Контракции

  • 530
  • 6
  •   1
Отговори
Много ще се радвам ако някои ми каже нормално ли е в 30 седмица да получавам контракции.Те са около 7-8 а може и повече пьти.Усещам тежест и стягане на целият корем,което е особено осезаемо през ноща.

# 1
  • Мнения: 2 271
Аз получавах такива от началото на 8м.Т.е. някъде около 32г.с.Това са подготвителни контракции.Но гинеколожката ми изписа Магнерич-2х1т дневно.За да не родя преждевременно.Най-добре сие консултирай с твоя лекар.

# 2
  • Мнения: 234
Непременно отиди на лекар да провери шийката и евентуално да ти изпише нещо ако трябва.Иначе е нормално да имаш единични контракции.

# 3
  • Мнения: 3 089
нормално е. но все пак иди на лекар, за да види дали шийката не се изглажда. дано не се - хубаво е да устискаш още поне 4-5 седмици.
успех!
а, можеш да пиеш магнерич, но-шпа или поне да ядеш сурови ядки (без фъстъци) - те са богати на магнезий

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Нормално е според мен, но се консултирай с гинеколога.
Аз имах такива контракции, но по-редки от началото на 8ми месец. Не ми зачестиха, но родих 20 дена по-рано (в 9ти месец де).

# 5
  • Мнения: 8 242
Аз имам такива от 4-5 месец още.. И си пия чат пат Магнерот..
Сега стават все по-силни, защото и матката и тя расте.. и на моменти цялата се стягам  Confused Ако нямаш болки няма страшно!
Но ако не си ходила на лекар за това - иди да те видят!

# 6
Благодаря ви за отговорите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт