Ще се "очовечи" ли или ще се стресира допълнително

  • 860
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
От юни тръгваме на ясла. Дъщеря ми ще е на 1год и 7мес тогава. Досега съм я гледала само аз.Един-два пъти само съм я оставяла на майка ми за 1-2 часа.Изключително е свикнала с мен. Но има доста семейства,на които никой не им помага,а децата им не плачат като моето когато ги приближи някой различен от родителите. Мисля,че е до характера й. И на деца не се радва много-наблюдава ги и ако някой вземе да я закача,почва да мрънка. Ако никой не й обръща внимание-няма проблеми, ще играе покрай тях.Но докато не почнат да беснеят и да викат-тогава се стряска,почва да се крие и бяга.Охххх, все едно сме живели в гората Crazy А аз всеки ден я извеждам в парка при деца,ако ли не ходим на гости при деца или в Патиланци.Постоянно сме на различни нови места и сред хора-но просто е такава Sick Не мога да пречупя характера й Sad Само се надявам с възрастта да се социализира.
Още нещо- като е стресната,изплашена, на ново място-постоянно иска да я нося. Рядко хуква да играе и изследва,открива-само ако сме сами някъде се отпуска да го прави.
Та въпросът ми е към майките с такива несоциални деца- като тръгне на ясла (при това в тази ранна възраст-1,7год)ще се оправи ли положението или детето ще полудее от зор Sick

# 1
  • Мнения: 2 255
Брей не било само мойте зверче такова  Wink
И на нас ни предстои същото събитие - на същата възраст и съм в голям "потрес" какво ще стане  #Crazy
Ще чакам с интерес коментари от препатили мами  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 4 572
Незнам какво да ти кажа. Моя уж е "социален", пък като го дадох на ясла( на 2 год.), на 2-рия ден го взех хълцащ. А толкова обича децата newsm78. При всяко дете е различно. Ще видите след като тръгнете. Само бъди силна, и не се притеснявай, те всички в началото плачат. Според мен ще бъде по-добре сред децата. Успех.

# 3
  • Мнения: 303
Забравих да кажа, че като сме само аз, тя и баща й е много весела, усмихната, игрива.

# 4
  • Мнения: 26
И моят син е същия. Децата му се радват, прегръщат го, а той започва да реве и да бяга от тях  Close той е на 2г и 9м. не е посещавал ясла или детска градина, но все си мисля, че му е време  Thinking на бебетата се радва и им говори, на какичките и батковците също, но на такива мушмороци като него  ooooh!

ще следя темата

# 5
  • Мнения: 1 134
Пробвай, но си имай и резервен вариант. Всичко е много индивидуално и непридвидимо. Дъщеря ми е много контактна, прегръща и целува почти всяко срещнато дете, симпатичните й (незнайно по какви критерии), минувачи ги спира и им разказва с подробности последата впечатлила я случка и т.н., но въпреки всичко понесе много тежко първите 2 месеца в детската градина. На нас също никой не ни е помагал в отглеждането, но явно е въпрос на характер на детето, обстановка в самата ясла/градина и разбира се - неминуем период на адаптация.
Успех!

# 6
  • Мнения: 442
погледнах лентичката на малката, и като видях на колко е, мога да ти кажа, че това е нормално за нейната възраст. на тази възраст малките още предпочитат да си играят сами и не търсят другарчета за игри. мисля че няма за какво да се притесняваш. може би просто е по-чувствителна или по-страхлива.

# 7
  • Мнения: 1 059
Моя син много се радва на какички и батковци и на малки бебета също, но с връстницитеси не се заиграва и той не е ходил на ясла сега на 2ги2м и също си го гледам аз. От възрасти хора не се плаши всмисъл да реве но много се срамува но като мини периода със срама и подивява

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна я гледаме сами, при мама е била 2-3 пъти, и то до 1.7г възраст. Контактна е, но пак изпита известно затруднение с адаптацията в яслата.
В много от темите съм писала, адаптацията зависи от персонала в групата. Как ще предразположат детето и т.н.
Дияна ходи 1г в яслата, прехвърлиха я есента в 1ва група в градината и тя пак ревна първите 1-2 пъти. Но учителката беше печена, гушка я и каза "вие си отивайте, не ми трябвате". Simple Smile
Сега вече и събота и неделя пита "ти няма ли да ме водиш на градина?"

# 9
  • Мнения: 790
Отскоро и аз имам притеснения за моя син. Играе, играе с децата, но нещо като му вземат реве, тича при мен, изобщо глезотия. И вместо да свикне, по-лошо става. Явно нещо не се справям както трябва.

# 10
  • Мнения: 2 784
Ние сме същите- децата в парка ги гледаме като опасни нашественици. Иначе имаме голям братовчед, играем си с него и с приятелчетата му без никакво притеснение, макар че са 9 годишни. Но с другият ни братовчед, който е на 2 и малко не си играем. Все се надявам, че за още 6 месеца ще се поочовечи, но така или иначе съм се подготвила психически. Най- ме е страх как ще я приспиват в яслата- откакто се е родила все на ръце се приспива.  newsm78 И как ще я хранят, че е злояда? И дали няма да я слагат на гърне под час? Ох.... Sick

# 11
  • Мнения: 2 125
Ние сме точно обратния случай. Много контактни, бесни и закачаме всеки, който минава покрай нас. Всичко е строго индивидуално, но всяко дете се справя с новата ситуация рано или късно.
В яслата моя хубосник прояде, спокойно мами - слагат ги през определено време на гърнето, мият ги (е, понякога ми го връщат като прасенце, но това не е болка за умиране Crazy). Там махнахме биберона и проговорихме много бързо. Пеем песни като за световно....
В началото плачеше всяка сутрин, но за една седмица свикна и сега не иска да си тръгва от яслата. Естествено всяка сутрин (вече 6 месеца) казва, че не иска да ходи на ясли, но като влезем в двора хуква и влиза с якето и ботушите... ooooh!
Не се притеснявайте, децата са различни и им трябва различно време за приспособяване.

# 12
  • Мнения: 442
Отскоро и аз имам притеснения за моя син. Играе, играе с децата, но нещо като му вземат реве, тича при мен, изобщо глезотия. И вместо да свикне, по-лошо става. Явно нещо не се справям както трябва.

ехеей! не се притеснявай Stop! съвсем нормално си реагира човека. не е глезотия. сега си изгражда чувството за собственост. най-добре го оставяй сам да се оправя (но бъди винаги на една ръка разстояние Laughing). и в никакъв случай не му вземай играчките, за да ги даваш на други деца! т.е. още е рано да го учиш на щедрост.
да ти е жив и здрав!  bouquet

# 13
  • Мнения: 790
ехеей! не се притеснявай Stop! съвсем нормално си реагира човека. не е глезотия. сега си изгражда чувството за собственост. най-добре го оставяй сам да се оправя (но бъди винаги на една ръка разстояние Laughing). и в никакъв случай не му вземай играчките, за да ги даваш на други деца! т.е. още е рано да го учиш на щедрост.
да ти е жив и здрав!  bouquet

Благодаря ти. Аз гледам да не се меся изобщо, особено при играчките.
То се е видяло, че не аз ще го науча, а той мене.  Laughing

# 14
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравей! Моят син също е много свито дете, почти неконтактно, винаги е предпочитал да си играе сам и е странял от другите деца, абе както казваш ти - характер. Вече 1.5г. ходи на ясла, сега е на 3години. Може би, защото расте, незнам точно, но характера му започва да се променя. Сега вече е много по-общителен, заиграва се с другите деца, има си любими приятелчета от групата, но всичко става бавно. И досега преди да осъществи първия контакт с някое детенце минава време от порядъка на 1час. Така че на се притеснявай, просто децата ни са по-срамежливи изатворени. Според мен яслите/градините са чудесен начин децата да се социализират.

Общи условия

Активация на акаунт