малка матка

  • 6 791
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Banghead Здравейте бъдещи мами.
Искам да попитам какво значи когато матката ти е малка.Бях при гинеколог който ми каза че матката ми била малка, а в листа с поставянето на диагнозата ми беше писала матка с нормални размер и някакви си цифри там които изобщо не ги разбирам 68/63 .Това нормални ли е и изобщо забременява ли се с малка матка.Моля ви поне за малко кураж,аз че ще ходя в понеделник на друг гинеколог е ясно ,но до тогава направо ще се пукна.Някъде бях чела че с малки матки неможе да се забременее ,но тогава нямах такъж проблем и не обърнах достатъчно внимание дори не помня къде и какво всъщност съм прочела ,ама сега като ти дойде на главата..........
Целувки от мен.

# 1
  • Мнения: 4 358
На мен двама гинеколози са ми казвали същото. Първият ми каза, че няма да мога да имам деца, затова дойдох в София в Майчин дом за второ мнение. Попаднах на добра гинеколожка и след няколко месеца лечение с противозачатъчни, матката и единия яйчник вече бяха с нормални размери.
Лекарката ми очакваше да забременея трудно, но пък аз прихванах от първия път и имах съвсем нормална бременност.

Потърси второ мнение! Дори да се окаже, че си с малка матка - има лечение, не се притеснявай!
Успех!

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здравей,
да ти кажа и на мен ми баха казали това за матката, че е малко малка(явно за останалите ми размери Simple Smile ,защото аз съм си висока и дебеличка). След време споделих с дуги лекари това и те ме успокоиха, че била наред, така че не се стряскай много докато не те види поне още един гинеколог.
Но нещо като съвет: Bulb  не му казвай какво са ти казали, а просто попитай така непринудено, за да чуеш неговот лично мнение.
Дано всичко е наред и ще чакаме новини

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На мен на един гинекологичен преглед преди години ми бяха казали, че матката ми е НЕДОРАЗВИТА, като на момиче в началото на пуберитета, пък съм бременна вече с второ дете.  Wink Не си го слагай на сърце!  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 489
Размерите на матката са по принцип 7-8 см. на дължина и 4 см на ширина/на ширина в горната част към 6-7/, в основата се стеснява.
На мен също са ми казвали, че имам хипопластична матка /разбирайте малка/.
При по-малка матка, няма никакъв проблем за забременяване.
Има риск от аборт, когато матката е много много тясна, това важи само за първа бременност. Втората бременност не е застрашена.
Повечето от тези схващания обаче според мен са остарели и са се доказали като неверни или касаещи твърде малък процент.
По-скоро е проблем преградата на матката, разни други изменения.
И освен това размерите на матката нямат никакво значение с ръста и килограмите.
Искам да ти кажа въобще да не се притесняваш, защото това не е проблем!

# 5
  • Мнения: 4 212
И аз да потвърдя казаното по¬горе.Аз съм са недоразвита и обърната матка.Имам дете,но проблема не е в матката.Можеш да станеш майка а и размерите които си написала,са доста добри,мойте са къде къде по¬малки.Успех Sunglasses

# 6
  • Мнения: 637
Ето едни примерни размери.

Дължина - 7 - 8 см
Ширина - 5 см
Дебелина - 2,5 см на фундусната част
Маса - 40 - 80 грама
Кухина - 6 см

Това са размери на небременна матка във фертилна възраст. В другите възрасти и състояния размерите варират. Simple Smile

Недей толкова да се притесняваш, направи си контрола за размерите на матката и прати мъжа си на спермограма.

# 7
  • Мнения: 11
Stuck Out Tongue Благодаря ви момичета .
Ако знаете как ми вдъхнахте кураж .
Благодаря ви и затова ,че ви има и ,че ме приехте при вас.

Общи условия

Активация на акаунт