Малтофер - за птофилактика на анемия. Вие какво мислите?

  • 1 595
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте мами,

Ники е на 3,5 месеца и докторката ни изписа да приемаме Малтофер за профилактика на анемията. Вярно, че ми е малко бледичко момиченцето и че в листовката на лекарството пише, че се използва за профилактика, но не съм чувала друг да го пие за профилактика.  Изписа ни по капка за килограм тегло. Още не съм почнала да го давам. Вие как мислите? Какво е вашето мнение?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Криси ги пи след като й правиха първите изследвания на кръвта на 6 месеца. Тогава хемоглобина й беше нисък - към 93 и го пихме почти 1 месец. За профилактика също мисля, че няма проблем. Дъщеря ми се роди много малка - 2100 и на такива бебета трябвало от самото раждане да се дава допълнително желязо, защото по-бързо се изразходвало от депото в черния дроб и ставали анемични. Незнам дали можах добре да го обясня, но мисля, че след като на толкова малки бебета се препоръчва да го пият не би трябвало да се притесняваш.  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 428
КОЛКО И Е ХЕМОГЛОБИНА?

# 3
  • Мнения: 1 942
Не сме правили изследвания. И не искам да я бода излишно. Говорим за профилактика...

# 4
  • Мнения: 4 150
Вижте в опаковката на Малтофер,какво оЩе има освен желяzото и реШете тогава дали едно бебе трябва да се подлага на теzи консерванти карценогенно докаzани ка4ества.

# 5
  • Мнения: 2 731
Аз не бих го дала за профилактика .Скоро имаше нисък хемоглобин лекарката ни посъветва първо да пробвам с храни богати на желязо и ако така не стане като крайна мярка малтофер.Но понеже сте малки и сте на мляко бих и направила изследвания и така бих дала ако има нужда .

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 20:48 от ala7

# 6
  • Мнения: 8 585
дали едно бебе трябва да се подлага на теzи консерванти карценогенно докаzани ка4ества.
Пак не си в час. Кои са критерийте за анемия в детската възраст. Какво е Ментцлер индекс?

# 7
  • Мнения: 8 585
Здравейте мами,

Ники е на 3,5 месеца и докторката ни изписа да приемаме Малтофер за профилактика на анемията. Вярно, че ми е малко бледичко момиченцето и че в листовката на лекарството пише, че се използва за профилактика, но не съм чувала друг да го пие за профилактика.  Изписа ни по капка за килограм тегло. Още не съм почнала да го давам. Вие как мислите? Какво е вашето мнение?
Железни препарати се назначават само ако имаме сигурна диагноза и взети кръвни изследвания. Ако детето е недоносено, има определени изисквания за прием на желязо. Недоносено ли е детето?

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 22:43 от Birdie

# 8
  • Мнения: 4 150
http://www.kompendium.ch/Monographie.aspx?Id=df89a0ca-8679-4bd7- … de&MonType=fi

Ето ви опаковката на Малтофер.
Консервантите Е217 и Е218 и Е219 са бенzоева киселина и бенzоат с странични реакции ....
алергии,астма,zа кучета и котки zабранено да се слага в храната,
ако се свьрже с Салицилати се получават тумори при лабораторни животински опити.
Знакьт на дадените консерванти е череп с 2 кокала,т.е.силно отровно.

Бьрди,аz сьм седял в час по биохимия и сьм внимавал,но е нормално човек да zабрави някои неЩа.Затова професията ни иzисква професионално да опресняваме zнанията си постоянно. Аz го правя.

# 9
  • Мнения: 8 585
Повторно не си в час. Оставям на теб да разбереш защо. Иначе да, консервантите, които пишеш се съдържат там...но по само себе си това нищо не значи. Защо? отговора оставям на теб...

# 10
  • на Север
  • Мнения: 503
И на нас ни го изписаха на вашата възраст. Замълчах си, но естествено знаех, че няма да давам желязо, без да съм сигурна, че има нужда. На следващата консултация педиатърката попита дали приемаме малтофера и аз събрах смелост и й казах, че не мисля да давам профилактично каквато и да било добавка и й казах, че ако има нужда след изследванията на на 6-ия месец, тогава ще давам. Така, че решението трябва да си го вземеш само ти, аз лично съм против даването на лекарства, освен в краен случай Wink

# 11
  • Мнения: 1 942

Железни препарати се назначават само ако имаме сигурна диагноза и взети кръвни изследвания. Ако детето е недоносено, има определени изисквания за прием на желязо. Недоносено ли е детето?

Не, не е недоносена. Според мен е извадена седмица по-рано от реалния термин, но по изчисленията на последния цикъл операцията беше на самия термин. Килцата и сантиметрите и бяха съвсем прилични и в нормите. Имахме само кръвна несъвместимост и по-силна и продължителна физиологична жълтеница, в АГ беше 1 ден на банка глюкоза или нещо такова, защото кръвта и била по-гъста . 
Наистина е бледа, напоследък ушите и почнаха да розовеят Flutter, но даже и те бяха бледи доскоро.  Crazy

# 12
  • Мнения: 8 585
@Sillveto
Моят съвет е да направите един добър скрининг, съдържащ всичко необходимо, за да можете да различите вида на анемията. От там нататък и поведението. Но преди да са излязали резултатите не е разумно да се дава железен препарат.

Общи условия

Активация на акаунт