Питане за Стрептококи пиогенез

  • 812
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте! Знам, че има доста теми за стрептококите, но не можах да намеря информация по специално за стрептококи пиогенез. Изолираха тази бактерия в нослето на детето на една приятелка. Лекуват се в момента, но тя иска повече информация за това чудо. Ще съм благодарна на всякакво инфо, линк или каквото и да е по въпроса. Благодаря предварително

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Виж за изолиран от носа Стрептокок пневмоние или т.н. Пневмокок мога да ти говоря до утре, но точно за този стрепкок , за който питаш - не съм чувала.

# 2
  • Мнения: 7 640
е какво инфо те интересува по-точно? Бактерий като бактерий, лекува се според антибиограмата. Просто вид стрептокок- гноероден в превод, каквито всъщност са и останалите.
Успокой жената- не е някаква екзотика.

# 3
  • Мнения: 127
Да, лекуват се според антибиограмата. Това, което я интересува е начина на разпространение и възможности за профилактика. Тя подозира, че детето се е заразило в ДГ и то от точно определено дете. Според мен, тя просто се е стреснала сериозно при вида на изтичаща гной от ухото на детето и сега я гони параноя, но признавам, понеже и моето дете е в същата група в ДГ, че и аз се притесних след като ми разказа, какво е преживяла. Та, възможно ли е да се предпази човек по някакъв начин и по-специално - възможно ли е да се предпази едно дете от заразяване.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 654
Причинява скарлатината. Лекува се с пенецилинов антибиотик, Ospen, към него е 100% чувствителен/бактерия/

Общи условия

Активация на акаунт