Алергия към белтъка на кравето мляко

  • 802
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, на моето бебче което е на 2 месеца му откриха алергия към белтъка на кравето мляко. Алергията се прояви с кръвчца в изпражненията му. Ако има майки със същия проблем бих искала да обменим опит и по специално се интересувам относно ваксините кога и какви ваксини сте слагали на вашите бебчета.

# 1
  • Мнения: 8 585
Направихте ли кръвен РАСТ тест? Кърмите ли?

# 2
  • Мнения: 287
И на сина ми поставиха тази диагноза, кожата по коремчето му се люпеше. Лична каза че е суха кожа, и слава богу се оказа права. А въпросната Доцентка дето постави диагнозата дори ни изписа мляко и ни каза за някаква диета newsm78 . Моя съвет е първо да се консултираш и с друг лекар, за да потвърди диагнозата. bowuu newsm12

# 3
Здравейте!
Моят син също е с червени сухи петна по крачетата, гърдичките и бузките. Той е на 6 месеца и ту затихват ту пак се зачервяват и го сърбят. Досега си мислехме, че е атопичен дерматит и го мазахме с какво ли не: Linila Fett, Nachtkerzen балсама на д-р Тайс, Mustela и т.н., но нищо не помага. Миналата седмица педиатърката ни изказа предположение, че може да е алергия към белтъка на кравето мляко и ни даде направление за доц. Маринова. Освен това детето си се храни много добре - нито повръща, нито има разстройство. Искам да попитам има ли случай при който тази доц. Маринова да не е поставила диагноза АБКМ? Защото май всеки който е минал през нея е с такъв проблем, което е доста странно поне за мен. 
 
 

# 4
  • Мнения: 287
Здравейте!
Моят син също е с червени сухи петна по крачетата, гърдичките и бузките. Той е на 6 месеца и ту затихват ту пак се зачервяват и го сърбят. Досега си мислехме, че е атопичен дерматит и го мазахме с какво ли не: Linila Fett, Nachtkerzen балсама на д-р Тайс, Mustela и т.н., но нищо не помага. Миналата седмица педиатърката ни изказа предположение, че може да е алергия към белтъка на кравето мляко и ни даде направление за доц. Маринова. Освен това детето си се храни много добре - нито повръща, нито има разстройство. Искам да попитам има ли случай при който тази доц. Маринова да не е поставила диагноза АБКМ? Защото май всеки който е минал през нея е с такъв проблем, което е доста странно поне за мен. 
 
Именно тя постави тази диагноза на сина ми smile3514 smile3521 smile3513. На него му помогна млякото на "KLORANE"
 

# 5
  • Мнения: 8 585
"Искам да попитам има ли случай при който тази доц. Маринова да не е поставила диагноза АБКМ?"- НЕ, НЯМА!
Не сменяйте храненето на детето без предварително да сте уточнили диагнозата с обективни методи на изследване! РАСТ е обективен в която и възраст да го направите. Разбира се за едно дете на 2,3,4 месеца изследвате алергия към фракции протеини в млякото (като лакта-глобулин или казеин например), а не към тимотейка или пелин.
Имайте пред вид, че ако на детето е давано соево мляко или фамозният Фризопеп преди РАСТ, има възможност теста да е положителен. Това не е подтвърждава диагнозата! Затова се тестува преди поставяне на лечебните млека!

Обърнете се към добър педиатър/кожен лекар за да се изпише подходящо кремче за детето и да се затворят екземите. Не мажете безразборно!
Имайте пред вид, че върху екземните места може да има насложена инфекция и затова да изглеждат по-трудни за лечение!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 18:25 от Birdie

# 6
Ние бяхме точно при тази доцентка и тя ни постави диагнозата а също и ни изписа Frisopep. Много ми е странно как на око определя диагнозата. Кръвен тест не сме правили защото ми казаха че е още малък но в момента проучвам къде се прави и търся да го заведа при още един специалист. Ако някой може да ми даде информация ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт