май се алкохолизирам

  • 3 308
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
След случката започнах да си пийвам редовно. Поне по биричка почти всеки ден. Какво пък толкова е станало? - биха си казали (тези, които не са го преживели). Да, ама не.  Това май не се надживява...
Само исках да споделя.
Целувки на всички от клуба.

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 02:31 от минзухар

# 1
  • Мнения: 695
знам,че това е наи-лошото нещо което може да се случи и ако ти кажа, че знам точно как се чувстваш ще те изльжа.но мога да ти кажа да се опиташ да бьдеш силна,да се огледаш и да видиш дали около теб няма хора които те обичат и страдат за теб,хора заради които си заслужава да вдигнеш глава и с всичката сила която притежаваме ние жените да се опиташ да продьлжиш на пред.
и помни,че в дьното на чашата спасение няма.
големи прегрьдки от мен

# 2
  • Мнения: 5 265
Моля те, недей !!!

# 3
  • Мнения: 2 123
Минзухарче, това, че пиеш по бира на ден въобще не е страшно. Не се притеснявай излишно, защото почти сигурна съм, че това е само период /в случай, че преди това не си пила изобщо/ Аз докато изчаквах даминат месеците до новата бременност също си пиех почнти всеки ден - вино. С вечерята. Щом ти се пие биричка - пий и не се самоопределяй като почти алкохолик Naughty Доставяй си разнообразни удоволствия и емоции - така и времето, и тъгът ще отминат по-бързо.Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 166
Знаеш ли и аз макар че никога не съм била по алкохола, сега взех да харесвам ефекта от чаша вино. Мисля, че ако човек се контролира - няма проблем. Все пак ти говориш за една бира. Не е страшно. От това няма да станеш алкохолик. С времето ще мине и това. Ще видиш! Hug

# 5
  • Мнения: 3 591
Ами трябва като начало да си зададеш въпроса защо я пиеш тази бира? Вкуса ли и ти е приятен? Това, че получваш "настроение" от нея? Едва ли някой може да се напие с 1 бира, едва ли е по-вредно от чашката кафе с която неможем да се разделим сутрин.
Но ако усещаш че количеството алкохол се увеличава или че пиеш сама се попитай защо? Това няма да те направи нито по щастлива, нито ще спре болката ти.

Аз се "утешавах" с много спорт и много работа. По-добре започни да бягаш сутрин, или да ходиш влед работа в спортен салон и си дай болката на пътеката за бягане или останалите фитнес уреди....

# 6
Минзухарче, след като се притесняваш няма да станеш алкохолик. Вечер и аз пия с мъжа ми "за сплотяване на семейсвото"- на чаша вино си разказваме какво ни се е случило през деня.

# 7
  • Мнения: 2 401
Ама хич даже не ми е вкусно, просто ме отпуска. А преди няколко дни прочетох тук един пост от който ревах като магаре два часа и после така се отпуснах, че на следващия ден ме нямаше до късния следобед/добре че беше събота/.
Но няма страшно мацки, няма да се дам. 
Само вие знаете, че по-страшно от това което ни е събрало тук няма. Всичко останало са бели кахъри.
 Hug

# 8
  • Мнения: 464
Извинявай, но говорим за 1 бира на ден. НЕ забравяй, че бирата дори не се води алкохол някъде.
В Б-а особено е традиция да се пийжа по 20-30 гр ракия всяка вечер. Чаша червено  вино на ден например е доказано, че е добре за сърцето!

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Минзухар, няма лошо човек и да се напие веднъж месечно Wink
Докато осъзнаваш и даже докато приемаш това като заплаха - няма страшно, значи просто се отпускаш. Лично аз считам, че това да се отпуснеш е адски полезно - аз напр. не мога със спорт, той ме предизвиква и товари, вместо да ме отпуска.
Загова отпускай се.
Мисля, че е страшно когато не си даваш сметка защо пиеш и колко и когато си намираш оправдание

# 10
Не мога да разбера защо не ми е приело постинга, но пак ще се опитам да повторя: минзухарче, братко, толкова си се напатило, сега и за бирата ли ще мислиш, дето е хмел и вода! И това е нещо, дето ще мине, въпросът е, че в момента, дето не знаеш на кой свят си, те отпуска мъничко. Иначе какво - да психясаш и да се хвърлиш от терасата ли?! А за вредните навици и майчинските тегоби вече имам друга философия - я колко девойки, дето не искат бебе, и се тъпчат с какво ли не, го получават, пък ние, примерните - ядец! Това справедливо ли е?! И отгоре на всичко да изпитваш чувство на вина за една бира на два дена! - я моля ти се, пий даже още една и заради мен, и заради всички, които не заслужават твоята съдба, но я имат..... #2gunfire

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не мога да разбера защо не ми е приело постинга, но пак ще се опитам да повторя: минзухарче, братко, толкова си се напатило, сега и за бирата ли ще мислиш, дето е хмел и вода! И това е нещо, дето ще мине, въпросът е, че в момента, дето не знаеш на кой свят си, те отпуска мъничко. Иначе какво - да психясаш и да се хвърлиш от терасата ли?! А за вредните навици и майчинските тегоби вече имам друга философия - я колко девойки, дето не искат бебе, и се тъпчат с какво ли не, го получават, пък ние, примерните - ядец! Това справедливо ли е?! И отгоре на всичко да изпитваш чувство на вина за една бира на два дена! - я моля ти се, пий даже още една и заради мен, и заради всички, които не заслужават твоята съдба, но я имат..... #2gunfire

ей много гняв има тук... не знам госте кой си, но не бива да се поддаваш на гнева. не съди другите, за да не съдят теб.
ако ще говорим за съдба - кой заслужил или не - твърди се, че това дето ни се случва сега сме го заслужили с дела от преди.
но аз освен това считам, че просто Господ праща изпитания на някои хора, за да ги издигне над другите. мисли так - позитивно, а не търси лошот в другите.
Бъди смела и не се поддавай на лоши мисли и чувства.

# 12
Не искам да ме издига, два пъти ме издигна и не се чувствам по-висока, искам просто едно бебе, едно, не пет като .......
А иначе съм наистина гневна, че хора, които спазват всичко по книга, не получават онова, което небрежните получават - тогава за какво е старанието, къде е справедливостта?!  И отгоре на всичко да изпитва и чувство на вина ! - допълнително ненужно. Затова ме хвана яд и реагирах на милата побратима, съжалявам, че съм те стреснала Embarassed

# 13
  • Мнения: 218
Ей минзухар, не се шашкай. Heart Eyes От една бира нищо няма да ти стане. Ние с мъжа ми всяка вечер си правим компания с по една малка ракийка. Embarassed (на това май му викат битов алкохолизъм Laughing Laughing Laughing) И това не е вследствие на преживяното нещастие. Просто навик и начин за отпускане. Не мисли за това. Слагай розовите очила и чакам добри новини. Прегръщам те. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 098
Хей,минзухарче,недей се притеснява за това,че от една бира се отпускаш и ти става добре.Аз януари месец ,като загубих бебето,не спрях да си попийвам.Започнах да се чудя дали няма да ми стане проблем,но определено не ми стана такъв.Тогава имах нужда от нещо,което да ме отпусне и алкохола свърши работа.Е ....да не вземеш сега да пиеш по 2 л. на ден...  Joy Прегръщам те.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт