защо лекарите изписват толкова силен антибиотик зинат

  • 19 109
  • 24
  •   1
Отговори
Имам дъщеря на 1 и 2 месеца. Преди две седмици беше със страхотна хрема , даже не можеше нощно време да спи от нея и кашлица, темперутара не вдигна. Изписаха и Сумамед - 4 дена го пи. След спирането му продължи да кашля и да има сополки, след което седем дена по-късно ми вдигна температура , не висока около 38 градуса. И спря да се храни. При което  пак я заведох при личната й лекарка, която каза , че гърлото и е много зачервено, все и секрет от гърлото и ми назначи Зинат пет дена. От изследванията на гърления секрет се оказа , че имаме в незначителна степен стафилококи. Лекарката смята , че от антибиотика ще се изчиски. Добре , питам аз, сега сме на Зинат, а не дай си боже ако се разболее , тогава накъде , след този силен. Междудругото мисля, да я пускам на ясла след два дена. Дали няма да смъркам. Моля, ви пишете ми

# 1
  • Мнения: 997
Не съм лекар, но Зината е не само силен, но и подходящ антибиотик при стафилококи. Антибиотиците не се делят само на силни и слаби - те лекуват различни групи бактерии. Прочети листовката. Не винаги педиатъра споделя с пациента всичките си прогнози. Освен това детенце е малко-ако не беше предписъл достатъчно силен антибиотик и инфекцията беше надделяля-догава вече щеше да е лошо. В момента върлуват пневмония, ангина и скарлатина. Не мисля, че трябва да пускаш бебето на ясла-но разбира се ако се налага!

# 2
  • Мнения: 997
Пропуснах да кажа, че с антибиотик се лекуват само бактериални инфекции. При вирусни инфекции се предписва само ако съществува риск детето да развии бакт.инфекция вследствие на понижения имунитет. Така, че не се тревожи за в бъдеще. Дано детенце не се разболява поваче. Бързо оздравяване!

# 3
пишеш , че е трябвало  при бактериална инфекция да се изпише този антибиотик, ами добре, защо тогава лекарката още първия път не е направила посявка на гърлото, а изписва сумамед. Защото пък друг лекар, при който я водих каза, че било вирусно. другият пък казва, че било бактериално,

# 4
  • София
  • Мнения: 488
Лекарят изписва антибиотик в много случай за да се презастрахова и изписва антибиотик , който действа при позната ситуация/ т.е. в момента ангината се влияе от аглументин- ще изписваме аглументин при зачервено гърло/. Не правят антибиограма за да се види дали действително това е правилното лечение- безотговорна работа.

Според мен е безотговорно да пуснеш детенце на ясла и то след 2 антибиотика за толкова кратък период и то при положение, че и в момента е с назначено лечение.....

# 5
  • Мнения: 997
Тук според мен не опира до некомпетентност на този или онзи лекар. На посявката би трябвало да има справка към кои видове антибиотици е чувствителна бактерията-или няма? Единствено да се надяваме детенце да се оправи по-бързо! Но не бих спряла антибиотика. И при нас има лекари, които дават антибиотик без да е необходимо. По тази причина на големия син смених седем педиатри, докато открия подходящ.

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 17:41 от елена акманова

# 6
  • Мнения: 2 641
Simple Smile Ще ти отговоря просто. Докато всеки се прави на лекар от форума винаги ще има объркани майки. А ти фармацевт ли си че определяш кой антибиотик е силел или слаб, и защо не споделяш опасенията си с лекаря? Както описваш симптомите вие сте си повече от болни. Следващата крачка е бронхопневмонията и настаняване в болница. И да знаеш че антибиотик се пие поне 7 дена за да не се получи резистентност. Зината е много пречистен антибиотик и затова подходящ за деца.
Сигурно ще има сумати народ дето ще ти каже че едно време са лекувани с чайове. Това е много добре само дето едно време ги е нямало сегашните щамове вируси, бактерии и кво ли не.
Савет - слушай си лекаря и се лекувайте, а за яслата има време.

# 7
  • Мнения: 2 381
Моето дете е със стафилококова инфекция от родилното.Беше на 45 дена, когато й назначиха лечение със Зинат, който давах 10 дена.Аз лично се доверявам на педиатърката и вярвам, че назначава съответното адекватно лечение.

# 8
  • Мнения: 419
Може първо да е било вирусно и после бактериално, защото много често при вирусна инфекция се наслагва бактериална и вероятно в твоя случай е било така.

# 9
  • Мнения: 3 042
Добре , питам аз, сега сме на Зинат, а не дай си боже ако се разболее , тогава накъде , след този силен. Междудругото мисля, да я пускам на ясла след два дена. Дали няма да смъркам. Моля, ви пишете ми

Първо желая бързо оздравяване на малката!

Не пожелавам скоро да ви се налага да пиете друг антибиотик, но само за информация да знаеш -  има какъв антибиотик да се изпише след Зината. Моята щерка е пила един след друг Оспексин, Зинат, Макропен; Оспамокс, Зинат, Клацид.
А за яслата не ти съветвам да я пускаш толкова скоро. Нека детенцето се оправи напълно и да мине известно време.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Какъв точно ти е проблемът да дадеш антибиотика и детето да си изкара докрай курса на лечение?! Това, че се е наложило да пие 2 АБ един след друг, не е края на света. Като не си доволна от лекаря, ми смени го. Ако останеш при същия, обаче, трябва да започнеш да вярваш в диагнозите и методите му на работа!
 
Между другото, моята дъщеря на 8 месеца пи точно 3 АБ един след друг- Оспамокс, Аугментин и Суметролим. За последния педката съжаляваше, че антибиограмата показа бактериите като устойчиви на Зината. Иначе щеше да й изпише него.

И още нещо- стафилококите съвсем не са шега работа... Прецени си добре нещата. А за яслите- според мен не бързай да пускаш детенце!

# 11
  • Мнения: 832
Еее недейте така бе хора, като ви чета отговорите, ми вие направо ще изядете момичето. Не е наясно с антибиотиците и пита за мнението ви, защото наистина има такива педиатри, че косата да ти настръхне. Така по никакъв начин не и помагате.
Мисля че няма проблем за зината, чувала съм, че доста го предписват.

# 12
  • Петрич
  • Мнения: 321
Лекарят изписва антибиотик в много случай за да се презастрахова и изписва антибиотик , който действа при позната ситуация/ т.е. в момента ангината се влияе от аглументин- ще изписваме аглументин при зачервено гърло/. Не правят антибиограма за да се види дали действително това е правилното лечение- безотговорна работа.

 
newsm10
Напълно съгласна с мама2 и да допълня,че на нас този антибиотик ни действа най-добре.Дано бързо се оправите.

# 13
Зинат любимата ми тема последните дни #Crazy Беба беше с температура без хрема  и кашлица. Направиха и изслидвания и според лекарката бяха добри, но можело да има проблем и затова Зинат. Бебка със обрив по цялото тяло след 2 дни прием. Обаждам се какво да правим - да продължавам зината и  противоалергични. Питам втори лекар каза веднага спирай, питам трети и той веднага спирай плюс инжекция урбазон. Чуди се на кого да вярваш.

Дано са здрави бебчетата и да не се налага антибиотици

# 14
  • Мнения: 997
Тук вече съм съгласна с Боби75. Докато лежах в родилното една майка попита дали да дава на бебето вода - лекар №1 каза категорично "да", номер две каза категорично "не", а номер 3- й отговори" ами зависи".  Мисля, че всяка мама трябва да разчита на собствения си здрав разум и да си намери лекар на когото да вярва. Понякога и аз съм имала съмнения в предписанията на педиатърката ни/да ни е жива и здрава/, но просто съм ги споделяла с нея. И съм получавала точни и подробни разяснения.

Общи условия

Активация на акаунт