Vaksini v Balgaria

  • 1 919
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, живея в Англия и имам 2 месечно бебе. Първата комбинирана ваксина
(diphteria,tetanus,whooping cough,polio haemophilus influenzae type b (hib) ще му се сложи тук в Англия, но за следващите две ще бъдем в България. Има ли риск за детето и същите ли са ваксините в момента в България.

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 14:28 от Diviana

# 1
# 2
  • Мнения: 112
Аз сам в абсолютно същата ситуация. И моето бебе е двумесечно и аз сложих парвата ваксина тук ( 6 -валентна т.е за 6 те болести - дифтериа, тетанус, коклюш, хип б, полио и хемофилис инфуенсе тип Б )тук се слага наведнъж т.е в една спринцовка. Аз сам проучила добре въпроса и ситуациата е такава . Б бг има същиите ваксини, но не са така комбинирани както тук . В Бг е тривалентна Диф,тет и коклуш и се слага н веднъж в една спринцовка, отделно трябва да сложат полио ( в Бг имунизазионниа календар се дава  полио на капки  през устата а тук ( Германия, ENG) е така наречена мъртва васкина и се слага със спринцовка . Желателно е като си сложила полио спринцовка да продължиш пак така, така че ще си закупиш ваксината за инжектиране.Хемофилис инфуенсе има в БГ но не е задължителна по имуниз.календар затова си иа купуваш допълнително  струва 30 лв. Хепатит Б също се слага отделно. Т.е за качеството на васкините няма гаранциа, но ги има в Бг. разликата е че тук ги слагат с едно боцкане а в БГ ще има 4 боцканиа . Искай да я сложат в крачето , както са сложили първата. Аз все още се чудя да изчакам ли и вториа прием тук и тогава да пътувам. Но не се тревожи говорих с Бг леркари и ХЕИ служители , казаха че има много такива случаи просто си носи инумизазионниа пасспорт, дано си от по голаим град а не като мен от малак ( Стара Загора ) . Това е което знам, В здравниа форум има много дълга тема за васкините в бг  и по света . прочетиа иа .

# 3
  • Мнения: 2
Blagodaria mnogo za palnata informacia.Az sashto sam ot Stara Zagora.Kade smiatash da pravish vaksinite?Sveta e malak iavno, shtom dve zaraliiki imat sashtia problem v razlichni kraishta na sveta.Moje i da se sreshtnem v Stara Zagora po bolnicite??Ot kade se kupuvat vaksinite?

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Привет ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0 можеш да намериш много информация по въпроса
Моят съвет е, ако имаш възможност говори с HV и слагайте едни и същи ваксини
Приятно прекарване!

# 5
na 16 godini sum (sujalqvam, 4e pi6a v tozi forum, no ne namerih drug) i trqbva da mi biqt mantu. kogato bqh v purvi klas ot su6tata imunizaciq  mi se polu4i ogromen beleg.lekarite kazaha, 4e e ot burna reakciq na organizma. imam nqkolko vuprosa:
-vuzmojno li e belegut da se e polu4il ot nepravilno postavena injekciq?
_moga li da otkaja da mi biqt imunizaciq ili vmesto neq da vzemam nqkakvi drugi lekarstva protiv tuberkoloza?
- v 4ujbina biqt li na decata su6tite injekcii ili ima nqkakva razlika?

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
na 16 godini sum (sujalqvam, 4e pi6a v tozi forum, no ne namerih drug) i trqbva da mi biqt mantu. kogato bqh v purvi klas ot su6tata imunizaciq  mi se polu4i ogromen beleg.lekarite kazaha, 4e e ot burna reakciq na organizma. imam nqkolko vuprosa:
-vuzmojno li e belegut da se e polu4il ot nepravilno postavena injekciq?
_moga li da otkaja da mi biqt imunizaciq ili vmesto neq da vzemam nqkakvi drugi lekarstva protiv tuberkoloza?
- v 4ujbina biqt li na decata su6tite injekcii ili ima nqkakva razlika?

Погледни в здравият форум http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
VIXEN, и тук правят манту горе-долу на същата възраст, но тази ваксина в БГ се слага в родилния дом ,а тук местните се раждат с вроден имунитет. Проверката на тинейджърска възраст се прави за презастраховка и ако някой няма имунитет му слагат ваксината. Имай в предвид, че в България ваксините са задължителни! трябва да имаш основателни лекарски причини, за да откажеш.
kat74, ти ще се връщаш ли после в УК? Аз миналото лято си бях в БГ когато трябваше да се сложат втората и третата ваксина, но тъй като са различни просто отложих слагането им докато се прибера. Според ХВ това не е проблем. Да не говорим, че в бг не слагат масово менингитната ваксина.

# 8
  • Мнения: 7 803
можеш да откажеш ваксина срещу подпис
аz лично съм откаzвала, неzависимо че са zадължителни никой не може да те накара на сила

# 9
  • Мнения: 1 215
Ще летим малко преди бебка да стане на годинка. А тогава има няколко ваксини за слагане. Мисля да помоля да и ги сложат по- рано/ с поне 10 дена/. Дано се съгласят  Confused, защото не ми се занимава в България, но и не ми се отлага с около 3.5 месеца. Ако не и ги сложат, може би ще търся вариант в България.

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 334
Livejazz, на Ивана и сложиха една ваксина няколко дни по-рано. И тук и в БГ ме посъветваха, ако е възможно да си карам с имунизациите там, където съм започнала. Днес бяхме пак на ваксина и ми казаха, че до края на годината ще въведат още една против пневмония.

# 11
  • Мнения: 1 215
Аз бях в същата ситуация и когато заминавах за България, просто помолих лекарката да ми напише рецепта за другите две. Купих си ги от там и си ги донесох в България, където ми ги сложи нашата педиатърка.

# 12
  • Мнения: 1 215
Livejazz, на Ивана и сложиха една ваксина няколко дни по-рано. И тук и в БГ ме посъветваха, ако е възможно да си карам с имунизациите там, където съм започнала. Днес бяхме пак на ваксина и ми казаха, че до края на годината ще въведат още една против пневмония.

Мерси, маймунка за включването.
Ще говоря с лекаря и ще видим какво ще ме посъветва. Ако ще ги слагаме, ще искам поне 2-3 дена да има до заминаването, за да не стане така да вдигне Т и да е кисела. То ни стига дългото пътуване.

# 13
  • Мнения: 1 215
Сега говорих с една сестра по телефона и ми каза, че не може да се сложат по- рано дори с час преди детето да стане на 1 година. Помня нещо такова ми бяха казали и предния път - нито ден по- рано.
Могат да ги сложат по- рано, но след като се върнем трябва повторно да се имунизира.
Или да ги направя в България, като си ги купя оттук, от която и да е аптека без рецепта
Или да ги отложа за Септември.
Септември ще бъде Май, един вид.

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 03:37 от LiveJazz

# 14
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Сега говорих с една сестра по телефона и ми каза, че не може да се сложат по- рано дори с час преди детето да стане на 1 година. Помня нещо такова ми бяха казали и предния път - нито ден по- рано.
Могат да ги сложат по- рано, но след като се върнем трябва повторно да се имунизира.
Или да ги направя в България, като си ги купя оттук, от която и да е аптека без рецепта
Или да ги отложа за Септември.
Септември ще бъде Май, един вид.
И нашият доктор отказа миналата година да ни сложи ваксината по-рано. По тази причина закъсняхме почти с цял месец. Понеже трябвало да се спазват 2-та месеца между ваксините, закъсняхме и с третата. Надявам се сега, като станем на 1 г. да ни ги сложат всички навреме, а да не чакаме месеца закъснение от преди. Аз не бих слагала ваксини в БГ, макар там да имаме най-добрия педиатър, за който можем да си мечтаем... ех да беше тук Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт