаш вече проблеми с писането.Браво!   smile3501

# 8
  • Мнения: 678
Не се притеснявай,нашата бебка е на АМ Нутрилон Омнео1/на 50 дни сме/ и едва от тази седмица започна да изяжда по 100 мл.,но АМ по бавно се усвоява и е по тежка храна.А вие не сте ли включили сокчета и пюрета?

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се притеснявай,нашата бебка е на АМ Нутрилон Омнео1/на 50 дни сме/ и едва от тази седмица започна да изяжда по 100 мл.,но АМ по бавно се усвоява и е по тежка храна.А вие не сте ли включили сокчета и пюрета?
Какви сокчета на недоносено и то на четири месеца?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
Мисля, че количеството ви е съвсем достатъчно за бебе на 4 месеца /1 коригирана/. Важно е да кажеш и какво мляко ядете. На при изписването са я хранили с около 55 мл., така че си е добре. И ако искаш  съвет от нас, чрез който ще намалиш коликите и алергиите, не включвай никакви сокове и пюрета още поне  3 месеца - докато детето стане на 7 месеца или на 4 м. откакто е трябвало да се роди Така съветват най-добрите детски неонатолози в СФ.
Наде, сега си спомних, че и аз правех такава таблица в колко часа и колко е яла. Ей, спомени, до скоро не ми се вярваше, че ще забравя нещо от отглеждането на детето.

# 11
  • Мнения: 4 414
ох, надявам се да не стане скандал и с това Praynig но дори българската специалистка по бебешко хранене Л.Трифонова, препоръчва недоносените бебета да се захранват по-късно...по възможност след 6 /коригирани/ месеца...препоръчва се да се започне с оризова каша, а сокчетата да се пропуснат. освен всичко друго, тези деца са с повишен риск от алергии. мисля, че Вики е много далече от захранване.
Зори, пиши с какво се храните, по колко пъти и такива подробности, за да сме ти максимално полезни със съвети baby_neutral

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
Защо да стане скандал - между 4  и 6 месеца, вече зависи от детето, от перисталтиката на червата /някои каши запичат/,  доста индивидуално е кога и с какво да се почне и майката и лекарката трябва да решат. За мен основата е, че децата до навършване на 4 месеца не трябва да се захранват. При недоносените 4 коригирана. Мисля, че първата майка не беше разбрала, че детето е недоносено.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и аз въпреки, че ДАни не беше недоносен, го захраних по-късно - както ме съветваше неонатоложката от МД - защото тя казваше така - в млеката/кърмата има ВСИЧКО необходимо, минималното количество витамини, което ще донесе един сок/пюре на детето е толкова малко, на фона на поразиите които могат да станат, че не си струва.
И аз прецених, че по-добре само мляко, отколкото алергично бебе!
Аз захраних бавно и внимателно към четвърти месец /но ни НЕ сме недоносени/

# 14
  • Мнения: 4 414
Танче, нямах предвид твоя пост, а че темата обикновено предизвиква спорове ...ти си го пуснала, докато аз пишех и го прочетох чак след това:love:
съгласна съм с теб 100%. аз за захранването не съм гледала месеците строго. захраних Ния, когато започна да мляска и да посяга към нашата храна. това се случи на 5,5 коригирана възраст...то детето си показва...мисля, че няма случай дете, ненавършило 4 месеца да изявява желание за твърда храна Wink

Общи условия

Активация на акаунт