Субфибрилна Температура

  • 1 135
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, Мамчета! Дащеря ми е на 6 месеца и от както се е родила е със субфибрилна температура 37.1, 37.2, понякога 37.3 градуса, а иначе е много жизнено дете видимо напълно здрава. Преди две седмици правихме изследвания на кръвта и урината и всичко е напълно нормално. Притеснена съм ! Педиатърът казва,че не е страшно и може би с времето ще отшуми. Заради тази температура досега не сме слагали ваксини освен хепатитните. Имали някой с подобен проблем?
 Embarassed

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 17:41 от ВЕНЕРА_ДИДИ

# 1
  • Мнения: 816
Не мисля, че е нормално, макар и да познавам хора с нормална темп.35гр-35,5гр.
Но субфебрилната темп.  е показател за някакъв процес в организма на човек. Не знам. Може би е добре да се направятр и допълнителни изследвания. КАкви по-точно изследвания сте пускали до сега?

# 2
  • Мнения: 419
Някакви посявки правили ли сте? Най-често субфебрилната температура е признак на хроничен процес. Аз на твое място бих се консултирала с друг педиатър. Има едно простичко правило в медицината, че когато е на лице някакъв симптом, за да кажеш, че нищо няма или да го обясниш с нещо леко и незначително, първо се съмняваш за най-страшното и така до като не отхвърлиш всички съмнения за възможната причина и чак когато се убедиш, че всичко е наред, можеш да кажеш някакво заключение.

# 3
  • Мнения: 56
Правихме стандартните изседвания които се правят след 6-тия месец. Според нашия педиатър ако има някакъв възпълителен процес или инфенкция в организма на малката, то би трябвало да излезе на тези изследвания, и от раждането до сега да се усложни или да изчезне. Той се надява да отшуми от самосебе си ! Други изследвания освен тези не сме правили !

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 17:42 от ВЕНЕРА_ДИДИ

# 4
  • Мнения: 419
Зависи кога и къде мериш. Ако е до 37.5 и анализа на урината и кръвта не показва отклонения и посявките са отрицателни, може да няма нищо за притеснение. Аз бих направила посявка за мое лично успокоение и ако е на ред, не бих се притеснявала повече.

# 5
  • Мнения: 56
Мерим я сутрин и вечер в дупето и свалям 5 десети ! Това за което говориш (посявка) за урукултура ли става въпрос ?

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 19:30 от ВЕНЕРА_ДИДИ

# 6
# 7
  • Мнения: 56
Много ти благодаря ! Полезна информация ! И все пак мисля, че си права - ще пуснем една урукултура !

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 19:30 от ВЕНЕРА_ДИДИ

# 8
  • Мнения: 419
Култура може да се вземе от много места от носен секрет, от гърлен, от фецес и т.н. Лекарят ще си прецени от къде е необходимо.  Аз се извинявам, ако съм те изплашила неоснователно, но така си мисля, че когато субфебрилната температура може да говори за хроничен процес и когато може и да е нормална, си струва да се отхвърли категорично такъв процес и тогава да се приеме за нормална.

# 9
  • Мнения: 7 831
Нормалната температура при мерене в дупето на Виктор е 37,7. Веднага след това мерим под мишницата (тази температура е меродавна) тя е 36,8 с други думи при него винаги вадя 0,8. Виктор е на 4 години и кусур и многократно съм правила успоредно измерване в дупето и под мишницата и винаги разликата между двете е била 0,8. Според докторите с които съм говорила това е нормално!
При малките деца е много важно температурата да се мери когато са спокойни, не са навлечени с много дрехи и преди баня, предполагам че знаеш това но да си кажа  Wink.
Учудвам се че лекаря ви не ви е обяснил това  newsm78.
Кръвните изследвания показват ако има възпалителен процес - тогава са завишени левкоцитите и не е в нормите утайката. След като при вас всичко е наред, аз бих спряла да се притеснявам, както и постъпих преди 4 години  Simple Smile.
Успех в избора

Погледни и тези линкове:

http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm

http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=10&open_article=1352

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33126.0

http://www.detskozdravje.org.mk/temperatura.asp

# 10
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравей!

Не знам водят ли се толкова малки деца на ултразвук да му прегледат вси4ки орган4ета - бъбре4ета, далак ...и други. На мен все ми се струва редно да заведа дъщеря си, но таткото смята 4е няма нужда от такава профилактика. Пък и нали им гледат тазобедрените стави защо не и вси4ко.
Според мен щом са добри изследванията зна4и детето е здраво.

Аз никога не съм мерила температура в дупето винаги под мишни4ката и обикновено с 2 разли4ни термометъра ако имам съмнения.

Късмет ви желая. Последнят ми ден в Май4ин дом -Варна бях в една стая с мама от Добри4 с дъщери4ка Даника. Вси4ко хубаво. Стискам палци и вярвам 4е вси4ко при вас си е наред   bouquet

# 11
Имах същите притеснения, когато малкия беше на 2 месеца. Добре, че педиатърът ни беше добър и веднага назначи урокултура - оказаха се бактерии в урината и от там пиелонефрит. Иначе нямаше никакви други притеснителни симптоми. След лечение със силни антибиотици, температурата влезе в нормалните си граници. Опасно е ако има някаква инфекция и тя не се лекува своевременно. Възможно е да му няма нищо на детето, но все пак....няколко изследвания поне биха те успокоили.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт