Обрив при допир до кожата?

  • 716
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 340
Днес дадох на Ники попара за пръв път, като предните 2 дни закуската му беше пак с козе сирене и обезбелтъчено краве масло. В началото му хареса, но изяде не повече от 10 лъжички и започна да се върти. Като го погледнах и се уплаших - по вратлето му, там където се е стичало сокче от попарата, бяха се появили червени петна като големи пъпки при ухапване от комар. И това по цялото вратле. Измих го и го преоблякох, сега петната избледняват.
Моля ако някой знае какво е това, да ми пише. Не ми прилича на хранителна алергия, защото предните два дни нямаше подобни обриви, по-скоро при допира на сиренето или маслото с кожата е станала реакция..   newsm78

Пуснах темата в Здравния форум, ама явно не е много посещаем  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Като се поразрових малко, разбрах, че явно това е "контактен дерматит", но не знам дали обриви ще се появяват само при допир с кожата или мога да очаквам и след ядене да се обрива. Аз няма да си правя експерименти с детето и спирам кравето масло, но все пак искам да знам..  Rolling Eyes

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Най-добре ще ти помогне педиатъра с едно направление за алерголог. Тук от дистанция четем и е трудно да се 'постави диагноза'...

Това, че е ял нещо и преди това, не пречи да развие алергията по-късно (ако става фума за алергия) - алергените се натрупват в организма, ако е склонен към алергия, и може да се отключат на по-късен етап.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80675.0

# 3
  • Варна
  • Мнения: 340
Съгласна съм, че педиатъра може да помогне, но досега не ми се е случило... никога не ми дава направления, а ни праща на частни приеми, защото знае, че за детето си ще платим. Утре сме на консултация и ще видим  Tired

Общи условия

Активация на акаунт