Moje li kashata da zamesti hranene?

  • 527
  • 8
  •   1
Отговори
Zdraveite mami!Ot skoro davam bananova ka6a bez gluten na Slan4o.Moje li tq da zamesti xranene?I iskam da pitam moje li da se dava naprimer ka6a na obqd i polovin plodovo pure za sledobed ili polovin ka6a i polovin AM.   newsm78 Zabravix da kaja ,4e dashterq mi e na 4 meseza i polovina.

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 20:08 от desislava_t

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми то хубаво, ама вземи да напишеш на колко ти е бебето Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може да.Банановата каша на Слънчо е с мляко така че не е нужно да слагаш АМ.По принцип кашата я давам след обяд около 15-16 часа.На обяд е пюренцето Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
За можене - може, но не е правилно.До навършване на една годинка не бива да се замества млечно хранене, около 80% от менюто на бебето трябва да е кърма/АМ.Така че давай и мляко, паралелно с твърдата храна.

# 4
  • Мнения: 1 215
Малко е бебето ти въобще за друга храна, но след като си решила да даваш, трябва да е след като бебето е сукало и количеството да е съвсем малко- 1-2 суп. лъжици. Заместване на хранене може чак към годинката. Моята бебка понякога суче съвсем малко и яде другата храна, но винаги и предлагам първо гърдата.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
Аз замествам обедното хранене с каша на Слънчо - обикновено ябълкова. Два пъти седмично. В останалите дни на обяд яде зеленчуково пюре. В останалото време кърмя, като всеки ден давам и по едно плодово пюре - половината преди обяд между кърменията, другата половина след обяд.

# 6
  • Мнения: 983
И аз давам каша Слънчо, според мен може да се дава когато си поискаш, сутрин, обед, следобед. Може да заместиш цяло хранене с каша, но в такъв случай ти намалява кърменето, а може да я кърмиш малко и след това половин доза каша.

# 7
  • Мнения: 1 559
Малки сте още за захранване, а заместено (безмлечно) хранене до годинката не би трябвало да има.  Имаш ли причина да бързаш да заместиш хранене?  Защо не кърмиш около половин час преди кашата и/или не слагаш кърма (ам) в кашата?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз замествам хранене с каша в 18 ч. Ако кашата е млечна няма проблеми да се замести цяло млечно хранене. И на обяд замествам със зеленчуково-млечно пюре. Но не можеш да заместиш млечно с плодово пюре, то е за десетр. Цяла порция може да въведеш за 7-10 дни, кото следиш да няма повръщане или разтройство. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт