За или против секцио?

  • 2 458
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Милички, замислям се как бих могла да родя. Имам право на избов...нормално раждане или секцио?? Аз предпочитам секцио. Една прителка роди наскоро така и ми препоръча да родя и аз по този начин. Какво смятате вие. Има още време до раждането.. още съм в 9 седмица.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз родих секцио,но не го препоръчвам на никой,който има избор.Възстановявах се доста бавно,първият един месец не можех сама да се оправям с бебето,постоянно трябваше да има човек при мен.И не на последно място-белегът ми е доста ролям и грозен #Cussing out.Моят съвет е,ако можеш да раждаш нормално,не се подлагай на операция Peace!

# 2
много се изписа по въпроса и сигурно пак ще има...
Всеки сам си решава. Аз съм с естествено раждане и моето мнение е, че е по - добре да е така. Моят мъж, понеже е особено решителен, искаше да е със секцио, щото тогава за по - кратко време докторите поемали цялата отговорност. Типично мъжко разсъждение, не му се сърдя.
Ако искаш секцио, за да се намали болката, има и други начини - някакъв вид упойка.

# 3
  • Мнения: 27 524
нормално,секцио - по медицински показания

# 4
  • Мнения: 144
Толкова много се изписва по този въпрос.....Аз раждах нормално,така прецениха докторите.Много ми е чудно като се задават такива въпроси-как да раждам?Няали за това си има лекари-катро кажат нормално,значи нормално,а като има основание за секцио естествено ,че секцио.Това с избора на мен никак не ми допада.

# 5
  • plovdiv
  • Мнения: 350
И двете си деца родих секцио. При първото се наложи оперативна намеса в хода на раждането. Аз съм за нормално раждане. Но ако има медицински показатели за секцио, не бих решила да експериментирам с нормално. Peace

# 6
  • Мнения: 5 103
Аз избрах секциото, като начин за моето раждане.

# 7
  • Мнения: 505
Аз избрах нормално и не съжалявам. Стана много бързо и след 10 дни всичките болки ,конци и прочие бяха изчезнали и най-важното за мен-още на 1 ден можеш да се грижиш за детето си.Разбирасе ако се налага от мед. гледна точка-секцио-няма смисъл да се рискува Peace

# 8
Всички лекари съветват щом няма причина за секцио раждането да е нормално.Аз родих със секцио и от опит ще ти кажа няма нищо страшно.Ако трябва да съм честна в реанимацията се страхувах повече от крясъците на родилките отколкото от болките.При мен всичко мина нормално на втория ден се изправих,а на третия ходех и си взех малката да си я гледам.Нямаше и месец след операцията и аз вече бях забравила.Наистина  първите 10 дни моята майка къпеше детето,но всичко друго си вършех сама и не същалявам,че избрах секцио.Желая ти безпроблемна бременност и да направиш най-правилния за теб избор,убедена съм че с времето сама ще го усетиш.УСПЕХ Joy  

# 9
  • Мнения: 517
Аз избрах секциото, като начин за моето раждане.

и как е ..съжаляваш ли, мимка

# 10
  • Мнения: 307
 И двата пъти раждах нормално. Ако нямаш  медицински показания за секцио не бива да се колебаеш изобщо.
Предимства:
Половин час след ражданията тичах като кон по коридора и ми нямаше нищо.
Една бъбречна криза боли повече от раждане.
Природата си знае работата най-добре. Самото име естествено раждане е достатъчен аргумент да родиш нормално.
Движи се повече и не се страхувай от раждането.

# 11
  • Мнения: 5 103
Аз избрах секциото, като начин за моето раждане.

и как е ..съжаляваш ли, мимка

Миличка немогада да ти кажа още , след месец ще е секциото, но не бих родила нормално, просто неискам.
Прочети разказите за секциото на първа страница е и по назад има за нормалното раждане.
Един съвет от мен реши си сама, а не слушай кой какво ти казва  bouquet

# 12
  • Мнения: 88
Родих и двете си деца нормално и ако пак раждам пак бих избрала нормалното, но мисля, че всеки трябва да има право на избор. Най-добре поговори с лекаря си за всички плюсове и минуси на двата вида раждане и тогава реши сама.

# 13
  • Мнения: 1 059
Родих със секцои не по мой избор. Някой може да ми се смее но аз лично съжалявам че не родих нормално. Живот и здраве ако имам второ и ако мога бих искала да го родя нормално.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Родих секцио по спешност,но се въстанових много бавно и с много болка.Не съм раждала нормално,но бих предпочела нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт