ЯМР за хемипареза

  • 3 972
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте мили мами,
Бях пускала тема тук за моето детенце, с поставена диагноза хемипареза. Започнахме борбата с рехабилитация и много упражнения и имаме голям напредък - успява да стои права за няколко минути. Трябва да се направи обаче ЯМР, за да се установи причината за тази хемипареза. За малките деца това изследване п ротича с упойка. Като анестезиолог ми препоръчаха др. Плачков от Пирогов. С негова помощ във вторник ще направим ЯМР. Много се притеснявам за тази упойка, някой дали може да сподели от опит малко повече информация? Невролога , който ни преглежда е др. Попова от детцкия медицински център (с/у Военна болница). И последен въпрос: Дали знаете колко дни в месеца поема здравната каса за рехабилитациа, защото на на сни казаха 10 дни, а останалото у доам на частно  #Crazy Нали уз всичко за децата е безплатно  newsm78 #Cussing out

Поздрави,
Цвети

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цвети здравей!
Радвам се за успехите на детето.
Не е вярно, че всичко за детето е безплатно  Sad това само се афишира ама покритие - никакво.
Имаш право на 10 дни - и после наистина си плащаш - ама ако си към болницата по ДЦП - може да не идва в къщи, а там да си платиш на каса на рехабилитаторката която искаш - излиза с около 5лв по-евтино - преди беше 8-9лв на каса, и 15лв да дойде в къщи рехабилитаторката.
  bouquet за ЯМР - не се притеснявай - те са добри анестезиолози - имат опит и с бебета на месеци, ще потърся стари теми да ти ам линкова към споделяне на опит.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31041.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24633.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42707.msg799667#msg799667

# 2
  • Мнения: 1 710
Здрасти Цвети, не знам дали си чела скоро, но тук във форума май ние сме най-пресни със скоро правено ЯМР. Да ти кажа и на мен за упойката ми беше притеснението, но мина много добре - не се страхувай. Анестезиолога следи нещата и е при детето през цялото време. Освен това задължително има венозен път и ако има проблем се реагира бързо. На Гого му бяха сложили Орбазон, защото той има алергия и диша тежко. Упойката се дозира и е малко количество. Детето ти го връщат унесено, но със сигурност са видели, че е будно. Изследването е около 30 час. Това е заедно със заспиването и събуждането. Успех, ще се  Praynig всичко да мине спокойно.

# 3
  • Мнения: 112
Здравейте ,
Много ви благодаря за информацията, успокоих се  Hug И освен това забелязах многото грешки, които съм допуснала при писането на поста, за което моля да ме извините. С тази латиница съвсем съм се отплеснала. Embarassed Wink В този форум няма деца с Хемипареза,май.

Поздрави,
Цвети

# 4
  • Враца
  • Мнения: 871
         Не се притеснявай!И на нас точно в Пирогов ,там където и на теб ни правиха ЯМР. на 5 януари.Всичко мина много добре.Анестезиолога беше през цялото време при нас.Изнесоха ни го събуден ,но доста ....унесен от упойката.Не се плаши....защото аз направо се панирах като го видях такъв....отпуснат.Но до 1 час се събуди окончателно.Чакахме около 2 часа за резултатите .Но през целия ден беше малко неадекватен.На другия ден бяхме готови за нови подвизи.Желая ти успех.  Hug

# 5
  • Мнения: 997
Здравей, Цвети! Стискам палци за ЯМР. Нас също ни изследваха там и мога да кажа, че анастезиологът подходи с изключително внимание.
Всичко ще мине безпроблемно, вярвам в това!
Успех!
Ели

# 6
  • Мнения: 2 543
Цвети, само искам да добавя, че най-вероятно ще трябва да платите на анестезиолога. Аз не бях подготвена за това и много се изненадах, още повече, че сумата беше 50 или 60 лв. (вече съм забравила с точност). Това се прави, защото пътеката покрива самото изследване, но тъй като ЯМР по принцип си е отделно от Пирогов (макар че е в сградата му) си викат анестезиолог, на който не му се плаща от тази пътека, а си заплащат самите пациенти. Може и да са ви го казали, но на нас не бяха и аз дори си мислех, че този нещо ни изнудва! Crazy

# 7
  • Враца
  • Мнения: 871
Наистина и аз забравих да ти кажа за парите.50 лева на ръка на анестезиолога.Бях се залисала да ти пиша за самото изследване, че забравих за тях.Пак ти желая успех!   Hug

# 8
  • Мнения: 997
Цвети, доколкото разбрах, утре ще правите ЯМР. Още си спомням колко бях притеснена предната вечер. Стискам палци всичко да мине бързо и да разберете какво му е на детенцето. Надявам се, че ще споделиш с нас, ако е удобно!
Много, много поздрави!

# 9
  • Мнения: 1 710
Цвети и аз стискам палци - знам че всичко ще е наред, а най-много се моля резултатите да са добри и притесненията ви да са напразни.

# 10
  • Мнения: 112
Здравейте,
Мина ЯМР горе долу добре. Бяха забравили да ми кажат за металните копчета, а на нас всички дрехи са ни с такива. Съблякохме я и тя се разхълца та май заради това са и слагали допалнително упойка през вратлето. Но както и да е мина. Много съм доволна от анастезиолога -Др. Плачков. Много внимателно работи и обяснява. Добре излезе от упойката - нямаше някакви драми. Остава др. седмица да ни разчете невроложката резултата. Искам да ви попитам знаете ли кой завежда отделението по микропедиатриа в детския център, който е с/у ВМА? В една ниска сграда на 2 етажа.

Поздрави,
Цвети

# 11
  • Мнения: 997
Не ви ли го разчетоха веднага? Само снимката ли ви дадоха? По принцип ЯМР се разчита от специалист по образна диагностика и документа се дава заедно със снимката. Много се радвам, че всичко е минало добре. Надявам се и стискам палци когато разчетат ЯМР да се окаже, че няма нищо за четене. УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт