Зацапване 1 седмица преди цикъла

  • 63 120
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
от 4-5 месеца всеки месец става точно това - около 21 ден на цикъла почва едно кафеникаво зацапване, което трае към 7 дни и тогава почва истинския ми цикъл. Всеки месец по едно и също време на един и същи брой дни!

Предполагам е свързано с хормоните?
След раждането, имах нормална менструация около 6 м. и сега от 4-5 месеца това е новия хит със зацапването.

Имам ПКЯ и вероятно те са причината за това зацапване. Кистичките досадни.
Смятам да правя хормонални изследвания на 3-5 ден от цикъла тоя месец на 5-те хормона Лх, ФСХ, Пролактин, Естрадиол и Тестостерон.

Кажете, имате ли някаква идея защо точно тогава става това - около 21 ден или след това от цикъла. Защо всеки път е едно и също. Какво значи това?
Разбира се, ще се консултирам и с лекар, но моля , кажете , ако имате нещо предвид!  Heart Eyes

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 186
При мен е нещо подобно, но не е кафяво а розово-червено и започва около 3-4 дни преди цикъла. преди си мислих, че е от прогестерона- имам къса лутеална фаза. Но дори и на прогестерон пак така си ми идва.
Сподели с гинеколога си- 7 дни си е време. Явно хормоните са се е пообъркали.

# 2
  • Мнения: 2 199
И аз имам сащия проблем,но сега ми е за пътви път  Rolling Eyes за съжаление незнам защо е така може би е била ранна овулация.

# 3
  • Мнения: 1 419
Не е ранна овулация.
Аз имам същия проблем, само че при мен започва малко след времето на овулацията и продължава 8-9 дни.
Откритието: хормонките играят яко. Като се консултирах с лекар за това ми каза, че е нормално да се получава леко зацапване след овулацията, но трява да е краткотрайно - продължаването му е индикация, че хормоните не се държат както трябва. Аз също имам съмнения за ПКЯ, но ми каза че пукането на фоликулчетата не е причина за кървенето.

Факт е, че когато пия медикаменти за регулиране нямам подобно течение, а фоликулчетата пак си ги има  bowuu

# 4
  • Мнения: 7 718
Това е хормонално разтройство и щом се повтаря толкова пъти трябва задължително да вземеш мерки за регулирането. Обикновено изписват или противозачатъчни, или прогестерон.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лелелеееееее и аз съм почти така.  Crazy
Идва ми по 3 дни. т.е 2-3 дни преди истинката М, имам ръждиво зацапване... ooooh!

Ходих на преглед - нищо ми няма. Няма ПКЯ, нямам никакво гинекологични проблеми. Но от година и половина така ми идва.

Ами сега  Thinking?

# 6
  • Мнения: 7 718
Ако е само два-три дни може би не е проблем.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако е само два-три дни може би не е проблем.

Дано Praynig
Но е много гадно Close. Така целия М ми става около 10-ина дни  Tired

# 8
  • Мнения: 215
При мен е почти идентично, единствената разлика е, че зацапването не започва от 21-я ден, а от 23-я.
Резултат от преглед при гинеколога: N пъти завишен пролактин. Аз си го знаех резултата, щото проблемите ми с пролактина са си отпреди раждането. Сега пия достинекс, пълен курс, 8 броя хапчета. После- пак изследване на хормоните, а за след това съм си купила едни билкови таблетки за регулиране на пролактина. Единия ми яйчник е поликистозен, но доктора рече, че в моя случай проблема не е от това, а от пролактина.

# 9
  • Мнения: 479
Yanitsa и аз съм така със зацапване 3-4 дена преди М. Мислех, че имам висок пролактин, защото имах и секрет от гърдите при стискане. Обаче се оказа, че пролактина ми е в норма, много под горната граница, хем не спазих изискването за лежане преди вземането на кръв и т.н.
Другите ми хормони и те са в ред. Но и аз се чудя от какво е това зацапване?
Незнам да имам поликистозни яйчници - поне досега не съм имала.
Та се чудя и аз от какво е при мен?

# 10
  • Мнения: 1 391
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

Този път, зацапването ми се появи за 2-3 дни по средата на цикъла - към 21 ден, вероятно след ову-то и спря. Сега чакам да ми дойде.
Утре съм на мамолог, и ще питам и него за тези капки, пролактин, цикли и т.н.

Знаете ли, мамолога с ехограф ли преглежда, и тогава ако се налага мамограф??? имате ли идея, че не искат да ми дадат направление за мамолог, а само ако имало нужда от мамограф  newsm78. Та съм си записала платен час за утре, но пък много ме е яд че не ми дават направление . Да не се окаже , че ще ида и ще ми кажат, айде сега давай пари и за мамограф  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 479
Колибри - това с направленията е голяма простотия наистина. Някои дават, някои не дават. Изобщо - пълен хаос.
Кажи, моля те след прегледа какво са ти казали, че вероятно и аз ще трябва да ходя.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 215
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

И аз не кърмя от година и половина, но също имам секрет. Сега, откакто пия достинекса, почти спря. Гинеколога каза, че не е нормално, а педито- че е напълно нормално newsm78.
Относно прегледа при мамолог- мен не ме  прегледа с мамограф, въпреки, че бях с направление, само с палпация. Абе,  хаоса е пълен наистина, на една позната пък л. лекар и казал, че трябвало гинеколога да и даде направление за мамография...

# 13
  • Мнения: 7 718
Касате не покрива преглед с ехограф на гърдите.

# 14
Здравейте,момичета!Аз съм на 25г.Вече близо 5 години имам този проблем със зацапването преди цикъл.По някой път дори това зацапване е по 5-6 дена,кафеникаво на цвят,после ми тръгва истинското М.Ходила съм къде ли не.Всеки казва,че това е хормонално разстройство,но хормони са ми изследвали отдавна и то по друг повод.Сега един доктор ми предписа Дуфастон 2 пъти на ден,от 11 ден на цикъла 14 дни.Не знам,ще видим какво ще стане.Този месец (вече 3 подред) ми се получи кафеникаво зацапване и по средата за 2 дена,не е от овулация,защото такава липсваше този месец.Онзи ден попаднах на статия,където пише,че такова зацапване е признак на ендометриоза и е по някой път е предракова фаза на яйчниците и нещо такова.Изследвал се ендометриума,ох аз не съм много наясно с медицинските термини,но така май пишеше.Ако ендометриума бил над 10 мм,значи е раково.Тази статия доста ме стресна.И аз не знам какво да правя.Авно ще отида при друг лекар за допълнителна консултация,може би трябва да си изследвам хормоните.

Общи условия

Активация на акаунт