да си извадя ли нова лична карта?

  • 4 064
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
скоро разбрах, че акта за раждане на детето се издава от града по постоянен адрес на майката, както и там се подават молби за плащане на детски и др. на мен ще ми е трудно да пътувам с алко дете а незнам дали друг ще може да го свърши вместо мен, да си извадя ли нова лична карта и за колко време става това.

# 1
  • Мнения: 2 885
скоро разбрах, че акта за раждане на детето се издава от града по постоянен адрес на майката, както и там се подават молби за плащане на детски и др. на мен ще ми е трудно да пътувам с алко дете а незнам дали друг ще може да го свърши вместо мен, да си извадя ли нова лична карта и за колко време става това.

В 8-ми месец си изкарах нова лична карта. Аз съм от Варна, живея в София от 5 години под наем.

Раждах в МД. Акта за раждане се издава там където си раждала. Т.е. ако си от Добрич, но поради проблеми в бременноста раждаш в София, акта за раждане се издава в София, в район Триадица.

Ето моята история:
Поинтересувах се за еднократната помощ при раждане, детските и въобще всичко свързано с детенце. В 5-ти месец сключих брак и във Варна си изкарах нова лична карта с новата фамилия /всичко ми се води във Варна все пак/. В 6-ти месец с влака ходих да си я взема. В 7-ми месец ходих по институциите да разпитвам и се оказа, че всичко се изплаща по постоянен адрес и те водят по ЕГН. Както писах вече в 8-ми месец /лято 2005/ в 1 РПУ-Сф за 3 дена /бърза поръчка/ без да чакам на опашки, си изкарах нова лична карта. Добре, че нямах никакви проблеми и имах лека бременност. Sunglasses

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 12:15 от немирница

# 2
  • Мнения: 1 416
Да, извади си нова карта.
И аз по постоянен адрес не се водя и в София и това ми създава много проблеми с детските. Вече 2 месеца не съм получавала, защото нямам време да пътувам и да си оправя документите...  Sad
Страшно е неудобно и досадно, но не виждам как ще си сменя личната карта, като си променям адреса през няколко месеца с тези местения от квартира на квартира...  Close

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
И според мен е хубаво да си извадиш нова Л.К. Аз също преди да родя си правих нова.А и според мен сега ще ти е по-удобно да пътуваш,защото още  си нямаш опашчица smile3541,че после става  по-сложно.

# 4
  • Мнения: 6 164
Само ще добава, че бързата услуга (за 3 дни) е 22 лв., а нормалната (30 дни) - 11 лв.  Wink
За 11 кинта не си струва да се мотаеш...
Действай! Peace

# 5
  • Мнения: 109
Също съм за да си извадиш нова Л.К. Така само ще си решиш проблемите в зародиш Grinning!

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Според мен е по- добре да си извадиш.

# 7
  • Мнения: 1 027
Извади я по-скоро, защото после с бебето ще ти е по-трудно да се занимаваш  Peace

# 8
  • Мнения: 3 966
Искам да задам въпросче към тези които са си сменили фамилията и адреса - как стой въпроса със здравните и социалните осигуровки. По служебен път ли ви смениха Фамилията или трябва някъде да се подават декларации newsm78

# 9
  • Мнения: 27 524
Смени си я,да  Peace

# 10
# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз бях с временна адресна регистрация; носех я със себе си в родилното; по-късно си смених личната карта.
Може да си извадиш нова лична карта, но бързата поръчка е за 3 дни, струва 20 лв.
По-лесно ще е да си извадиш временна регистрация Peace

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Страшно е неудобно и досадно, но не виждам как ще си сменя личната карта, като си променям адреса през няколко месеца с тези местения от квартира на квартира...  Close
Няма никакъв проблем да си смениш личната карта.Като постоянен, посочваш адреса на който си в момента.После си сменяй адреса коклото си искаш,ще си правиш само адресна регистрация по настоящ адрес/попълва се формуляр,който удостоверява настоящия ти адрес/.Единственото неудобство е,че документите за детските трябва да ги подаваш по постоянен адрес/неудобство е ако вече не живееш в този квартал/,но пък е по-удобно да пътуваш до друг квартал,отколкото до друг град.

# 13
  • Мнения: 2 885
Аз бях с временна адресна регистрация; носех я със себе си в родилното; по-късно си смених личната карта.
Може да си извадиш нова лична карта, но бързата поръчка е за 3 дни, струва 20 лв.
По-лесно ще е да си извадиш временна регистрация Peace

С временна регистрация не ти дават еднократна помощ при раждане. Специално ходих да питам в Агенцията за социално подпомагане. И аз първо си изкарах такава, ама ....не ми мина номера.

За здравните осигуровки - по служебен път се сменя фамилията, не е необходимо да се подават допълнително декларации.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 257
И аз не съм попълвала никакви декларации.

Общи условия

Активация на акаунт