Агресията при 2 годишните деца

  • 923
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Здравейте!

Забелязвам, че от известно време детето ми стана много агресивно- тропа, удря, сърди се като не стане по неговата. Нямам никаква представа на какво се дължи.
Досега никога не е удрян от никого, приели сме за нормално да го възпитаваме като му говорим, обясняваме, а когато иска нещо се опитваме да му отклоним вниманието. В къщи никой не вика, на ясла не ходи, така че няма от къде да е видял такова поведение и сега да повтаря. Лошото е, че на мен ми е все по-трудно да се въздържам да не го ударя, дори тази сутрин му се скарах много лошо, защото започна да хвърля разни неща от шкафовете на земята и като му казах да не го прави, той се ядоса и ме блъсна.
И какво да правя?Временно ли е това поведение или трябва да сменим подхода?
Досега винаги е бил едно много добро дете, слуша, но дали не става вече въпрос за разглезване.
Най-лошото е, че прави тези номера само на мен. И баща му като се прибере вечер от работа и като му кажа как се е държал през деня, казва че аз съм виновна, че му разрешавам да прави така.Може би е прав?
Но трябва ли да го ограничавам, да го бия и така нататък?

# 1
  • Мнения: 1 883
Абсолютно нормално е .Виктория биеше децата в парка на поразия ,хвърляше се по земята като не е нейната .... а сега в детската нея я бият . Мисля че няма общо с това ,че ти не го удряш .Аз Вики започнах от скоро да я плескам и то ако думите не се чуват и няма друг начин за спасение. Боят не оправя нещата .

Общи условия

Активация на акаунт