чувствителни зърна-- от какво?

  • 1 848
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Здравейте мами,

Знам, че имаше подобна тема скоро, но не отговаря съвсем на въпроса ми-- зърната ми от няколко дена са много чувствителни, а след кърмене дори ме щипе все едно съм намазала рана със спирт.  Разранено обаче не виждам.  Имате ли идея от какво би могло да е това?  Бебо захапва правилно, суче си по нормалните за него 2-3 минутки, той няма нови зъби, аз нямам цикъл.. други обяснения не ми хрумват. 

На вас случвало ли ви се е?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Млечница? Не е задължително бебето да има, може да се е появила само при теб - помисли да си била болна скоро, някакви лекарства да си вземала (особено антибиотик), да си имала пристъп на вагиналните гъби?

# 2
  • Мнения: 340
Хедра, мерси за скорострелния отговор.  Не съм била болна, не съм взимала никакви лекарства от месеци и нямам гъби /поне нямам никакви симптоми/.  Как мога да разбера дали имам млечница само аз? Зърната си изглеждат напълно нормални.  Да следя ли за нещо?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами болките от зърната обикновено минават навътре в гърдата, когато е млечница и започват да стават остри и пронизващи. А за момента ползвала ли си Лансинох или друго кремче за зърна, каквото имаш - за да видиш дали няма само с тях да мине?

# 4
  • Мнения: 340
Не съм ползвала Лансинох, но ще пробвам.  А знаеш ли за колко дни се пренася болката навътре?  За да знам ако ме болят само зърната още 5-6 дена, например, дали ми се е разминала със сигурност млечницата.  Мерси!
Може би трябваше направо на ЛС да те питам  Grinning

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако е млечница, няма да мине само с обикновените кремчета, така че със сигурност ще разбереш.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Погледна ли статиите за млечницата?

Ново бельо да носиш?

# 7
  • Мнения: 535
Здравейте,
аз също имам подобен проблем, но не съвсем. При мен има болки само в едната гърда, както и докато бебата суче от нея. Аз самата не напипвам твърди участъци, но според мъжа ми има и такива в гърдата. Не съм сигурна дали е млечница или пък мастит, но наистина доста сериозно ме боли  #Cussing out Чудя се какво да правя, да пия ли нещо или да давам на бебо да суче само от нея. Мисля си, че може и да е от задържането на кърма през няколкото дни, когато ходих на лекции и не бях с бебето. Тогава пак се цедях, но не много ефективно и не до последна капка. Какво да правя? Приемам всякакви съвети! Благодаря ви предварително   bouquet

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Станси, при теб звучи като запушен канал. Често сучене, масаж с топло и лецитин обикновено оправят нещата само за ден-два Grinning

# 9
  • Мнения: 340
Мерси Хедра и Бу!

Прочетох статията за млечницата /не ми беше хрумнало, че може да е млечница защото няма следи в устата на бебо/ и сигурно наистина е млечница, защото бебо имаше една-две пъпчици скоро по дупето, които доста приличат на тези на снимката.

Освен това, прочетох и малко допълнителни материали и видях, че един от симптомите на кандидоза може да са болки в гърлото.  Мен много често ме боли гърлото и хич не му обръщам внимание, но като го прочетох това и се усетих, че тия дни и гърло ме наболява.  Та така-- Хедра, голям си диагностик! Предполагам обаче, че нормалният баланс може да се възстанови и без лекарства, нали?  Вие какво знаете по въпроса? 

Между другото, прочетох, че освен чесън и асидофилус, екстракт от грейпфрут е ефективно билково лечение, та смятам да го изпробвам.  Ако се влоши положението тогава ще мисля за други лекарства.

И накрая на въпроса на Станси-- и на мен ми се е случвало да ме боли, но да не напипвам бучка-- но това си е запушен канал и минава главно с много сучене от тази гърда.  Успех!

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На страницата на Цитросепт има подробно как се ползва в случаите на кандидоза - ето тук:
http://citroseptbg.hit.bg/prilojenie%20v%20meditzinata.htm#kandida
Аз лично при поредната атака на гъбите пробвах да взимам Нормофлор (това са лактобацили) и наистина имаше ефект - така че сигурно комбинацията между Цитросепт и лактобацили или ацидофилус ще е доста ефективна.

# 11

Общи условия

Активация на акаунт