За спането с бебето

  • 1 092
  • 20
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 123
 Здравейте, мами! Grinning

От скоро посещавам вашия форум, тъй като  интересът ми към кърменето се възобнови – имам бебче на 1 мес.

Гледам, че много от вас говорят за нощното кърмене-спане с бебока. Стана ми любопитно как го практикувате това, че на мен ми е малко трудно да си го представя?!

Как спите с бебето? Имам чувство, че ако спя с него няма да смея да мръдна – да не го смачкам,да не го бутна, т.е. сигурно въобще няма да мога да заспя.

Без сутиен ли спите? Аз спя със сутиен и подплънки – изтича ми кърма. 

Как се оригва бебчето и ако не го прави не връща ли мляко?

Поздравявам ви за ентусиазма! Simple Smile Simple Smile Страшно интересни и полезни неща прочетох в библиотеката!

# 1
Здравей,аз не съм чела много по въпроса за кърменето и спането ,но при мен се получи спонтанно.Понеже съм уморена и ми се спи решавам вместо да седя 30-40 мин в неистов стремеж да не заспя в седнало положение си лягаме двете,давам цицата и в един момент по късно през нощта се оказва,че и двете сме заспали докато сучим,най-често не е върнала нищо,но е вярно че не можеш да се шириш из цялото легло  Naughtyот тази гледна точка е малко неудобно,но пък моята принцеса понякога като се насуче,заспи на гърдата и в момента в който я сложа в кошарата започва да ръмжи,сумти и се буди при което пак я слагам на гърдата,заспива и това се повтаря до безкрай така че за мен спането в моето легло е вариант за по бързо заспиване и за двете ни,а и изглежда тя се чувства много добре така Wink,но според мен ако твоето детенце си заспива бързичко в неговото си легло няма причина да спите заедно,това е моето мнение ThinkingУспех!

# 2
  • Мнения: 1 547
Много е лесно и приятно да се спи с пораснало кърмаче.  Laughing От 7-8 месечен спи между майка си и баща си  Twisted Evil, за да се удовлетворяват и нощните му нужди  Laughing Но с толкова малки бебенца като вашите не бих посмяла да кърмя легнала и след това да заспя. Личните ми наблюдения показват, че отначало бебенцата не могат да сучат легнали. Това умение се придобива с възрастта. Още повече са много мънички и рискът да ги затиснете е съвсем реален (да не споменаваме задушаване). Когато детето е по-голямо, този страх го няма, защото ако се чувства некомфортно, вече има начини да ни покаже.
Така че по този въпрос мисля, че все още е твърде рано за спане с бебе.

В началото спях със сутиен с подплънки, после разкарах подплънките и сега спя без сутиен. Течовете ще продължат докато ти се регулира кърмата. Което все някога ще стане. Споко  Peace

А по повод  оригването на кърмачетата ще прочетеш в много постинги, че няма проблем, ако не се оригнат след хранене. Оказа се, че и това се научава, а и с времето става все по-звучно  Wink

Наслука и прекрасно кърмене ти пожелавам!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз лично по съзнателен избор спя заедно с бебата от самото й раждане и досега не е спала в отделно креватче (смятам да въведа креватче, опряно до нашето, след още някой месец, когато стане горещо, защото вече започна да се буди за сучене доста по-рядко, обикновено само веднъж нощем и веднъж рано сутринта).
Нямам притеснения дали няма да я затисна - човек се настройва много бързо, пък и новороденото не е особено подвижно и си седи където го сложиш. Може би няма да спиш 1-2 вечери, защото още не си свикнала - после обаче няма проблеми. По същия начин е както докато свикнеш да спиш с друг човек в леглото - първите 1-2 нощи се бутате и въртите, после всеки свиква. Разликата е, че бебето търси контакт и от един момент нататък много се бута в теб - но и това е въпрос на свикване.
Аз си спя с обикновена пижама, която повдигам нагоре - сутиен ползвах само първите 5-6 седмици, после течовете намаляха и спряха.
Никога не съм уригвала нито едно от двете ми деца нощем ( и памперси не съм сменяла нощно време след първите няколко седмици). Не са имали проблем - но пък и не са връщали мляко, така че сигурно е според бебето - ако е склонно към връщане и не се чувства добре, ако не се уригне, то си показва само, започва да хленчи и да се гърчи и не е спокойно.
Единствено ми беше проблемно да се кърмим легнали първите 6 седмици, защото имахме проблем с правилното засукване и задължително трябваше да внимавам как я слагам - та сядах и се занимавах с всичките 100 церемонии, докато я сложа на гърдата и после лягахме заедно скачени Laughing

# 4
  • Мнения: 1 559
   И аз в началото си мислех, че няма да мигна цяла нощ, ако се гушкаме с дребното, от страх да не го затисна,премажа, задуша и т.н. Rolling Eyes Но сега ми е странно как съм издържала в началото да заспивам без да е до мен бебко Flutter  явно съм била адски скапана просто Толкова успокояващо ми действа близостта му, мъничките пръстчета, които ми бута в устата, блажените усмивки,когато спинка захапал гърдата ми, първичният бебешки масаж и усещането, че "продължаваме да сме едно човече" (т.е. че сме едно цяло, цитирам нашия тати)...за нищо не бих заменила тези си наши мигове  Grinning
    Дишането на дребчо се синхронизира с моето,нашият тати много пъти ми е казвал, че няма по-трогателна картинка от мама и бебе, сгушенки и задрямали обърнати един към друг, с хармонизирано дишане... Толкова пъти съм се събуждала от усещането, че някой ме гледа. С дребосъчко си нагодихме режима един към друг и следваме общ ритъм - лягаме си заедно раничко и ставаме заедно раничко, чудесно е Grinning
     Според мен не може да затиснеш бебето, ако спинкате заедно. Дори съм чела проучвания, според които спането на бебко до мама го предпазва от СВДС. При спането заедно сънят ти ще стане повърхностен и много лек (което няма да ти пречи да си отпочинала на сутринта).  А да не говорим за чисто практическата страна - страшно е удобно само да подадеш гърда в просъница (без дори да се разбуждаш съвсем) и да продължиш да си спинкаш Wink Аз усещам всяко промърдване на дребчо като е до мен и като насън му подавам "папата" (на сутринта дори не помня колко пъти).
     И аз в началото спях с подплънки, но към средата на втория месец кърмата ми се регулира спрямо потребностите на дребчо и сега спя или с нощница за кърмене (имам си двечки със специални дупки отпред, най-разумната покупка,която направих като бременна,освен сутиените за кърмачки)      или с най-обикновена тениска, която само повдигам и човеченцето само си намира "папата" и се намества както си иска Grinning Скоро изтичането на мляко и при теб ще спре и ще ти е още по-конфортничко нощем. Бебчето не се оригва, ама аз и денем рядко го оригвах като беше мъничък, понеже все спинкаше на гърда и не ми се разбутваше потънало в блажена дрямка бебче. През първите 2-3 месеца мляко връщаше, независимо дали оригвах или не. Вече израстнахме повръщането, ама пак не оригвам - дребчо си се оригва понякога сам Wink
     Пробвай да спинкаш заедно с бебока - освен страхотно улеснение и удобство, само да знаеш колко е приятно Party

# 5
  • Мнения: 2 959
Аз също спя с Даничка и е наистина много по- лесно и приятно нощното кърмене. Тати го е страх да спи с нас и спи в др. спалня.
Опитай по лесно е и по- приятно: да кърмиш и спиш с детенце. Peace

# 6
  • Мнения: 1 382
Също спя и кърмя мъника,след безнадеждни опити първите 2 седмици да спи в креватчето си.Сега и за мен и за него е много по-приятно.Не ме е страх,че ще го смачкам,винаги се дръпвам от него след като се намуца,а и взаимно се изпотяваме.Понякога го уригвам като заема поза полулегнала,а той на коремчето ми....и така заспиваме,но понякога не го уригвам,тогава забелязвам,че се уригва много силно след като станем от сън.Таткото е екстрадиран в спалнята,а ние в хола си разпъваме дивана.Чувството е несравнимо  Peace.Успех!!!

# 7
  • Мнения: 1 383
Не се притеснявай за оригването - не е необходимо през нощта. През нощта не повръщат /ние бяхме с рефлукс/, и ако са преминали коликите няма нужда да се оригвате. За другото - свиква се. Аз понеже съм спала и с големия, но от по-късна възраст  - 7м., сега се престраших лесно. Само повръщането ме притесняваше, но малко по малко се уверих че няма проблем. Спете с отделни завивки, за да си по-спокойна.

# 8
  • Мнения: 35 891
свиква се, отначало и аз имах притеснения и я слагах обратно в нейното легло, но имам и още едно дете и трябваше да спя нощем Simple Smile сега е много по-лесно - тя сама си "сервира" Simple Smile

# 9
  • Мнения: 180
И аз кърмя няколко пъти през нощта.Когато стана на 2-3 месеца опитах да спим с бебето между нас,но тези нощи ми се сториха кошмарни,така че бързо се отказах.Все ме беше страх да не я ударя,да не я притисна...Сега я гушкам докато се напапа и пак я връщам в леглото й.Ти сама ще прецениш кой вариант да използваш yes yes yes

# 10
  • Мнения: 7 106
Все още си спя с дъщеря ми и даже вече е време да я отделям, а аз още се повъртам, въпреки че отдавна нямаме нощни кърмения и будения.
Аз исках само да ти дам една идея по повод нощните "одежди". Аз си купих обикновена пижама, но такава, която се разкопчава отпред. Сутиен слагам само когато излизам, иначе в къщи нося от безшевното ластично бельо - потничета и има едни като спортен сутиен. Много са удобни, тъй като не стягат и изобщо не ги усещаш, а в същото време са прилепнали по тялото и без проблем можеш да сложиш подплънка вътре. Нощем само смъквах надолу (презремката е ластична) и готово  Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 77
Аз си реших проблема като си ползвам мъжа по предназначение Simple Smile научих го да ми донася бебето когато ревне и да го връща в леглото му, след като се наяде.
Според мен възпитанието и навиците на бебето се създават от първия ден му ден и всеки трябва да си знае мястото. Гушкането не трябва да се бърка с яденето или съня, а и в крайна сметка твоето легло е мястото ти за почивка и трябва да можеш напълно да се отпуснеш в него и да "забравиш" за всичко, защото само физическа почивка не е достатъчна.
Сега когато нямаме нощно хранене (само водичка, ако ревне) таткото се грижи за това.
А и мисля за бъдещето, когато ще трябва да се отделим в друга стая - за детето ще бъде по-малък стрес, ако е свикнало да спи само. В карайна сметка ми се струва, че е по-важно неговото състояние отколкото нашия временен комфорт.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Като беше мъничък Ники си спинкаше до мене на спалнята, сега  - в собствено легло, залепено до нашето.Когато още се кърмехме нощем и особено като беше съвсем бебе, си спях със сутиен, и аз имах изтичане на кърма много време.Не съм го уригвала нощем никога.Не съм се страхувала от затискане, защото все пак не спеше залепен за мене, ами на околополовин метър и като се разцърка за "циииии" - примъквах се до него.После започна сам да си пристига LaughingСега сутрин идва, папа, после си отива на неговото легло, завива се!!! Shocked и откъртва още поне 1 час Joy

В очакване съм на момента, когато ще се насуче и после ще иде да ми сложи кафето hahaha

# 13
  • Мнения: 1 547
belinda, искам твоето дете  Cry
Искам да си спя само с бащата на Николаааааааа!
Много много рядко имаме късмета да спим сами, и то само за по няколко часа, както когато бяхме млади  Mr. Green, а именно вързани на фльонга..Ех...Мечти... Mr. Green

После започна сам да си пристига LaughingСега сутрин идва, папа, после си отива на неговото легло, завива се!!! Shocked и откъртва още поне 1 час Joy
В очакване съм на момента, когато ще се насуче и после ще иде да ми сложи кафето hahaha

# 14
  • Мнения: 6 472
Аз така и не се научих да спя с бебето на едно легло. Всъщност нещата май са взаимни, защото и бебето не умира от кеф като е при нас. Нощем се буди, яде и ако не я върна обратно в креватчето му, няма да заспи. В леглото си заспива още щом си помирише възглавничката Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт