диети и зачеване

  • 735
  • 7
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 били ли сте на диета когато сте "бебеправили"?
не говоря на гладна или каквато и да е драстична диета.
за вредата знам.
в една друга тема се дискутира за вредата на голямо количество белтъчини през този период. дали оказва влияние на зачеването? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 640
ама аз знам, че бременните трябва да приемат повече белтъчини Thinking

# 2
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
за темата, която говоря, ставаше въпрос за Аткинс. там се споменава, че такова приемане на белтъчини и ограничаване на въглехидрати дори уврежда плода. знам, че е от драстичните и не питах за нея. но е от дългосрочните. за това питам, ако сте (били) на НДВ или друга, която се прави по-дълго време. оказва ли влияние на зачеването и дали е вредна за плода?

# 3
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
При нас специално работата стана точно като спрях да спазвам всякакви диети.
Иначе според мен, когато една диета е здравословна и балансирана, когато говорим просто за пълноценен режим на хранене, не мисля че е проблем. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
Не съм била на никаква диета, водех си нормалния нездравословен начин на живот - сутрин на работа, много кафета, на обяд се ядеше нещо (оникновено сандвичи), после пак кафета и коли, и после вечеря. След вечеря едни безкрайни купони, билярди и т.н. В събота и неделя кума ни правеше банички със сирене Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Незнам дали диетата оказва влияние, но аз се бях захванала да слабея. Пиех Ксеникал, ограничавах си драстично храненето - салати основно ядях.
И хоп.... бременна  Blush. Притесних се единствено от факта, че съм пила Ксеникал, но слава богу нямах никакви последици  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 536
Месец преди първата си бременност бях на лека разтоварваща диета. Забременях веднага и родих здраво бебе. Преди втората си бременност(не беше планирана) бях на драстична диета - 2 седмици само на плодове и чай с мед. Тази ми бременност за съжаление завърши със спонтанен аборт. Според мен диетите оказват влияние върху бременността. Организмът се пречиства, забременява се по-лесно, но драстичните диети не ги препоръчвам когато се планира бременност Naughty

# 7
  • Мнения: 903
Аз имах проблем със забременяването и доктора ми каза да отслабна и так си бях на диета и отслабнах, после Скарсдейл, а се оказа че вече съм бременна. После почнах да повръщам и до 4м ядях предимно ябълки и рядко банани. Та с това оскъдно меню родих 2 здрави и прекрасни бебета. Но мисля, че не е много здравословно. Аз се водих по организма си - ядях колкото и каквото ми се ядеше. Но щом още не си бременна newsm78. На мен доктора ми каза че пълнотата пречи на бебеправенето, но според мен това е относително. Успех Praynig

Общи условия

Активация на акаунт