Лишеи по краченцата

  • 977
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 198
Здравейте,
мойта дъщеричка има лишеи по крачетата, появиха се около 4-тия месец, първоначално бяха само по коленцата а сега ги има по целите крачета. На друго място по тялото не съм ги видяла. Още не е захранена и друго освен кърма не е яла. Дали е нещо като липса на витамини или от водата - мия и дупето след всяко акане, а тя ака по три-четири пъти на ден. Водата е доста гадна (хлорирана) - дали може да е от нея, или пък е нещо съвсем друго. Споделете ако знаете. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 228
Много е вероятно да е от честото миене. По този начин се разрушава най-горния, защитен слой на кожата. Пробвай с омазняващи кремове. Но най-добре е да се консултираш с дерматолог.

# 2
  • Мнения: 2 006
Здравейте,
мойта дъщеричка има лишеи по крачетата, появиха се около 4-тия месец, първоначално бяха само по коленцата а сега ги има по целите крачета. На друго място по тялото не съм ги видяла. Още не е захранена и друго освен кърма не е яла. Дали е нещо като липса на витамини или от водата - мия и дупето след всяко акане, а тя ака по три-четири пъти на ден. Водата е доста гадна (хлорирана) - дали може да е от нея, или пък е нещо съвсем друго. Споделете ако знаете. Благодаря.
Най -вероятно наистина е от честото миене, забелязах го по моята дъщеря.
Когато тръгна на плуване,3 пъти седмично и отделно в къщи я къпя почти всяка вечер, защото ходи на градина и е вечно мръсна Crazy, та аз ползвам nachtkerzen балсам на доктор Тайс -минаха и за 2 дена , мойеш да пробваш Simple Smile

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На синът ми му се появиха лишеи по дупето. Остави друго, но го и сърби. Благодаря и аз, ще пробвам с балсама на д-р Тайс, че съм чула добри отзиви за него!

# 4
  • Мнения: 46 511
Много дечица са така, дъщеря ми също беше. Получава се от всекидневното къпане. Оправи се като разредихме къпанията през 1-2 дена, само с течно измиващо средство, не сапун.

# 5
  • София
  • Мнения: 198
Благодаря!

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз синът ми не го къпя всеки ден. Но всеки ден измиваме дупето, но не със сапун.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Защо не го заведеш на лекар; това е някакъв дерматит, който може да е вследствие от допир или нещо, което ти си яла;
заради обриви на малкия, аз бях на диета

# 8
  • Мнения: 4 668
Моят син имаше подобен проблем - нашият педиатър ни препоръча Мустела Стелатопиа - това е серията за чувствителна , суха , атопична кожа . След две намазвания - сутрин и вечер лишеите изчезнаха . И сега се го ползвам крема , мажа му и лицето с него и изобщо всичко е наред . А и това е козметика , не е лекарство и може да се ползва неограничено време .   Peace

# 9
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Малкият ми син получи лишеи по коленцата през втория месец,след васкинация.Мажа тялото след баня със Стелатопия на Мустела и сега няма лишеи,но ваксините ги спряхме за неопеделено време.коварно нещо са тези ваксини.От други майки съм чувала,че и от алергенна храна се появяват лишеи по крачетата,зад ушите...Непоносимост към определен дразнител-най-логичното лечение е да се избягва котакт с дразнителя.Чувала съм,че с хомеопатия се постигат много добри резултати,специално за лишеите.

# 10
  • Мнения: 1 493
Опитай с "ДИПРОГЕНТА" много  ефикасен крем. Купиха ми го от аптека без рецепта.

# 11
  • София
  • Мнения: 198
Къпем я през ден и пак се увеличават, в понеделник ще я заведа на консултация и почвам да пробвам с мазилата.
Иначе нищо не се е променяло - нито праха за пране, нито дрешките, нито храната и може би не е от допир или алергия. Предполагам че е от скапаната вода от чешмата и поръчах филтър.
Благодаря на всички които се включиха.

Общи условия

Активация на акаунт