Грешките, които допуснах при отглеждане на децата си

  • 102 008
  • 505
  •   1
Отговори
  • Мнения: 509
Мили мами, нека в тази тема се включат майки , които смятат, че по някакъв начин са допуснали грешка при отглеждане на децата си и ако можеха да се върнат назад биха променили нещо, включае хранене, игри, възпитание, приучаване към различни навици... всичко за което се сетите та дори и смешни ситуации. Мисля, че тази тема може да бъде полезна на много начинаещи майки Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 16:43 от mamahola

# 1
  • Мнения: 19 272
Много готина тема Simple Smile
Аз си отчитам като голяма грешка, че слушах и се доверявах твърде много на педиатъра ни. На два месеца при първите ваксини имаше рeакция, на година и половина също. Лекарят отричаше, че може да има връзка. Трябваше да подходя по-критично и по-твърдо и да обмисля дали и как да ваксинирам.

Другата ми голяма грешка беше, че захраних на 6 месеца, както пише по книгите. Но бебетата не се водят винаги по книгите. Детето не беше готово за захранване, но мен ме беше страх, че ще му липсват елементи, ако остане само на кърма. Притеснявах се, че не изяжда грамажите и т.н, което е една огромна глупост.

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 17:23 от Пролетен дъждец

# 2
  • Мнения: 509
Много готина тема Simple Smile
Аз си отчитам като голяма грешка, че слушах и се доверявах твърде много на педиатъра ни. На два месеца при първите ваксини имаше ракция, на година и половина също. Лекарят отричаше, че може да има връзка. Трябваше да подходя по-критично и по-твърдо и да обмисля дали и как да ваксинирам.

Другата ми голяма грешка беше, че захраних на 6 месеца, както пише по книгите. Но бебетата не се водят винаги по книгите. Детето не беше готово за захранване, но мен ме беше страх, че ще му липсват елементи, ако остане само на кърма. Притеснявах се, че не изяжда грамажите и т.н, което е една огромна глупост.
Хващам се на моменти, че и аз се водя по книгите и писанията, но се убеждавам, че усета на майката е най- точен . Радвам се, че ти допадна темата , защото е важно една майка да осъзнае грешката си или айде не грешка, а пропуск да го нарека. Благодаря ти, че се включи , сигурна съм, че мнението ти ще бъде полезно за някой

# 3
  • Мнения: 407
 Аз също отчитам като грешка воденето по книгите . Колко грама е изяло , какво точно трябва да яде сутрин , обед , следобед , вечер   ( в колко часа   doh  ) и т.н. За кърменето също не успях да се справя с първото , ама пусто нали си мисля , че педиатърката знае всичко ... Сега с второто съм далеч по спокойна и наистина се водя по детето .

# 4
  • Мнения: 2 107
Не бих откликвала на исканията за гостуване с цел "да видим бебето"
В един момент от гости ми се повдигаше.
Не бих се влияла от баби "това така се прави".
При второто дете успешно ги елиминирах.За никой не правех компромис относно бебето и режимът му -
щом лягаше на обяд за следобен сън, почивах и аз, няма гости, кафета, разговори по телефона и др. Спим !Много
по-.добре се чуствах, имах време за всичко, а не да се занимавам в "свободното време" с гости.
Наложих моите правила.

# 5
  • Мнения: 7 325
Допускала съм много грешки, някои от незнание, други от невнимание. Чувствам се много виновна за някои неща които няма да споделям. Една от грешките ми е с храненето. С голямото ми дете ( 16 год. вече ) се водех по това което казва докторката, ранно захранване, сокчета, глутен от 40 ден заради запичане, отказах да кърмя защото болеше много и ми беше много неприятно...   ooooh!,
С второто си дете допускам една огромна грешка, която не мога да оправя - навличам я прекалено много.
Другата огромна грешка която правя и с двете си деца е че има моменти в които си изпускам нервите, не съм от най търпеливите а трябва да се науча на търпение, защото децата ми не заслужават истеричен родител.

# 6
  • Мнения: 509
Виждам, че при повечето педиатрите си казват какво да яде и да не яде детето от кога по колко и т.н, а моята ден днешен не ме е попитала какво ядете, а за въвеждане на храни да не говорим , но проблема е там, че като отида само слушам и ми се струва, че ако попитам ще ме помисли за глупава пък и тя така се сепва грозно... та така това ми е грешката, че не съм много настоятелна и някак се притеснявам да питам

# 7
  • Мнения: 7 325
Не е по темата ама не мога да се сдържа. Най обичам сопкащи се доктори, припомни и любезно следващия път че не си отишла там да и губиш времето и че нейно задължение е да ти дава съвети относно детето ти. За това получава заплата. Ако няма такива като теб, няма да има работа за такива като нея. Ако не ти се разправя смени я.

# 8
  • Мнения: 8 880
Най-голямата ми грешка е, че се вторачих в един проблем. И си изплаках очите, вместо да се радвам на бебенцето си.

# 9
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Отчитам като грешка, че редовно й купувах снаксове, "Слънчо" и други джънк-фуудс храни. Както и че й мажех маргарин. Но тогава не знаехме, че е вредно.
И е можело повечко да си играя с нея на детските й игри.
Сега е на 23, много сме близки, приятелки сме. Споделя с мен, държи се за мен. Изключително самостоятелна е. Но.......на мен ми липсват онези спомени от общите игри, които е можело да имаме. Например никога не сме се пързаляли с шейна. Защото мразя снега. Но е можело да пренебрегна себе си, за да зарадвам нея. Яд ме е.

# 10
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Синът ми е само на 1,4г. и тепърва ще правя много грешки (живот и здраве), но наистина съжалявам за това, че не си почивах след раждането и се мъчех да правя всичко както преди! Ако някоя млада майка чете темата - докато кърмите, трябва да си угаждате за всичко! Грижете се за своите нужди дори и повече от периода на бременност! Да си гледат работата лекарите - "Това не трябва да ядеш, от онова по - малко..." Яжте каквото и колкото ви се яде, спете когато ви се спи и ще сте спокойна с достатъчно кърма за да бъде детето Ви сито и спокойно.

# 11
  • Мнения: 455
Съжалявам,че послушах педиатърката и захраних на 4 месеца и половина.
Детето не беше готово за захранване и след една седмица мъчение се спрях.

# 12
  • сф
  • Мнения: 394
не бих казала че кой знае какви грешки отчитам, но все пак ето какво бих променила при отглеждането на второто си дете: ще си спим заедно от началото, а не от 8-9м, както с първото. ще го нося повече в първите месеци и повече ще използвам слинг. ами това е... дано да е толкова страхотно, колкото и първото! Simple Smile
и да се допълня: с второто дори да се наложи пак да е секцио, не бих позволила да го отделят от мен. ако не ми го дадат, ще стана и ще си го търся.
и ако някакви компетентни акушерки пак се опитват да ме разстройват на тема кърмене, просто няма да им обръщам внимание. защото миналия път им се вързах и ревах половин ден, вместо да се доверя на собствения си разум и инстинкти. слава богу, бързо се окопитих и нямаше поражения от тяхната намеса.

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 20:43 от bibs.

# 13
  • Мнения: 1 740
Много готина тема Simple Smile
Аз си отчитам като голяма грешка, че слушах и се доверявах твърде много на педиатъра ни. На два месеца при първите ваксини имаше рeакция, на година и половина също. Лекарят отричаше, че може да има връзка. Трябваше да подходя по-критично и по-твърдо и да обмисля дали и как да ваксинирам.


а какво би направила по въпроса с ваксините?

# 14
  • Мнения: 7
Ако можех да се върна, нямаше да й давам толкова много играчки бих й оставила само 3 и не бих й окачвала по кошарата разни въртележки и подобни , мисля, че тия неща я направиха нервно бебе с тези светещи, подскачащи и пеещи, само я  изнервих на това малко мозъче му идва в повече, но вече е малко късно. И да слушам всички не я носи на ръце, и не я преспивай на ръце, само съм се лишила от удоволствието да си я по гушкам малко, сега не ми дава грам да я полюлея на ръце и да я гушна, а искам да я почувствам по - близко до себе и да си я гушна да заспи във мен, направо мечтая Sad

Общи условия

Активация на акаунт