Прегракнало гласче

  • 787
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Дечко от 5-6 дни е с прегракнало гласче и леко запушено носле , но без хрема-т.е.няма сополки, а от време на време подсмърча. newsm78чудя се да не е от постоянното пеене на песни и викане, че е много песни научи от яслата и непрекъснато пее и крещи или е фарингит.Не му е червено гърлото.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели. И какво да му давам, че да му се оправи гласа, не че и с паднал глас не си вика де Laughing

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 942
На дъщеря ми се е случвало също да и падне гласчето от много песни и викане, но винаги съм я водила на лекар Naughty. В момента аз съм почти без глас, нищо не ме боли, нямам температура, но ми е възпалено гърлото, така че първо отидете на лекар.  bouquet

# 2
На моята дъщеря в началото като й прегракнеше гласа винаги я водех на лекар. Оказа се обаче, че много лесно й пада гласът от   викане. Но все пак е добре да я прегледа и чичо доктор.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
  Сина ми е така. В началото щом му паднеше гласа и тичахме на лекар, но той толкова често е с паднал глас, че вече спряхме.
  Просто му "пада" много лесно гласа(от викане, пеене, крещене). Сестра му е много гръмогласна и постоянно пее, вика и той повтаря след нея, само дето на нея нищо и няма, а той е с "паднал" глас.
  Когато е болен и му е паднал гласа - даваме ампула калций(гледаме да не прекаляваме, де).
  Понеже сега с каката ходим по лекари УНГ и реших да попитам да водя ли малкият да кажат от какво му пада така гласчето. Отговорът беше, че при някои деца е така и се израства(някакви певчески струни били проблема, доколкото разбрах).
 Казаха ни само ако му създава проблеми - да се задъхва и т.н да отидем на преглед веднага.
  Но тъй като нашият е от крещящите ще чакаме да го израсте.
 Майка ми и сестра ми също са с такива "лесно падащи гласове".

Общи условия

Активация на акаунт