Проблеми с миенето на косата- имате ли?

  • 1 388
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Защото тук е нещо страшно. Само като спомена думата "баня" и става нещо страшно. Бяга из цялата стая, крие се и изобщо неще и да чуе. Косичката и е вече дългичка и проблема е голям. Нали още е дребосъче и не може да се храни като хората само, често като я взема от градината косата и е омацана с някакво ядене. И ща не ща трябва да и измивам косата поне през ден. Голяма мъка е това- реве, пищи, не дава, блъска, не си затваря очите като и казвам, а после реве...Купила съм хубав шампоан без оцветители и парфюми, който не би трябвало да и дразни оченцата, но......
Как е ситуацията с миенето на косата при вас? Споделете някои хитринки, ако има такива.  Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 137
И при нас става голяма борба при миенето на косата.

Виктор иначе влиза с голямо желание в банята, само да спомена баня и той започва да тича радостен, да се съблича и да повтаря "къпе се, къпе се"  Joy

Мокренето на косата става горе долу лесено, слагането на шампоана също, мажа си го, разпенвам си го Simple Smile, нооооо дойде ли момента до плакненето, бяга, пищи и най-гадното е, че ми спира водата /наште са такива с натискане, не с врътки/. Освен това непрекъснато се облизва и яде от пяната на шампоана. Изобщо не си представям как бих се справяла с по-дълга коса. #Crazy

Най-лесно е ако успея да му наведа главата назад така че да не му тече върху лицето, но не винаги се получава.

Пробвах и в корито да го слагам да седне, пак се върти, става, пързаля се, пада.

Големият също не обича да му мия главата, но с него се пазарим, обяснявам нещо там, навежда си главата назад, криво ляво се изплакваме.

# 2
  • Мнения: 1 059
Ивчо също много обича да се къпе но и на нас  мокренето на косата е голям проблем. Имаме си едма малка хитринка ама тя отнема много време а не всеки път като го къпем го имаме. Хитринката е следната - оставямвго да отиде сам до банята да се настани в легена аз само му нагласям водата и го оставям да се мие сам (имаме слушалка на душа)така си мокри и косата и му давам по малко шампоан и така се заиграваме че чак не разбира кога сме го изкъпалаи;)

# 3
  • Мнения: 17 407
Уффф, имаме. Даваме и да къпе едно бебе- кукла и забравя Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 39 754
Всяко дете минава през такъв период. Ех аман от периоди Simple Smile
Дияна за известно време не даваше да и мокря косата, след това всичко пак си тръгна по старому. А сега след уроците по плуване нямам никакъв проблем.

# 5
  • Мнения: 3 740
При нас минаваше номерът с постепенното мокрене. Иска повече време и търпение, но общо взето, работи. Най-напред спокойно си обяснявахме, че ще измием косата само отзад, а това не е толкова страшно. И наистина, един-два пъти михме само краищата, от врата надолу, но през това време свикна да си държи главата отметната назад. Постепенно качвахме "зоната на измиване" по-нагоре, докато включихме цялата коса. Важно е, докато свикне, да не й попада вода или шампоан в очите, затова главата трябва да е силно отметната назад. После свиква, че не е страшно и всичко си идва по местата.

# 6
  • Мнения: 197
Имаме, да.  Но, не е много трудно при нас, защото имаме вана и слагам бебешката подложка

нещо такова. Нашата е съвсем обикновена. Това е единствения вариант за миене на коса.

# 7
  • Мнения: 3 861
Много обича да си "чипи", но с плакненето на косата от шампоана не можем да се разберем, ейййй страшен рев настава, не успява да си поеме въздух от водата и се паникьосва и му е гадно Sick

# 8
  • Мнения: 997
Към две години успях да го науча да отмята главичка назад - тогава се свърши. От кошмара баня излезе и една полза. Не искаше да се подстриже. Когато му казах, че късата коса се мие по рядко веднага седна на столчето.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Имахме този проблем когато дъщеря ми беше между 3 и 4 г.Това беше кошмарен период за мен.Мисля,че една от причините беше,че при едно от къпанията тя е смръкнала вода и това много я е уплашило.С много увещания от моя страна нещата малко по малко се оправиха и сега сме на етапа,че не мога да я изкарам от банята.

# 10
  • Мнения: 442
уффф.... до преди година това ми беше болна тема. когато трябваше да мия косата на мила, се настройвах психически още от сутринта. казвах аз `главата назад`, ама колчем усетеше водата да мокри главата й, мигом се навеждаше напред и ставаше едно мазало newsm77. чак ми се ревеше  newsm61. купих козирка - не стана! хтвърли я на земята и с двата крака скачаше отгоре. купих очила за плуване - пак не стана. пробвах с куклите - никакъв успех. накрая го измислих - заведох я във фризьорския салон и, срам не срам Embarassed, помолих да й измият главата. седна тя на стола, ама нали е дребно, не стига до където трябва. подложиха й един куп списания, и момичето й изми главата. на мила даже й хареса. (и това само срещу 1 лв  Shocked. как не се сетих по-рано  doh - колко нерви щях да си спестя  Crazy). следващия път, когато й дойде време за косата, казах `хайде да измием главата, като във фризьорския салон`, и... на мивката, с подвижния душ. после, пък, не можех да се отърва - всяка вечер искаше да й мия косата. #Silly
успех, tornerosse! thumbsup

# 11
  • Мнения: 1 210
Това с фризьорския салон ми хареса - ще взема и аз да пробвам с моя синковец

# 12
  • Мнения: 269
Александра /2,8 г./ много обича да се жаби в банята. Къпем се под душ и тя се омокря доволно цялата. Когато й мия косата и пея една песничка и това е единствения начин да я изкъпя без да протестира. Това е песничката за "Две калинки", само че аз пея:
"Трала-ла-ла -ли нека да вали.
От дъждеца, ах, Сашун не го е страх!" Embarassed

Много й е весело и чак забравя да мрънка за пяната в лицето Party Даже дава да я нашампоаня още веднъж Shocked
Този номер й го пробутвам вече една година!

# 13
  • Мнения: 8 769
И с двамата имам проблем с миенето на косата. Мия им косите назад, защото наведени напред е невъзможно. Долу-горе се оправяме.

# 14
  • Мнения: 219
При нас проблема е още по-голям, защото малката е и с къдрава коса и когато и мия косата е единствената възможност да и ударя един гребен.  Реве, защото хич не и е приятен този процес, но понякога само хълца и си повтаря "Не, не плакала, не плакала". И аз гледам да и плакна косата назад, и то още с канчето, щото я е страх от душа.
Това със фризьорския салон ми хареса, ще взема да опитам... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт