температура след спонтанен аборт,нормално ли е?

  • 9 281
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте отново,
аз съм притеснена за сестричката си и се допитвам до вас.След преживян спонтанен аборт на 06 март(и кюртаж) цяла седмица  имаше температура.Не много висока 37,2.
Тази седмица на 13.03(понеделник)лекарите прецениха,че не е "изчистена" добре и направиха още веднъж.
Тя обаче все още има температура.Дори днес е 37,5.
Има ли някой минал през това с опит,да сподели?
благодаря
п.с.пуснах темата и в"родители преживели загуба",но тук ми се струва,че влизат повече хора.Моля ви не я местете поне за малко.
Благодаря

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 958
Мисля, че точно този вид температура /около 37 градуса/ е най-обезпокоителна. Това е наличие на възпалителен процес. Най-добре е веднага да се консултирате с лекари, по възможност независими от двете предишни интервенции.
Дано всичко е наред. Успех!

# 2
  • Мнения: 27 524
Не би трябвало да има.Може би все още не е изчистена добре.Консултирайте се отново и не чакайте.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
антибиотик предписаха ли след кюртажа? нека да не отлага и да посети гинеколога, който е извършил абразиото!

# 4
Zdraweite! Az sam sestrata. Ami da - predpisaha mi Cefalexin, priemam go ot w4era - 15.03, no ne namiram promqna w temperaturata si. Do kolkoto znam purwite 1-2 sled kiurtaj e normalno, no mai we4e minawat powe4e pri men...

# 5
  • Мнения: 27 524
Здравей,сестрата, Grinning
без майтап,отиди пак на консултация,ако е възможно- не там,където са те чистили.Най-вероятно са си оставили ръцете пак,след като и пъврия път не са си свършили работата.Не би трябвало да имаш температура.Дори да е излишно,по-добре се консултирай.Опасно е,тази температура е прзнак на възпалителен процес,който,ако беше чиста,нямаше да го има.И ако не отидеш,ще вдигнеш по-висока и има опасност да ти се натрови кръвта.Извинявай,че те плаша,но некадърни доктори да искаш,за твое добро е.Нека е излишно,но да се успокоиш.ОТИДИ НА ЛЕКАР!!!И пак ни пиши да кажеш как си.Успех и стискам палци всичко да е наред.

# 6
Отидете пак на лекар,без да отлагате.Аз също имах спонтанен аборт,но въобще не съм вдигала температура след кюртажа.

# 7
  • Мнения: 5 391
Не е нормално да поддържаш такава температура толкова дни с прием и на антибиотик. Thinking

# 8
  • Мнения: 601
    Най-добре е да се консултираш с гинеколог и да му обясниш как стоят нещата,защото тази температура ми звучи някак заплашитено и като сигнал за нещо по-сериозно.Наистина не искам ни най-малко да те плаша,ама прегледа нищо няма да ти коства,а само ще ти е от полза.Става въпрос за Здравето Ти,което никак не е за пренебрегване.
  Желая ти бързо,много бързо възстановяване!  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 532
Благодаря на всички за мненията
сестра ми се е посъветвала с лекар независим от тези извършили кюртажите.Той смята,че все още не е "изчистена" добре и има нужда от трети!!!!!
Аз лично умирам от страх и ми се иска да се види още едно мнение,защото 3 пъти за 10 дена си е много,откъдето и да го погледнеш.Все се надявам да има и други начини,чрез инжекции,по-силни антибиотици или и аз не знам... Praynig
Моля ви не пишете плашещи постинги,ако знете нещо с което може да ни окуражите добре дошло.
Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 042
Отидете пак на лекар,без да отлагате.Аз също имах спонтанен аборт,но въобще не съм вдигала температура след кюртажа.

Да и аз така.

# 11
  • Мнения: 27 524
Благодаря на всички за мненията
сестра ми се е посъветвала с лекар независим от тези извършили кюртажите.Той смята,че все още не е "изчистена" добре и има нужда от трети!!!!!
Аз лично умирам от страх и ми се иска да се види още едно мнение,защото 3 пъти за 10 дена си е много,откъдето и да го погледнеш.Все се надявам да има и други начини,чрез инжекции,по-силни антибиотици или и аз не знам... Praynig
Моля ви не пишете плашещи постинги,ако знете нещо с което може да ни окуражите добре дошло.
Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

Целта ни не е да плашим когото и да било,а да помогнем.И ние помагаме.Не можеш да очакваш да напишем ,че всичко е наред,да си пие хапчетата и да не с е притеснява,като няма предпоставки за това.Пишем какво е редно да се направи,пък тя си е голям човек - насила не става.Окуражаването не трябва да е неразумно и да е причина за забавяне и лоши последствия.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не знам затова но аз като забременях влезнах в болницата с кървене.
Тогава започнах да поддържам такава температура до 37.5 и добре че лекарката реши да изчака защото другата на смяна беше готова да ме изчисти #2gunfire.Температурата изчезна до 3-4 дена.Консултирай се с още един лекар.

# 13
Щеш не щеш да чуеш - поддържа ли се такава температура в организма, обикновено има възпалителен процес в тялото. Непременно трябва да отидете на лекар. След като е направила спонтанен аборт ми звучи странно да не могат да я изчистят след два кюртажа. Доста трябва да са некадърни тези доктори. По-добре отидете при добър специалист с епикризите от спонтанния аборт и кюртажите. Безобразие е да я чистят три пъти!!!  #Cussing out
Аз също съм правила спонтанен аборт и дори не се наложи да ми правят кюртаж. Държаха ме три дни и видяха, че плодът е паднал и няма нужда от намеса. Не съм имала температура, не съм имала усложнения - след като има се отнесете по-сериозно и недейте да чакате 11 дни.

# 14
  • Мнения: 532
Blondie,не съм искала никой да обидя
естествено,че помагате и аз съм ви безкрайно благодарна,нямах това предвид.  bouquet
исках да кажа,че сега вече с препоръката за трети кюртаж аз съм ужасно притеснена и ми е ясно,че нещо не е наред.Никак не ми се искаше обаче да се започнат едни"ама как може,знаете ли колко е опасно"и сестра ми да ги чете ...
и естествено,че ще отиде на лекар.
Благодаря ви,че ви има Hug

Общи условия

Активация на акаунт