Симптомите на мастита???

  • 829
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Вчера доста се притесних, понеже вдигнах висока температура, гърдите ме боляха и ги 4увствах горещи, сякъш оттам идва температурата ми. От друга страна цялото тяло ме болеше-ставите, костите, очните ябълки- както при настинка.  Пих хап4ета, които са за кърма4ки-безопасни за бебето и сега съм добре...Бебето ми изпразни гърдите,  но днес за първи път  иска цял ден да су4е, през 30 мин все иска да яде и плака много......досега не е плакал така(освен като трябва да се смени памперса или огладнее през нощта).

Та 4удех се тези признаци коитро изброих...дали са признаци на мастит, ако не са...какви са те??
И това 4е Мартин цял ден не спа изобшо и искаше непрекъснато да суче дали е лактационна криза?!?

Забравих да кажа, 4е сме на 18  дни....има малко поже4е от седмица и Марти 6те е на 1 месец.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Tака, както го описваш, по ми звучи като да си била болна, а иначе да имаш работа с криза на растежа (лактационна криза).
Признаците на мастит най-напред са признаци за запушен млечен канал: мястото е втрърдено, болезнено, нерядко може да се напипа бучката по протежението на гърдата, може да се зачерви, кожата да е опъната... А после - ако не се вземат мерки - в застоялото мляко може да се развият бактерии и да прерастне в мастит - възпаление на млечните жлези. Тогава вече има температура, втрисане, болната гърда става все по-болна, топла и т.н.
Така че при вас явно не е това. Кърми колкото често иска, не разбрах колко е голям Мартин, но ако е на възраст, около която най-често са бумовете в растежа (10-14 ден, 40 ден, 3 месеца, 6 месеца), най-напред подозирай това.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Най-вероятно сте във фаза на растеж. Обикновенно трае 3-5 дни. Рядко 7. Бебето суче денонощно - така те подготвя за по-големите порции кърма, които ще са му необходими за напред. 18 дни е нормалната възраст за такава криза. С повече търпение и помощ ще се справите бързо.

За мастита boo ти е обяснила. Можеш да прочетеш повече за запушените канали в Библиотеката. На почти всяка кърмеща майка и се случва да и се запуши канал. А на някои постоянно им се случва, така че е добре да се информираш предварително.

Успешно кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт