Торта "Таралеж"-идеи за украса?

  • 9 149
  • 14
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Утре Сима става на шест месеца.Всеки месец на 17 й правя торта-предният път беше шахматната с навиването,сега искам да е таралеж.Правя я от години,но ми се иска да я разнообразя откъм украса.Аз заливам таралежа с кафяв шоколад и набучвам нарязани бадемови ядки,правя и две малки таралежчета ,а отгоре с клечка забивам малка ябълка.Преди съм намирала цветни кокосови стърготини,които слагах за тревичка,но скоро не съм виждала.
Ако някоя от вас е виждала или правила нещо ,което може да ми помогне за тревичка или друга глазура за таралежа-моля да сподели  bouquetА ако ви идва наум друга идея за бодлички...

# 1
  • Мнения: 948
Аз купих готов таралеж, нищо особено не е декорацията (с бадемови ядки и няма стърготини), ама ми хареса муцунката; може да те улесни:

http://i29.photobucket.com/albums/c284/misholina/taralezh.jpg

# 2
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ти Laughing аз го оформям като "истински " таралеж.
Понеже правя блата от бисквити с крем-после можеш да си моделираш форма,която искаш както с фигурите от марципан.Много е ефектно,но ми се искаше някаква идейка за бодлички,които да са по-оригинални.
Сега реших-понеже става на 6 месеца да подредя в  поставката 6 таралежа като всеки има забучена ябълчица /тестото за фигурки/ и сложени нейните буквички.

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дани, така както го описваш, едва ли ще се намери по-добра идея за украсяване!   bouquet Иначе знам, че Таннита беше правила таралеж, защо не и пишеш на лични?

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
За тревичка може да накълцаш на пръчици зелено желе. Правила съм го с оцветен със зелена боя сок от компот. Ако нямаш боя, разтвори си сокче Киви, пак става зеленко  Wink

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ееех,че хубава идея HugМога да желирам на тънък зелен слой поставката и тогава да подредя 6 таралежа...Хайде,измислете тези бодлички как да станат по-хубави-таралежчетата са колкото ръката ми и стои грубо с бадемите newsm78

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами шоколадови пръчици - без шоколадова глазура в такъв случай. Ще станат по-скоро рошави, но със сигурност ще са красиви!

# 7
  • Мнения: 6 472


За такова нещо ли питаш Grinning
Правихме го с кумата за коледа.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Точно за такова-отгоре нали и при теб са бадемови ядки?
Супер е! :peace:Luluto,а върху какво си е полегнал таралежа?
Оцветили сте  или сте намерили оцветени кокосови стърготини?

# 9
  • Мнения: 6 472
Да бадеби са, но са нарязани на по- тънки "иглички". Постелката отдолу наистина е от кокосови стърготини. Купих ги готови. На снимката не са излезли съвсем добре. В дейвствителност бяха по- зелени.

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ето че ,когато готвим колективно ,има по-добри резултати Hug
Благодаря на всички,с които приготвяхме таралежчетата.
Нямам цифров фотоапарат,но ще заснема утре и ще пусна снимка след като ми ги качат на диск.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Lulu, моля те дай рецептата за тортата таралеж - прекрасна е! Момичета, помагайте и вие. Благодаря предварително. Аз се рових из форума за нещо подобно, но никой конкретно не описва продуктите. Така,че моля, давайте идеи (за тялото на таралежа Simple Smile).

# 12
  • Мнения: 6 472
Тялото на таралежа е от пандишпаново руло, което е скосено в двата края, а парчетата са насложени върху грбчето, за да се оформи извивката Grinning С часто то парчетата се правят и ушичките и лапичките. Аз си направих рулото сама, защото исках тортата да стане по- голяма, но спокойно може да се използва и готово.

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Моята рецепта е 4 пакетчета бисквити "Житен дар"-натрошават се.
Приготвя се крем от 1л прясно мляко,3 жълтъка,1 каф.чаша брашно,кората на 1 лимон,1ч.ч захар,3 с.л. какао.След като се свари ,добавям 2 с.л краве масло.Към натрошените бисквити прибавям 1ч.ч смлени орехи, по малко от крема,за да се получи с консистенция на тесто и да може да се оформя.Оттам идеи колкото искате-може да се приготви всякаква форма и да се украси по желание.
От същото "тесто" можете да приготвите малки бонбонки като вътре в топчето се сложи черешка от сладко и се овалят в кокосови стърготини-оченца и стават бонбони-човечета. Grinning

# 14
  • Мнения: 6 472
ММмм дааа това с бисквитеното тесто също е много добра идея Grinning Аз правя едно подобно с бисквити (като за сладък салам) и с него оформям разни фигурки, коти после облепям с фондант или глазура от бонбони. На мен страшно много ми допада като вкус, но мъжа ми нещо не го кефи особено Sad Ще пробвам и твоя вариант и дано го одобри, защото страхотно обичам всякакви бисквитени измишлиотини  chef

Общи условия

Активация на акаунт