мами дайте съвет

  • 391
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
искам да питам след 2-тее години майчинство,което е платено съм чула че има и още 1 година в която се води само трудов стаж.ако знаете нещо по въпроса пишете ми.мерси Laughing

# 1
  • Мнения: 251
Да , така е. 3-тата година, обаче не се заплаща майчинство.

# 2
  • Мнения: 229
а тогава кой ти плаща осигуровките държавата или работодателя.

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да, третата година не се заплаща, но се води за стаж и съответно се внасят и осигурожки от работодателя /така мисля/. Аз мисля да си ползвам и третата година...

# 4
  • Мнения: 3 089
третата година е неплатена, т.е. майчинство нямаш. плащат се само здрави осигуровки от работодателя. а май вече нямаш право и на пълна трета година - след 2-те платени имаш право да ползваш още 6 или 9 неплатени месеца (не помня) до навършване на определена възраст на детето (май беше до 6-годишна възраст).
ама и аз едно го написах. уж да помогна, а излезе пълна безсмислица. ще питам мъжа ми и пак ще се включа с по-конкретна информация.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 890
Имаш право ти или бащата на 6 месеца неплатен отпуск, като може да се ползва и разпокъсано до навършване на 8г./мисля, че толкова бяха/ на детето.
Няма вече 3-та година неплатено майчинство.
А осигуровките са ти както при обикновен неплатен отпуск.

Малко съм се омотала.
Ето прочети това http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=work&Number=19437 … ollapsed&sb=5

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 19:38 от НелиСА

Общи условия

Активация на акаунт