Не иска да суче. Помагайтe......

  • 359
  • 9
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Доста неща изчетох от форума, но все още не мога да си обясня защо така се получава.Мое бебе Жори от няколко дни не ще да суче.Дали е стачка или не обаче не мога да разбера.Проблема е, че  май му се харесаха пюренцата и кашичките и хич вече не му е до млякото на мама.Да не говорим, че пробвах с изкуствено мляко, не ще и да чуе.Пълни 6 месеца бяхме само на кърма и от както захраних, все по- малко суче.Май аз сгреших като бързо започнах да замествам хранения, тъй като не наддаваше много и реших, 4е кърмата ми не е достатъ4на и 4е има нужда и от пове4ко друга храна.Да обаче къде остана млякото.Предиобед каша, наобед пюре(зеленчуци, месо), следобед плод и вечер пак каша.Ами мляко????
До колкото знам през първата годинка основно е млякото.А при нас май не е така.През ноща само и единствено и сутрин към 6.30 су4е, през деня - НЕ.
Гъдите ми са адски напрегнати и ме болят.Страх ме е да не направя мастит.Пробвам да разреждам пюретата с кърма, но хич ме няма в ръчното цедене, а ел. помпата вече я върнах на аптеката(тъй като тук ги дават под наем за първите 6 месеца) и нямам друга алтернатива.
Искам да си го кърмя поне до годинка.Как обаче да го накарам да пие мляко и кога, по кое веме на деня?
Благодаря ви за отговорите

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
Ти като че ли знаеш отговора.
Намали твърдите храни Simple Smile
Ти сама си го описала - въвела си доста бързо и голямо количество твърди храни.
Можеш да предлагаш за сметка на намалените твърди храни по-често сукане.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Мда, според майка ми, навремето и аз така съм се "отбила" - много ми се усладили пюренцата и попарката и затова не ми се искало вече мляко.Истината е, че след 100-150-200 гр. твърда храна няма бебе/е, почти Wink Embarassed/, което да има място в корема и за кърма.Решение?Нищо по-лесно GrinningКогато бебето е гладно - кърмиш.После даваш манджата.В началото ще има лек бунт, защото децата лесно свикват, а ти вече си го приучила на твърда храна, но така лесно и отвикват и пак ще се върне към сукането.
Грешка е според мен да се дава толкова много твърда храна на дете под годинка.Водещо трябва да е млякото.Кърми на всяко хранене, ако сте на режим, ако не - винаги, когато се сетите - ти или той.Скоро всичко ще си дойде на място.Ако не постъпиш така, според мен ще го отбиеш до месец Sad

# 3
  • Мнения: 4 242
Добре е  да намалиш грамажа, махни и поне 2 храния с твърда храна, малко е детето още, според мен. Остави примерно закуска и обяд или по-скоро зеленчуков обяд и следобедна каша с плод. Освен, че ще се кърмите повече така, старай се около половин-един час преди твърдата храна да предлагаш гърда, за си убедена че детето си е взело дажбата мляко, така няма поеме кой знае колко от другото.
До годинка млякото трябва да преобладава наистина, с твърдите храни само се запознава детето.

# 4
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ти като че ли знаеш отговора.
Намали твърдите храни Simple Smile
Ти сама си го описала - въвела си доста бързо и голямо количество твърди храни.
Можеш да предлагаш за сметка на намалените твърди храни по-често сукане.


A как да да му давам да суче като не иска.Дърпа се и плаче, огъва се в ръцете ми и не ще и не ще и аз за да не го оставя гладно, давам друга храна и нея си я яде с охота.
Въпроса е как да го накарам да суче....

# 5
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Освен това аз нямам достатъчно мляко вече. Разбирам по това, че след като дам да суче и уж се е насукал и е сит, давам след това веднага пюре и го изяжда почти цялото.Е как става това, ако се е наял от кърмата newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз доколкото схванах проблемът е започнал, откакто си започнала да даваш повечко твърди храни, или?За мен връзката е очевидна...
Не можеш да накараш дете да суче насила, много ясно.Но ако му намалиш дажбите каши и пюрета, сигурно е, че след няколко дни ще му се прииска и млекце Wink
Виж все пак и статиите за стачката в Библиотеката, защото вашето си е стачка, не отбиване.

# 7
  • Мнения: 340
А ти всъщност как разбираш той колко точно пюре иска?  Защото моя беб обикновено като изяде някъде 60 гр пюре и започва да се разсейва.  Аз смятам, че това значи че се е наял и спирам да давам.  Обаче майка ми смята, че 60 гр е малко за 10 месечно бебе и понякога като го храни и му прави маймунджулъци.  Със забавления той може да изяде и до 150 гр.  Когато е изял 150 гр, разбира се не иска да суче. 
Тъй като твоя беб явно е свикнал вече на големи порции твърда храна, за да увеличиш кърменето явно ще трябва да намалиш постепенно дажбите.  Дано не протестира много, но аз не виждам друг начин да си набавя необходимото мляко...

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
А ти всъщност как разбираш той колко точно пюре иска? 

Ами разбирам, защото  той просто си го изяжда, дори го разреждам с кърма или вода и става доста повече от 1 пюре и той пак го хапва цялото.
Днес обаче е хубав ден пу пу,- сутринта си сука с охота милото, да не говорим, че снощи ме буди 3 пъти пак за цица. Grinning
Лошото е ,че кърмата ми значително е намаляла и трябва така или иначе да дохранвам с пюрета, но ще се постарая да ги намаля, като първо ще кърмя, после ще давам пюре, дано само мерак да има да су4е.

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 10:53 от K I T T Y

# 9
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ами аз доколкото схванах проблемът е започнал, откакто си започнала да даваш повечко твърди храни, или?

Ами не Белинда, проблема започна от там, 4е той не искаше да су4е и аз се принудих да дам пюре за да не е гладен или първо давах гърдата, но  с 300 зора 3,4 минутки су4еше и после като давах пюре след кърмене , той си го изяжда.Явно нямам кърма и затова си хапва така след кърмене, незнам и аз.До колкото разбирам децата които първо сучат и после им дават друга храна не изяждат повече от 30- 60 грама, но при нас не е така....

Общи условия

Активация на акаунт