въпросче за уроките?

  • 1 183
  • 19
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
вярвате ли в уроките- незнам точно как се пише думата
скоро правихме погача на бебка и по настояване на бабите и сложихме синя гривничка и обухме гащите наопаки. не се съгласих само с предложението за чесън в чорапа... все пак има ли нужда от толкова "защита"
вие "пазите" ли бебетата при среща с чужди  хора

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 08:47 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 9 900
хех, ти току-що допринесе за големия списък с бабини деветини Simple Smile не бях чувала за гащи наопаки и чесън в чорапа на 40дневно бебе:)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 390
Смятам за големи глупости подобни неща!

# 3
  • Мнения: 2 271
Единственото,което правя е да и изплаквам очите ако се разплаче от някой човек(пояснява,че го прави от определени хора).И съм сложила на ръчичката червен конец с оченце(преди 2 дни го махнах.Със зъбките се опитва да го скъса!).Други щуротии не правя!

# 4
тук повечето са май модерни мами и на такива неща много - много не вярват и сигурно ще има подобоваща реакция.
За друго не знам, ама за "лошите погледи" внимавам. Затова след всяка разходка задължително мием очите на беба. Тя понеже е и доста чаровна и много й се обръща внимание навън, та затова. Имам покрай мен такива случаи, та... Със сестра ми като бебе: една леля й се порадва... температура, повръщане...  Turn-l Пак с "бабини" средства я оправяха. Така че, всичко е възможно и ако не е нещо трудно, просто го правя,,, за всеки случай

# 5
  • Мнения: 271
аз лично не вярвам.като се роди бебо му вързах на ръчичката червен конец.на 1 март го свалих и му сложиш мартеничка,която според мен върши същата работа.като види щъркел ще му я сваля и няма да му слагам повече никакви конци.мисля си,че който не вярва в уроки не го стигат.може и да не съм права,защото не съм патила от такива работи,но мнението ми е,че това са глупости

# 6
  • Мнения: 5 391
То бива суеверия, ама чак пък чесъни из чорапите Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 299
Твърдо съм против. Няма да оставя да ме манипулират бабите, и за това и беше станал голям скандал със свекито, защото настояваше да вързвам 4ервен конец на детето/ твърдо отказах Twisted Evil

А за миенето на очите от ?мръсни погледи" чак не ми се говори Sick

# 8
  • Мнения: 3 042
Откакто се  роди синът ми съм му вързала червен конец на ръчичката. На времето, когато щерката беше бебе и на нея бях вързала.

# 9
Твърдо съм против. Няма да оставя да ме манипулират бабите, и за това и беше станал голям скандал със свекито, защото настояваше да вързвам 4ервен конец на детето/ твърдо отказах Twisted Evil

А за миенето на очите от ?мръсни погледи" чак не ми се говори Sick

"Мръсни" е различно от "лоши" погледи, нали се сещаш  smile3521
Както се и очакваше, потокът на несъгласните ще е голям... Не се нахъсвайте толкова, ей...
Пък може и да има нещо вярно.

# 10
  • Мнения: 388
Аз вярвам до някъде,че има хора с лоши очи,повечето от които несъзнателно урочасват.
Слагала съм червен конец и синьо камъче,такива дребни неща не мисля,че ще навредят.Пък и моите бяха толкова ревливи, въобразявах си,че са урочасани.Вечер им миех очите със светена вода.
Това незначи,че съм права,всеки си преценява.

# 11
  • Мнения: 1 014
мисля си,че който не вярва в уроки не го стигат.може и да не съм права,защото не съм патила от такива работи,но мнението ми е,че това са глупости
Това е също и моето мнение.
Измиването на очичките след разходка си е хубаво нещо независимо от какви подбуди го правиш - заради уроките или просто за хигиена. Улиците са толкова прашни, а и бебчовците в количките са по-близо и до мръсотията и до ауспусите на колите.
Относно червения конец с оченце на ръчичката - аз също бях сложила, по настояване на хората около мен. Нищо не ми костваше за тяхно успокоение да го държа на ръката на детето, но много скоро го свалих, защото го дърпаше и ме беше страх, ако се развърже да не глътне мънистото. Сложих го на количката закачено с безопасна игла. Много скоро се наложи да го махна, защото бебчо се научи да се обръща и така и не разбрах, как се домогна до мънистото и го откачи. Добре че го видях навреме, не искам да си мисля какво можеше да стане. Повече подобни експерименти, мерси!  Naughty Не знам дали спасява от уроки, но от опасни инциденти определено не.

# 12
  • Мнения: 46 484
За неприятните неща хората са склонни да обвиняват някой друг, лошото е, че понякога детето има нужда от медицинска помощ, а понеже бабите са поставили "диагноза" Урочасване му се лея куршуми, пръска се с със светна вода, бае му се още куп щуротии, а после става късно ...
Не се подлъгвай по глупости, гледай си детето и му се радвай  Simple Smile

# 13
Е, не става и реч за подобни крайности. Ако детето пищи, а всички дружно хукват по леене на куршуми, това си е безумие...
Да се измият очичките не е лошо след разходка.
Има нещо друго - върху темата се прави пренос... Какво са казали мами, баби, свекита... Все лица, към които често не се питаят добри чувства (къде основателни, къде - не). И така се измества тежеста от поставения въпрос към това, кой го е казал.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 741
Дияна имаше червена гривничка на ръката, може и синьо мънисто да е имала не помня. На други бабини не съм се поддавала.
Обръщала съм потничета наопаки, даже по съвет на педито, но само с идеята да не я дразнят етикети, шевове и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт