Как е в родилния дом в Карлово?

  • 6 159
  • 18
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Мами раждали в Карлово разкажете как е там.Доктори,акушерки,обстановка въобще всичко.В момента съм в Стара Загора,но се налага да се върна в Карлово точно за раждането,та затова се чудя.  newsm78

# 1
  • Мнения: 481
Аз не съм от Карлово и лични впечатления от болницата нямам, но.... Когато лежах в Окръжна в Пловдив преди раждането се запознах с доста мами от Карлово и тяхното мнение въобще не е добро, нито за условията в болницата, нито за персонала там. Та за това идваха да раждат в Пловдив...
Ако имаш възможност раждай или в Стара Загора или идвай в Пловдив!

# 2
  • Мнения: 3 360
Веселина ти е казала вече!Остава да избираш,но и аз съм за Пловдив! Naughty Леко и безпроблемно раждане!  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Не е добре. Който и да питаш все това ще ти каже.

# 4
  • Мнения: 245
Аз раждах там и съжалявам хиляди пъти........Макар,че бях във ВИП стаята,вече има такава,25лв на вечер,верно хубаво са я направили и най-хубавото е,че мъжа ти и най-близките могат да влизат при вас с бебчо по всяко време...Отношението е по-така,като си във ВИП-а,ама повечето акушерки и някои лекари в ж. р. е направо отвратително.Аз лежах в ВМИ в Пловдив и отношението беше савсем различно,макар и не във ВИп,там ти говорят на майче,котенце,миличка,съчувстват ти,е и там има черни овци,ама са рядкост.Докато в КАрлново ако може да не викаш като раждаш,ако може хич да не ги безпокоиш,ще е най-добре.Сутрин се сърдят на себе си,след обед на хората...а бе и хигиената-на мен във ВИП стаята 3 дни никой не дойде да ми изчисти,а и без да искам натиснах бутона за аларма и дойдоха с ядосан вид,без да знаят че е грешка и то чак след 20 мин.Вечерта неможах никъде в цялото отделение персонал като ги търсех по повод,че на беба и свърши водата и ревеше....Единствено,ако имаш уговорка с д-р Каменов,той е страшно любезен и добър специалист Peace Peace,ше сращнеш добро отношение в единици от акушерките....А и никакъв рехабилитатор,за който ми казаха че ще ми покаже упражнения не се весна в стаята...имах проблеми с хемороидите и никой не ми обърна внимание,чак като ме изписаха потърсих хирург...а бе думи нямам.....

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
а да знаете нещо за д-р Юнаков(или Йонаков не зная как се пише)???

# 6
  • Мнения: 3 360
какво за д-р Юнаков?

....пиши ако искаш на лични-да не занимаваме всички...

# 7
  • Мнения: 1 232
Аз раждах там 2002 година при д-р Каменов с уговорка ,страшно разбран човек и добър специалист.Държа да подчертая ,че въпреки уговорката човека не ми е взел и стотинка даже,изключая това,че посещавах консултации в частния му кабинет,виках го няколко пъти ,при проблеми извън работното му време,не ми е отказал помощ.Тогава ВИП нямаше,условията мизерни,а "съквартирантките" циганки,но сега ако ми се налжи дай боже ще родя пак там ,от Вип-а със сигурност бих се възползвала,както и от специалисти като д-р Каменов,д-р Минев,акушерката Вълкова,акушерката Дочка.Ако наистина ти се налага да родиш в Карлово  свържи се с д-р Каменов.За Юнаков почти нищо не мога да кажа,с нега съм се срещала на една визитация

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 18:19 от bimba

# 8
  • Мнения: 245
Д-р Юнаков е също добър специалист имам приятелки раждали при неги,а и лични наблюдения,също е много хубав човек и лекар.Но аз наблягам на базата на сравнение,която имам от Пловдив и Карлово...Аз също съм доволна от споменатите лекари:Каменов и Юнаков,има и 1-2 акушерки,които са прекрасни хора,но всички останали.... #2gunfire

# 9
А какъв е проблема да си родиш като бял 4овек в Пловдив!?Само 40 мин.от Карлово.
Др.Каменов ще ти поиска 400лв.отделно трябва да си занесеш вси4ко.Само за сравнение-в клиника Торакс в Пловдив-850лв.-вагинално раждане,единственото нещо което носиш е 4етка за зъби.Перфектен екип,техника на европейско ниво.Според мен ако базата е от миналия век,това 4е доктора е добър,няма да направи раздането по-леко.За съжаление в Карлово е то4но така.Една пти4ка пролет не прави!

# 10
  • Мнения: 326
здравейте!Понеже спменахте Торакс в Пловдив.. днес тъкмо ходихме да видим как е там и какви са условията. Трябва да Ви кажа, че е на светлинни години преди коя да е нормална болница. Не трябва да носиш нищо. Е наистина раждането е  800 лв, но е тази цена е включено всичко - дрехи за бебето, шишета, биберони, лигнин.. и всичко друго, което трябва иначе да си носиш. По-важното е, че  ти обръщат внимание и са страшно любезни.  В цената е включена епидурална упойка и докторът каза, че при такава анестезия не се усеща почти нищо от раждането. Имам две познати от Карлово, които родиха в Торакс и са безкрайно доволни. Имам позната, която роди в болницата в Карлово .. пълна скръб. Тя поне имаше късмет, че бебето беше малко и роди лесно... като изключим факта, че е за малко да роди в леглото ... докато дойдат да й обърнат внимание...

# 11
Kony,направила си страхотен избор и няма да съжаляваш Peace

# 12
  • Мнения: 481
Не зная момичета, аз не бих дала 800 лв. за нормално раждане. Родих в Окръжна болница в Пловдив. Всички екипи са страхотни, обръщаха ми страшно много внимание, бяха мили и грижовни и към мен и към децата ми. И НЕ съм платила нито една стотинка.
Другото което е - в Торакс (моите уважения към клиниката и персонала й) - също съм ходила и съм видяла какво представлява, но примерно имат само един ковьоз. А ако се родят две бебета, които имат нужда да бъдат сложени в него какво правим. Отговориха ми - ами слагаме ги и двете.  #Crazy
Също така докъто моите бебета бяха в неонатологията в Окръжна докараха едно бебече от Торакс, което почти го бяха изтървали. Там неонатолазите не са на много добро ниво. Като видят зора пак карат децата в Окръжна. Таткото стоеше и се караше на лекарите и крещеше "Трябва да го оправите, ще го оправите". А в Торакс го бяха държали два дни, в които е можело да се помогне и да не се стига до никакви усложнения.... И какво се получава - хем си плащаш луди пари, хем (недай си боже да се случи да има проблем) не могат да ти помогнат качествено.

Ами това е.
Не искам да се заяждам с никой и да налагам мнението си. Просто излагам фактите, които съм видяла с очите си.

# 13
  • Мнения: 1 232
Цитат
Др.Каменов ще ти поиска 400лв.отделно трябва да си
Ти това на база лични впечатления ли го заяви,казах вече човека не ми е взел стотинка,не ми е искал.Освен това отношението на повечето акушерки към мен е било добро,а на тези които не е било такова съм го преживяла,не съм имала нужда от специално внимание,дадено ми е необходимото.Но виж като база за неонатологична помощ родилното отделение  в Карлово наистина е е зле

# 14
bimba,сестра ми роди преди два месеца,цената беше такава!

Общи условия

Активация на акаунт