Кога казахте на по голямото си дете

  • 1 107
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Мами бъдещи и настоящи искам да ви попитам кога казахте на по голямото си дете че ще става кака/батко/.Аз съм на мнение че със сапруга ми трябва да изчакаме поне да влезна в четвъртия.Аргумента ми е че първите 12 седмици са как да кажа несигурни/дано се изразявам правилно / и за това .А той не та не даже вече и говори не че имам нещо против но съм марко резервирана .Как са при вас нещата ???

# 1
  • Мнения: 66
Казахме на детенце , веднага след положителния тест.Всеки момент сме в очакване, на бебето.Но аз не съм суеверна, така че както ти ще се чустваш по - спокойна сега или след 12 гс.

# 2
  • Мнения: 88
Казахме след като отидох на лекар и имахме снимка от видеозона. Беше много развълнувана

# 3
  • Мнения: 997
Може би зависи колко е голямо детенцето. Нашият батко беше на 2,7г. Казахме му когато запобна да ми расте корема. Обясних му, че там има малко бебе. Той много се радваше и непрекъснато повтаряше - бебе, бебе. Когато влязох да раждам, бабата казала на сина ми, че ще става батко и, че вече си има братче. Не зная какво точно е разбрал сина ми, но когато за първи път видя бебето го помисли за кукла.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Казахме на Дени още същата вечер след видеозона /но аз бях в 16г.с. Blush/. А по този начин на следващия ден знаеше и цялата детска градина. Grinning

# 5
Мами бъдещи и настоящи искам да ви попитам кога казахте на по голямото си дете че ще става кака/батко/.Аз съм на мнение че със сапруга ми трябва да изчакаме поне да влезна в четвъртия.Аргумента ми е че първите 12 седмици са как да кажа несигурни/дано се изразявам правилно / и за това .А той не та не даже вече и говори не че имам нещо против но съм марко резервирана .Как са при вас нещата ???

в началото намеквахме, че е възможно да си имаме бебенце в къщи. сериозно започнахме да обясняваме след като излязоха резултатите от амниоцентезата.

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Нашата кака е голяма и ако ми ставаше лошо може би сама щеше да се сети ,но тати я информира в средата на втория месец.Беше невероятно щастлива(още помня блясъка в очите и.)Обясних ме и че докато не стана на четири месеца има риск за бебето.Тя  сама реши ,че няма да се хвали, че ще става кака за да не разочарова двойно ако стане най-лошото.

# 7
  • Мнения: 47 888
ами като гледам лентичката ти и мойта беше горе долу на тази възраст,ние и казахме още към 2-3 месец,защото много ми ставаше лошо,припадах,повръщах и трябваше нещо да обясня
след това други хора които вече знаеха я питаха братче ли иска или сестриче,не може да не е подготвена...
тя го прие много добре,макар че и се струваше много врреме до раждането
обяснявала съм как расте бебето,но без подробности за секса и затова откъде точно излиза-не е питала,а и мисля че е още малка за подробностите,а снимките в една книга много ми помогнаха,гледахме колко е голямо бебето в момента и кога ще се роди...

# 8
  • Мнения: 366
Бях във втория месец, когато й казахме. В началото беше против, дори се разплака, много бяхме притеснени с мъжа ми. На следващия ден обаче, като се прибра от училище, беше много ентусиазирана, каза че вече няма търпение да види бебето Laughing Иска да идва с мен на всеки преглед.

# 9
  • Мнения: 1 383
Веднага след като беше потвърдено от лекар. Синът ми беше горе-долу на вашата възраст - 3г. 10м.

# 10
  • Мнения: 535
 piasyk Някъде след 3 месец,сега е много щастлива и очаква бебо с нетърпение! Hug

# 11
  • Мнения: 307
Желая ти лека и безпроблемна бременност.
.Аз съм на мнение че със сапруга ми трябва да изчакаме поне да влезна в четвъртия.Аргумента ми е че първите 12 седмици са как да кажа несигурни/дано се изразявам правилно / и за това .А той не та не даже вече и говори не че имам нещо против но съм марко резервирана .Как са при вас нещата ???
Мисля, че решението ти е правилно. Казвам го от опит, защото забременях и веднага  казах на сина си (тогава на 8 години). Наложи се да направя аборт по медицински показания и болката за всички ни беше голяма. Детето се затвори в себе си и не каза нищо. През следващата ми бременност сякаш не смееше да се зарадва.
Сега много обича сестра си.

# 12
  • Мнения: 1 564
Между 2-мата разликата е 3г и 4м.Започнах да го подготвям от самото начало,че ще става батко.Беше много щастлив. newsm68 newsm44 newsm68

# 13
  • София
  • Мнения: 488
24 часа след като разбра таткото научиха всички/ баби, дядовци/ вкл. и каката. А от нея разбраха и деца, и комшии, и продавачки , абе всички.......

# 14
  • Мнения: 7 831
Не мога да си спомня точно, но със сигурност в самото начало. Вики беше по-малък и всъщност не сме сядали на масата за да му съобщим Grinning, а започнахме постепенно да го подготвяме. Първо какво мисли, после започнах да му обръщам специално внимание на малки бебета по площадките и така постепенно стигнахме до същността  Wink - "ще си имаме бебе".
Успех

Общи условия

Активация на акаунт