Бебо не иска да яде с биберон

  • 4 369
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи майки. Имам бебче, което стана на 2 месеца. От две седмици кърмата ми намалява, а той не иска да яде с биберон. Правя всичко възможно  да я увелича, но не мога да го оставя гладен. Лекарката каза да направя по-голям отвор на биберона и да му го изливам. Купих си везна за да мога да контролирам колко изяжда от мен и остатъка му го добавям. Той плаче защото е гладен, а не иска да засуче биберона. Пробвах с биберони на Аvent, dr. Braun, Chicco.Незнам дали някой е имал подобен проблем, но съм много отчаяна.

# 1
  • Мнения: 3 042
Лекарката каза да направя по-голям отвор на биберона и да му го изливам.

 newsm78Как така ще му го изливаш!!!??? И що за съвет е това!!!???

Ако бебчо не иска сам да яде от биберон не мисля, че можеш да го накараш по някакъв начин. Поне аз моя син не успях да го накарам да яде от биберон, ако сам няма желение за това.
Щом не иска млякото от биберон пробвай с лъжичка. Трудно се дава АМ с лъжичка, но не е невъзможно. След време пробвай пак с биберон.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Моето бебе нямаше проблем с бибероните на Авент (силиконови), така че не ми се е налагало да ги сменям. Доколкото си спомням, други майки са споделяли твоя проблем, и са успявали да го решат с бибероните на Нук. Можеш да пробваш и с каучуков биберон.

А за изливането...... newsm78 най-много до го задавиш.

# 3
  • Мнения: 7 803
мда като се прибрахме от болницата не искаха бибероните а и там бяха на шише  Shocked е отне иzвестно време докато намерим подходящия тип но успяхме
ядем само от кръгал биберон силиконов и до днес никакъв друг
успех в борбата иначе лъжичка но не и по голяма дупка няма да насмогва да гълта и пак zле

# 4
  • Мнения: 870
Бибероните на НУК са по-меки от тези на Авент и новата серия е с широки биберони, пробвай с каучуковите

# 5
  • Мнения: 4 915
Давай млякото с лъжичка.

Друго, което можеш да направиш е, да се опиташ междувременно да поддържаш и да увеличиш лактацията си, освен ако не желаеш скоро да отбиваш. Намаляването на кърмата ти може да се дължи на лактационна криза, и нещата са поправими. Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 има много статии как да го постигнеш.

Давай АМ винаги след кърмене. Имай предвид, че бебетата сучат винаги различно количество мляко, и не е много удачно да го храниш на режим, а когато покаже признаци на глад.

Тегленето на кантара може допълнително да те изнерви, не е необходимо. Просто дръж бебчо на гърдата, докато то желае, когато се насуче, премести го на другата. Ако още е гладно - тогава дай АМ или изцедена преди това кърма с лъжичка.
Ако след половин час пак покаже признаци на глад - пак на гърдата. Още съвети за кърменето би получила в другия форум, а тук майките ще добавят други идеи за хранене с АМ.

П.П. Дъщеря ми прояде с биберон чак на 11 месеца - когато тръгнах на работа. До този момент отказваше да яде/пие с биберон. Така че може и да не успееш да го научиш с биберон, но с лъжичка също е подходящо - по-бавно е, но ще свикнете.




Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 22:49 от Free Soul

# 6
  • Мнения: 70
И бебка не желае да се храни с биберон, но лъжичка не отказва. Пробвай, не е мн лесно, но детенцето трябва да се нахрани

Общи условия

Активация на акаунт