Събирате ли си рецептите от бутертесто "Бела"?

  • 17 683
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Аз-да, но от скоро, за което съжалявам. Наскоро се зачетох в предложена рецепта и се оказа, че е доста сполучлива и така започнах. Вие събирате ли ги ?И ако е така, нека това е мястото, където ще можем да ги обменим.
Аз имам:
Ябълков щрудел със стафиди
Щрудел с картофи
Баница с пилешко и гъби
Руло от кайма и грозде
Плодова пита
Последната е много добра рецепта - също като резултата й. Ако някой се интересува, ще препиша изброените рецепти.
Вие сте...  chef

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
Имам само няколко, мушнала съм ги в готварската книга. Доста от рецептите обаче съм ги затрила.
На 1ва проверка, излезнаха
Солена торта с риба тон
Сладкиш с извара и кайсии
Банички - изненада с различен вкус
.

Търкаля ми се и някаква рецепта от картофено пщре Маги - Картофено суфле на Градинаря

# 2
  • Мнения: 3 251
АнМари, ако имаш повечко свободно време, напиши тази за сладкиша с извара и кайсии, моля!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
АнМари, моля те и за солената торта с риба тон.

# 4
  • София
  • Мнения: 192
Моля Нина да напише рецептите за:

Ябълков щрудел със стафиди

Плодова пита

# 5
  • София
  • Мнения: 1 324
Абе, направо си вземи отпуска, сядай и пиши!!!

# 6
  • Мнения: 3 537
Баница с кренвирш

1 пакет точени кори Белла
3 бр. пушени кренвирша
100 гр. кашкавал
100 гр.обезсолено сирене
220 гр. майонеза
200 мл вода
4 бр.яйца

Кренвиршите се нарязват на тънки кръгчета,настъргва се кашкавала на едро и прибавяме сиренето. Нареждането е в поредица : 2 кори,ред плънка.След като приключи нареждането баницата се нарязва на триъгълници.Разбиват се яйцата,майонезата и водата.С тази смес заливаме баницата и печем.

Честно казано още не съм правила тази рецепта и незнам как става,но като чета само и ми потичат лигите.Скоро ще я пробвам обаче Wink

Тракийски сарми

1 пакет точени кори Белла
500 гр.кайма
2 стръка праз лук
2 домата
1 каф.чашка мазнина
1 яйце
червен пипер,черен пипер,чубрица и сол на вкус
Лукът се нарязва и се задушава в 3/4 от мазнината,прибавя се каймата и се задушава докато се изпари водата.Добавят се нарязаните домати,червен пипер,чубрица,чер пипер и сол.Вземат се 3 броя от корите и се нарязват на 6 парчета.Част от плънката се поставя на всяко парче и се навива на руло като сарми които се нареждат в намазана с мазнина тава.Отгоре се намазват с яйце.Пече се на 150 градуса до зачервяване.При изваждане  се напръсква с вода и се покрива с капак или кърпа за да се задуши.

Тази рецепта съм я правила и става супер.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 17:43 от Мимис

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Бутер тесто "Белла"
Сладкиш с извара и кайсии

Продукти:
0,5 кг бутер тесто
250г сладка извара
100г захар
4-5 кайсии или праскови от компот
1 лимон - настърнага кора и сока
1 яйце

Приготовление:
Размразете бутер тестото и го разтелете в/у поръсена с брашно повърхност. Пригответе пълнежа, като смесите добре изварата, захарта, лимоновата кора и лимоновия сок. Разстелете сместа от изварата по дължината на тестото и малко встрани от центъра. В/у изварата наредете пловинките кайсии или праскови. Прихлупете двата края на тестото навътре, така че единя край да покрие изцяло пълнежа, а другият да "стъпи" в/у средата на първия. Отгоре намажете с разбитото яйце.
Печете сладкиша в силно загрята до 220 градуса фурна.
Сладкиша се реже, след като е добре изпечен.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Бутер тесто "Белла"
Солена торта с риба тон

Необходими продукти за 6 порции:
6 пласта бутер тесто
60гр разтопено масло

За плънката:
425г риба тон от консерва, изцедена от мазнината
1/2 кофичка майонеза
4 ситно нарязани стръка зелен лук
4 леко разбити яйца
250г сметана
50г настърган кашкавал
1с.л. нарязан копър

Приготовление
Включете фурната на 180 грдуса. Разстелете един пласт бутер тесто и го намажете с разтопеното масло, покрийте го с втори пласт и го намажете също с масло. По същия начин обработете останалите пластове.
Намажете с разтопено масло и олио формичка с размери (21х29см). Разположете вътре тестото и леко притискане оформете ръб.
В дълбока купа смесете добре всички продукти за плънката, разпределете върху бутер тестото и печете 35 минути до леко зачервяване.

Време за подготовка: 15мин
Време за печене: 35 минути

# 9
  • Мнения: 3 537
Голяма съм патка Mr. Greenне чета че е бутер тесто doh
От бутер тестото имам кренвиршки със лютеница.Много е лесна и елементарна.Увиват се кренвиршите в тесто намазани с лютеницата и се пече.Става чудна закуска.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:03 от Мимис

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Аз имам "Облечени ябълки", "Орехови панделки", "Ябълков щрудел със стафиди","Специалитет от сьомга в бутертесто" и "Орехови очилца". Ама айде без сьомгата, че е ужасно дълго. Само за много, ужасно, копнеещо желаещи да готвят сьомга.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
А, видях. Ето ябълковия щрудел със стафиди:
Продукти:
1/2кг бутертесто Белла
за пълнежа:
600гр ябълки
120гр захар
2 ч.л. канела
50гр стафиди
2 с.л. галета
пудра захар за поръсване
Приготвяне: Размразете тестото и го разстелете върху поръсена с брашно повърхност. Обелете и почистете ябълките и ги нарежете на кубчета. Накиснете стафидите в малко вода, след което ги изцедете добре. Размесете добре ябълките, захарта, галетата, канелата и стафидите. Разнесете равномерно тази смес по дължината на тестото. Загърнете тестото от едната страна, после прихлупете от другата. Притиснете краищата, предварително намазани с разбито яйце. Поставете щрудела в продълговата тавичка, с нож направете няколко напречни разреза отгоре, намажете го с разбито яйце и печете на предварително загрята до 220грд фурна. Преди сервиране поръсете щрудела с пудра захар.

Забележки на Янтра: Тия не пишат в продуктите, но в рецептата се иска и едно яйце. И стафидите стават по-добре не с вода, а натопени от предната нощ в ром, мммм. И идеята на сложно обясненото с "прихлупване" на тестото е да се загърне и повие пълнежа от всякъде за да не се разпадне.

# 12
  • Мнения: 3 251
Моля Нина да напише рецептите за:

Ябълков щрудел със стафиди

Плодова пита

Янтричка е пуснала рецептата за Ябълковият щрудел, аз ще ти напиша рецептата за  Плодова пита
300гр. бутертесто
500гр. череши или вишни от компот
1с.л. нишесте
1 пак. или 3 листа желатин
500 гр. бита сметана / аз използвах "Хопла"/
50 гр. захар
20 мл. компот от вишни или череши /само водата/
За глазурата:4 с.л. конфитюр от френско грозде /аз използвах от сливи/
100 гр.пудра захар/може да го намалиш на 1/2, ако сметнеш, че ще е много сладко/
Разрязва се листа бутертесто на 2 правоъгълника по дължината на листа..Слагат се в съд за печене, за който пише да се намокри без да се подсушава и така се поставят платките и се пекат при 200* поне 12 минутки. Изпечените платки се оставят да изстинат.
Изваждат се плодовете от компота и се оставят да се изцедят, като се събира сока им. Затоплят се в малка тенджерка черешките с 4 с.л. от сока, който са пуснали. Разтваря се нишестето с малко вода и се прибавя към черешките, разбърква се добре и се оставя на котлона да ври 3 мин.После се издърпва от котлона за да изстине.Накисва се желатина да набъбне и след това се стапя на водна баня.Сметаната се разбива като постепенно и по малко се сипва захарта/ако е "Хопла, не е нужно да се прибавя захар/ и водата от компота с нишестето и разтвореният желатин.
Едната платка се покрива с пласт череши, отгоре се разпределя сметаната. Втората платка я нарязваме на 6 или 8 парчета. Отгоре им се намазва глазурата, която е приготвена от конфитюра ,захарта/можеш да я намалиш на 1/2 / и 2 с.л. топла вода= всичко се разбърква добре . Изчаква се около 20-тина минути за да позасъхме малко и се нареждат върху сметана. Оставя се в хладилника да се стегне /2-3 часа/ и преди сервиране се нарязва на определените парчета от горната нарязана платка с тънък, остър и намокрен нож.

# 13
  • Мнения: 3 251
Янтра , ако не те затруднява напиши "Ореховите панделки" Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Ето ви и другата рецепта

Банички - изненада с различен вкус

Продукти за 6 порции:
400г бутер тесто
1 жълтък

За пълнежа от гъби:
200гр печурки
120г пилешки пастет
ситно нарязан магданоз
25г масло
1 глава лук
сол

За пълнежа от сьомга:
200гр филе от сьомга
2 яйца
ситно нарязан копър
1 кубче разтворим бульон
50г сметана

Пълнежа от гъби пригответе, като задущите в маслото лука и гъбите, добавите сол и магданоз и разбъркате добре с пастета.

Пълнежа от сьомга пригответе, като сварите яйцата, и след това ги нарязвате на ситно. Сварете филето за 8мин в разтвория бульон, отцедете го, нарежете го и со смесете с айцата, копъра и сметаната.

Разстелете бутер тестото и изрежете от него 24 кръгчета с диаметър около 8см. 6 от тях гарнирайте с пълнежа от гъби, останалите - с пълнежа от сьомга. Намажете ги покрая с малко вода и ги покрийте с останалите 12 кръгчета. По желание, от останалото тесто можете да направите рибки и гъбки, с които да украсите хапките. Готовите банички намажете с малко жултък и ги изпечете в силна фурна за около 20 минути.

Общи условия

Активация на акаунт