Шарка?

  • 2 690
  • 31
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Ужас, момичета.Приятелят ми се разболя от шарка и има голям риск и аз да съм заразена.Много ме е страх за бебо защото докторката на приятелят ми казала, че е много опасно и може да се стигне до аборт защото на бебчо му се увреждали органите и се раждало увредено.Утре ще ходя на иследвания при моята докторка.. дано нищо да ми няма, че.. Sad
Някоя ако знае повече по въпроса и драсне някой ред ще съм мн благодарна.  Cry

# 1
  • Мнения: 5 391
От коя шарка се е разболял приятелят ти?

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
От коя шарка се е разболял приятелят ти?

Дребна - Робеола мился

# 3
  • Мнения: 5 391
Опасна е за бременни, които не са я карали.
И все пак няма гаранция, че си се заразила.Знаеш ли дали си боледувала от нея като малка или не?

# 4
  • Мнения: 4 362
Дребна - Робеола мился

Опасна е да до колкото знам,но пък има шанс и да не си заразена ,най добре направи изследвания и се пазете  Peace Успех стискам палци всичко да е наред

# 5
  • Мнения: 1 878
Доста от нас са били ваксинирани срещу Рубеола в училищата, защото шарката наистина е кофти при бременност, така че спомни си - някъде 10 - 11 клас. Сега вече не знам каква е политиката с тия ваксинаций, а ето че се оказват важни.

Дано всичко е наред - стискам ти палци и да пишеш за развитието  Praynig

# 6
  • Мнения: 535
 Rolling EyesАз се заразих с Варицела през 6 месец,бях се побъркала през живота ми шарка не бях прекарала ooooh!Ама пусти късмет брат ми беше на гости за около 1час.оказа се че е бил заразен и ме зарази.Тогава се консултирах с трима доктори,те ми казаха че тази шарка не е опасна за бебето!За Рубеолата обаче знам,че давала странични ефекти в начална бременност,чувала съм за случай когато всичко си е наред.Най-добре говори с доктор все пак!Желая ти дано да не си се заразила и бебенце да се роди живо и здраво! Преди всичко не се паникьосвай... Peace

# 7
  • Мнения: 5 391
Стискам палци Praynig

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Утре рано сутринта съм на иследвания при лекарката ми и като се прибера ще ви пиша как е минало  ooooh! Дано всичко да е наред и да няма проблеми с бебо.

# 9
  • Мнения: 307
Стискам палци да не си се заразила.
за информация виж http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_1_4_3

# 10
  • Мнения: 5 391
Дано!Просто бъди спокойна и вярвай, че всичко ще бъде наред Peace

# 11
  • Мнения: 992
Трябва да ти се направят изследвания за да се разбере дали си била имунизирана.Ако си била имунизирана или си я карала като малка, няма проблем, значи имаш имунитет.
Ако нямаш имунитет, веднага кажи на доктора ти, защото инкубационния период е 15 дни, а докторът може да ти предпише инджекции(гама глобулин) и може да предотврати развитието на болеста.
Успех

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Сутринта ходих при докторката си. И тя ми каза да отида в една частна клиника да ми направят иследвания за Робеола. Отидох следователно взеха ми кръв, попитах кога ще са готови резултатите като си мисля, че ще са готови същия ден, но уви жената ми каза другия Четвъртък да съм била отишла, че било много натоварено Thinking
И аз сега до другия Четвъртък на тръни  ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 391
Наистина доста време, една седмица ooooh!Но ти се постарай да бъдеш спокойна, заради бебчето HugСтискам палци Peace

# 14
  • Мнения: 992
И аз ти стискам палци Praynig

Общи условия

Активация на акаунт